Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: %8 ZAM

%8 ZAM 29 Ara 2018 17:00 #1

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sektörün bir kısmı biliyor zaten %8 zam konuşulmaya başlandı, kurum sahiplerinin bölge milletvekilleri konuşmaları istenmekte.

Geçmiş yazılarımda baronların türediğini bunların amaçlarının sektörü küçültmek olduğunu söylemiştim. Tek işleri bizim gibi bu iş olmadığından bu konuda daha rahatlar. Sektör küçülsün sadece markalar kalsın istemekteler. Elbette bu kötü bir senaryo olabilir. Fakat pasifize edilenleri düşündükçe, bir mahkeme açmaya bile korkanları düşündükçe bilemiyorum açıkcası.

Zam oranı gerçekten bu oranda ise o zaman sektörün derneklere ihtiyacı yok veya üye olmaya gerek yok.

Zam oranı iyi çıkarsa hep pay alanlar veya isteyenler, kötü çıkınca neden üstlerine alınmazlar?

Şayet bu oran doğru ise hepimize büyük geçmiş olsun.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

%8 ZAM 29 Ara 2018 17:15 #2

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
%8 muhabbetini pek inandırıcı bulmuyorum. Kanımca herhalukarda %10 üstü olacaktır ama 15-17'leri geçeceğine de pek ihtimal vermiyorum.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

%8 ZAM 29 Ara 2018 18:19 #3

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
Nasreddin Hoca’nın olmadık bir sebepten falakaya yatırılmasına ve 100 değnek vurulmasına hükmetmiş Kadı. 100 değneği duyan Nasreddin Hoca da Kadıya; “Aman efendi, ya sen sayı saymasını bilmiyorsun, ya da hiç dayak yememişsin” der...
o kadar boş ve gereksiz şeyler yazılıyor ki, bir tane doğru söz, düşünce bulmak için 100 tane çer çöple boğuşmak zorunda kalıyor insan. sarı olmayan sendikaların 2019 meb bütçe raporunu okudunuz mu? 2019'da 2018'e göre enflasyon oranına göre yüzde 30-40 fazla olması gereken meb bütçesi ne yazık ki yüzde birler düzeyinde artış gösteriyor ama daha da acısı genel bütçe içinde kapladığı tutar olarak olarak 2018'e göre azalma var, bakanlık açıkladı, 2019'da özel okul destekleri kalkacak, bakanlığın tüm yatırımları askıya alındı, devlet okullarında kaloriferler yanmıyor, A4 kağıdı alamıyorlar, velilere durmadan salma salıyorlar; burda kalkmış birileri en az bilmem ne kadar olmalı falan diyor. gerçekçi olun rüya görmeyin, yazın bir kenara: yüzde 8-10 arası... haaa bu zamla n'olur? hiçbir şey olmaz aynen devam eder her şey, kurumlar birkaç eleman çıkarır, servisten kısar, çaydan kahveden, tuvalet kağıdından tasarruf eder, yine yoluna devam eder. bu zamanda var mı devlete fatura kesip 15 gün sonra hakediş alan başka sektör, her zamanki sözümle bitireyim: olan yine işini düzgün ve ahlaklı yapmaya çalışanlarla, çocuklara olacak...
Son Düzenleme: 29 Ara 2018 18:20 yazan garip.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: scayking

%8 ZAM 29 Ara 2018 20:43 #4

• serkan198125
  • serkan198125 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 352
  • Teşekkür Sayısı: 77
  • Başarı: -8
Vay sen garip lakaplı şahıs bu sektòrden ne istiyon..kardeşim bir sıkıntın varsa ..içinde tut ayıp be bu kadar Ben bu sektördeki arkadaşlarada kızıyorum bu şahisı bu kadar konusduruyoruz..artık bu adama bu forum da meydani bu kadar boş bırakıyoruz ki hep karalama ,küçümseme,aşalama bu kadar duyarsız mı olduk..sayın çetin bey sayın barış bey vs vs vs biz savunmazsak kim savunacak...garip gibilerin yaptıkları ortada...

%8 ZAM 29 Ara 2018 21:31 #5

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
Yüzde 8 gibi saçma sapan bir rakamına bende ihtimal vermiyorum açıkcası .. en kötüsü yüzde 10-15 aralığı gelir ama en kötüsü bu .. ve muhtemelende maalesef Bu Aralıkta gelecek ..

%8 ZAM 29 Ara 2018 22:02 #6

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
serkan198125 yazan:
Vay sen garip lakaplı şahıs bu sektòrden ne istiyon..kardeşim bir sıkıntın varsa ..içinde tut ayıp be bu kadar Ben bu sektördeki arkadaşlarada kızıyorum bu şahisı bu kadar konusduruyoruz..artık bu adama bu forum da meydani bu kadar boş bırakıyoruz ki hep karalama ,küçümseme,aşalama bu kadar duyarsız mı olduk..sayın çetin bey sayın barış bey vs vs vs biz savunmazsak kim savunacak...garip gibilerin yaptıkları ortada...
ne kadar komik ve acizsin!
yetiş ya tartanç!
yetiş ya barış! ha?
bir okuduğunu anlama özürlü daha, yukarıda bir tespit var, sizler gibi -malı, -meli'li cümleler değil, bir sendikanın araştırması var. bu ekonomik koşullarda bu kadar olur derken dayanak gösteriyorum. haaaa krizin faturasının çalışana çıkarılması ise kapitalist sistemin en büyük pansumanıdır. tüm sektörlerde böyledir. yalnızca bu sektöre özgü değil.
umarım bu kez okuduğunu anlarsın, başkalarına gereksinim duymadan...

%8 ZAM 29 Ara 2018 22:16 #7

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
garip yazan:
ne kadar komik ve acizsin!

Niye sürekli bu kadar agresif, saldırgan, öfkeli ve sinirlisin?

Herkese çatıyor, herkese kızıyor, her yazılanı küçümsüyor, aşağılıyorsun. Özel eğitim gibi bir alanda bunlar hiç iyi özellikler değil.

Sanki sektörün tümüne öfkelisin. Burada eğri veya doğru birisi bir şey yazdığında hemen saldırıya geçiyorsun. Düşüncelerini uygun bir dille yazdığın zaman da dikkate alıyoruz.

Neyse, söylediklerimi ister üstüne alırsın, ister almazsın. Bu konuda başka bir şey söylemeyeceğim. Ama biraz ayna nöronlara egzersiz yaptırman gerektiğini düşündüğümü belirtmek istedim.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ozal24, NergisOzelEgitim

%8 ZAM 29 Ara 2018 22:21 #8

• Kadir bakan
  • Kadir bakan Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 35
  • Teşekkür Sayısı: 1
  • Başarı: 0
Cumhurbaşkanınin kendine %26 zam yaptığı ve asgari ücrete %26 zam yapılan bir dönem yaşıyoruz emekli maaşları icin de iyi rakamlardan bahsediliyor ama nedense mesele biz olduğumuzda 10 u bile hayal olarak görüyoruz
Sayfa oluşturma zamanı: 0.311 saniye
Sistem Kunena Forum