Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Cimer e yazalım.

Cimer e yazalım. 14 Eki 2019 09:26 #89

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
"birisi yazmış: aynı koşullarda olan özel okullar ve anaokulları var. onlarında öğrencileri hastalanabiliyor ve bir kaç gün/hafta gitmiyor. ücret iadesi talep edebiliyor mu veli anlatabildim mi. siz hala kafayı kuma gömmek diyorsunuz."

elmayla armudu, sapla samanı, soğanla sarımsağı karıştıran fikirlere cevap yetiştirmek de büyük sabır ve zaman ister tartanç bey, sizi kutluyorum.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

Cimer e yazalım. 14 Eki 2019 21:55 #90

• gezenti
  • gezenti Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 236
  • Teşekkür Sayısı: 160
  • Başarı: 0
tartanc yazan:
İlk çıkış noktamızdan hareket edersek:
Kurumların mart nisan ayı ile temmuz ve ağustos ayları kıyaslansın. Fark olmayan kurumlar incelensin. Bunlardan çok az kısmında sıkıntı yok olabilir. Yoksa bu durum hayatın doğal akışına ters bir durum.

Hem bu sayede, kafamızda bu alanda ki sorulara çok net cevap buluruz. Hem sektör ne durumda görürüz. Daha da önemlisi denetim görevini yapan yapmayan il ve ilçeleri öğrenmiş oluruz.

Fakat buna başta yetkililer olmak üzere pek yanaşan yok. Bu da bana çok ilginç geliyor.

ilginç gelmesin bence doğru dürüst çalışan/çalışmaya çabalayan kurumlar bu konularda hep mağdur olur. Naçizane tecrübem ile sabit bu. yıllardır hep aynı şekilde işler. il adı vermeyeyim ama küçük şehirler -ilçelerde hep ahbap çavuş ilişkisi yok mu? benim ilkbahar- yaz faturalarım arasında 3/1 fark var, sizin var. belki büyük il-ilçelerde -göz önünde olan- yerlerde bazı kurumlarda var. ama herkes biliyor ki çoğunlukta yok. bunun çözümü sizin önerdiğiniz yüz tanıma yada kamera ile olmaz diye düşünüyorum.

MEB her ay ailelere mesaj atıyor. şu ay şu kadar ders şu kadar ödeme yapıldı diye. (yada atıyordu) BANA GÖRE o mesajlarda biraz aile bilgilendirme yapsa, aile hakları, aylık eğitimlerin alınmamasının tesbiti durumunda ailelere de yaptırımda bulunacağı, gerekirse suistimale neden olan/göz yuman ailelerin bakım ücretinin kesileceği yada aileye geri ödeme çıkarılacağı gibi gibi... eminim şimdiki sistemden daha fazla toparlanır.

BANA GÖRE sizin için büyük yazıldı garip bey/bayan. anlamsız gereksiz bir çıkışla beni itham ediyorsunuz. 2 farklı fikir bir şeyler yazıyoruz saygı çerçevesinde. fikrim var ifade ediyorum. kimsenin fikrine saçma sapan demem, size tavsiyem fikriniz varsa beyan edin yoksa kimsenin gördüğüm kadarı ile de tartanç bey/bayan ın şakşağa ihtiyacı yok.

Cimer e yazalım. 15 Eki 2019 09:00 #91

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Bu öneriniz olabilir mi bilemiyorum? Çünkü özellikle tatillerde ailelere ücret ödeyip fatura kesmeye devam edildiği bir gerçek.

Ailelerin bir kısmı nereye imza attığını bile bilmiyor.

Yani bu sistem işlemez gibi geldi bana.

Cimer e yazalım. 17 Eki 2019 10:44 #92

• tartanc
  • Platin Uye
Cevap geldi . :cheer:

Cimer e yazalım. 17 Eki 2019 13:33 #93

• pilot_il
  • pilot_il Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 91
  • Teşekkür Sayısı: 31
  • Başarı: 1
Paylaşacak mısınız?

Cimer e yazalım. 17 Eki 2019 14:19 #94

• tartanc
  • Platin Uye
CİMER e yazanlar bilir hocam.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: pilot_il

Cimer e yazalım. 22 Eki 2019 09:15 #95

• tartanc
  • Platin Uye
Ne kadar doğru bir tespit yapmışız. Çok değişik bölgelerde ve illerde ki arkadaşlar benzer şikayetlerini birebir konuşmalarımızda dile getiriyor.

temelde işimizi korumak için çaba sarfediyoruz.

Bu arada öğrendim ki.eğitimci arkadaşlar yazdıklarımı takip ediyorlarmış.:) Önem veriyorlarmış.:)

Cimer e yazalım. 01 Kas 2019 15:21 #96

• tartanc
  • Platin Uye
İşimizi korumak için öncelikle bizlerin yapması gerekenler.

Kamera kayıt sistemine bütün kurumların uyması şarttır.İlçesinde ve ya ilinde bir şekilde işlerini idare!!!!!! edenleri bakanlık biliyor. Sayı bile belli...

Eğitimciye düzgün maaş verilmelidir.Asgari ücretle eğitimci çalıştırmaya son verilmelidir.Hatta altına dahi eğitimci çalıştırıldığı söylenmektedir.

Eğitimciye düzgün çalışma olanakları sağlanmalıdır.

Sosyal medya aktif olarak kullanılmalıdır.

Yapılan başarılı çalışmalar, sosyal medya üzerinden kamuoyu ile paylaşılmalıdır.

Hizmet içi çalışmalara ağırlık verilmelidir.

Sektör ile ilgili veliler bilgilendirilmelidir.Aylık öğrenci başı 1000 lira servis ücreti aldığımızı sanan veliler ,çok büyük bir inatla bunu savunmaktadır.(Sosyal medyada)

Siyasetin her birimine ulaşılmalı,sektörümüz anlatılmalıdır.Aynı durum bürokrasi için geçerlidir.

İşini düzgün yapmaya çalışan sektör bileşenleri, işine sahip çıkmalıdır. Çok ciddi sayı da olan çıbanlar patlatılmalıdır.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.338 saniye
Sistem Kunena Forum