Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Cimer e yazalım.

Cimer e yazalım. 12 Eki 2019 10:39 #73

• serkan198125
  • serkan198125 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 352
  • Teşekkür Sayısı: 77
  • Başarı: -8
Sayın barisltd katılıyorum. Artık bu işi devlet yapmalı..ve bizlerde bu zihniyetle.bir yere varamayız.. herkes kendi açısından değerlendiriyor,.kısacası dersanelere önerilen süreç gibi sektorede bir geçiş süresi verilmeli ve tasviye edilmeli...ne düşünüyorsunuz.???? Sizce.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Cimer e yazalım. 12 Eki 2019 12:19 #74

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
7-8 yıl önce ankara'da bir toplantıda devletlü yetkililere meb'ten aldığım rakamlarla devletin özel özel eğitime aktardığı denetimsiz yüz milyonlarca lirayla, her ay bir ile tam donanımlı (öğretmen ücretleri de dahil) bir özel eğitim okulu açılabileceğini, böylece engelli bireyler de ayda değil günde 8 saat özel eğitim alabilir, bunun için 5 yıllık bir geçiş süresi yeterlidir deyip, bir sunum yapmıştım. sanırım süreç buna doğru gidecek, ya da ücretler ailelere ödenip mali sorumluluk aileye verilecek. sayıştay raporu böyle söylüyorsa yolun sonuna gelinmiştir. siz kafanızı kuma gömüp, denetimsizliği savunmaya devam edin...

Cimer e yazalım. 12 Eki 2019 13:50 #75

• ismail78
  • ismail78 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 84
  • Teşekkür Sayısı: 30
  • Başarı: -1
garip yazan:
7-8 yıl önce ankara'da bir toplantıda devletlü yetkililere meb'ten aldığım rakamlarla devletin özel özel eğitime aktardığı denetimsiz yüz milyonlarca lirayla, her ay bir ile tam donanımlı (öğretmen ücretleri de dahil) bir özel eğitim okulu açılabileceğini, böylece engelli bireyler de ayda değil günde 8 saat özel eğitim alabilir, bunun için 5 yıllık bir geçiş süresi yeterlidir deyip, bir sunum yapmıştım. sanırım süreç buna doğru gidecek, ya da ücretler ailelere ödenip mali sorumluluk aileye verilecek. sayıştay raporu böyle söylüyorsa yolun sonuna gelinmiştir. siz kafanızı kuma gömüp, denetimsizliği savunmaya devam edin...

Hesabı nasıl yaptınız bilmiyorum ama ihraç fetöcüler dahi 80 tl özel ders vermiyor...
Ben burada yazılanlardan genel olarak şunu anlarım; eylül 2018'den önce işi tıkırında olanlar şimdi kamera sistemi ile birlikte işleri bozulunca başladılar herkesi kendi gibi bilmeye. Bence cimer'e yazarken birde kamera öncesi ve sonrası ücret oynamaları olan kurumlarla ilgili bir denetim yapılmasını da isteyin, ak koyun kara koyun hepten çıksın meydana. Ha bu arada bize çipte taksalar birşey değişmez herkes kendini kayırsın.
Son Düzenleme: 12 Eki 2019 13:51 yazan ismail78.

Cimer e yazalım. 12 Eki 2019 13:58 #76

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
He yav. He.

Cimer e yazalım. 12 Eki 2019 14:12 #77

• tartanc
  • Platin Uye
Düzgün denetime karşı çıkanların neden karşı çıktığını yazmaya gerek yok.

Anlayan anladı. Anlamayanlara anlayanlar anlatır.

Cimer e yazalım. 12 Eki 2019 14:21 #78

• ismail78
  • ismail78 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 84
  • Teşekkür Sayısı: 30
  • Başarı: -1
"he yav" anlayanlar anlamayanlara anlatır artık.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

Cimer e yazalım. 12 Eki 2019 14:22 #79

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
tartanc yazan:
Denetim mekanizmasını doğru,dürüst bir şekilde kurması gereken MEB.

Ben de diyorum ki, en iyi denetimi parayı cebinden ödeyen yapar. Ne çipe, ne kameraya gerek yok.

Yanlış bir sistemin ihyası için denetim mekanizmalarının aşırılaştırılması dığru değil. Çocuk derse gelmediğinde MEB'e yaptırımı yok, veliye yaptırımı yok ama bana yaptırımı var. Böyle şey olur mu?

Sevgili tartanç, örnek verdiğin SHÇEK dönemi ise başka bir şeydi. O bir FETÖ operasyonuydu. Haklı olduğu kadar haksız yönleri vardı. Zaten o davaların neredeyse hepsini kaybetti SSK. Şimdiki durumla özdeş değil.
devletlü yetkililere meb'ten aldığım rakamlarla devletin özel özel eğitime aktardığı denetimsiz yüz milyonlarca lirayla, her ay bir ile tam donanımlı (öğretmen ücretleri de dahil) bir özel eğitim okulu açılabileceğini, böylece engelli bireyler de ayda değil günde 8 saat özel eğitim alabilir,

Kusura bakma ama ben buna hesap kitap bilmemek derim. Yatırım maliyeti ve işletme maliyeti denilen bir şey var. Devletin kendi yaptığını da görüyoruz. 2 çocuğun olduğu alt sınıfa 3 öğretmen atamışlar. Sadece öğretmen maliyeti ayda 5.000TL'yi geçiyor. Bunun elektriğini, suyunu, bina maliyetini, kirasını, ısınmasını, müdürünü, temizlikçisini falan bir kenara koyalım.

Şu anda kurumların personel giderleri MEB'den düşük ve verimliliği daha yüksek olduğuna göre MEB'in bu işi daha ucuza mal etmesinin hiç bir yolu, yordamı yok. Kaldı ki çocuk derse gelmedi diye telafi yapan bir devlet okulu da yok.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: obay35, ozal24, psycho01

Cimer e yazalım. 12 Eki 2019 14:33 #80

• tartanc
  • Platin Uye
Sayın barış,

Öncelikle nicelik sorunumuz var. Öncelikle bunun doğru bir şekilde çözülmesi gerekir.

Ne operasyonu olduğunu bilmiyorum. Bildiğim kimse o seans sayılarını vermeyip faturaları tam kesiyordu. Öyle böyle değil yani...

Hala aynı noktadayım. Doğru dürüst adil insani bir denetim...
Sayfa oluşturma zamanı: 0.282 saniye
Sistem Kunena Forum