Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: Enayi miyim?

Enayi miyim? 23 Kas 2019 11:14 #1

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Başlık için özür dilerim.

Ama gerçekten enayiyiz.

Kamera kayıt sistemine uyan bütün kurumları enayi durumuna düşürdüler. Ve enayi olmayı sürdüreceğiz.

Yazık çok yazık.

Sadece bilin istedim.Hepsi bu.
Son Düzenleme: 23 Kas 2019 11:15 yazan tartanc.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Enayi miyim? 26 Kas 2019 09:45 #2

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
evet kamera sistemine uyanlar enayi durumuna düşmüş durumdalar, ama uyanık geçinenler de son tura girdi, ocaktan itibaren öyle bir düzenleme geliyor ki, buna sebep olanlar herkes birbirini zincirleme şikayet edecek, keşke olmasaydı sonunuz böyle...

Enayi miyim? 26 Kas 2019 10:05 #3

• muhammet
  • muhammet Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 65
  • Teşekkür Sayısı: 30
  • Başarı: 1
Başlık doğru olmamış doğru. Ama şu da doğru değil özelikle Türkiye toplumunda özelikle bireyler ve özelikle çalışan bireyler birbirlerinin olumsuz eylem ve söylemlerini izlerler. Bu birey ''geç geliyor ben de geç geleceğim.'' bu öğretmen dersine girmiyor ben de girmeyeceğim.'' Ama güzel bir davranış varsa ve bunu yapmak o bireye zor geliyor onu görmezden geliyor. Dolayısı ile insanoğlu rahatına hangisi uyarsa onu yapar. Kameraya uymak yada uymamak tüm mesele bu değil. Uyan da enayi olmuyor. şu uygulamanın da %100 uygulama alanı da mevcut değil. kimse % 100 uydum demesin bürokrasi de bu yanlışa düşmesin. amaç caydırıcı olmasına sağlamaktı bu oluştu caydırıcılığı var. ben uyuyorum diğerleri neden uymuyor ben enayimiyim söylemini de doğru bulmadığımı söylemek isterin. Doğruyu yapmak ne zamandan beri enayilik olmuş. sağlıcakla kalın.

Enayi miyim? 26 Kas 2019 10:28 #4

• yayla06
  • yayla06 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 42
  • Teşekkür Sayısı: 9
  • Başarı: 0
yapabiliyorsa meb kendi yapsın özel eğitimi
kamera kayıtı damar okuma geldi gelmedi derdi de kalmaz.
kimsede kimseyi enayi yerine koymamış olur.
kimsede kendini enayi yerine koyulmuş hissetmez.
yapabilen kurum varsa özel olarak devam eder.
emin olun daha verimli çalışırız ve daha huzurlu oluruz.
ekonomik olarak da daha akıllıca olur.
zaten kurumlarda eğitim adına ne yapılıyor kimene öğrenci gelsin kamera kayıt etsin tamam.
ocak ayında gelecek olan öyle bir uygulama geldiğinde de çok büyük ihtimalle yine aynı yazılar burada olacak.

Enayi miyim? 26 Kas 2019 10:31 #5

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
kameraların daha önce tümden çalındığı(!) bir ilde kamera sistemini kontrole giden yetkililer tehditlerle karşılaşınca durumu bakanlığa en acı şekliyle bildirmiş, bir ilin ceremesini 81 il çekecek, çok yakında...
Son Düzenleme: 27 Kas 2019 12:06 yazan garip.

Enayi miyim? 26 Kas 2019 10:38 #6

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
muhammet yazan:
Başlık doğru olmamış doğru. Ama şu da doğru değil özelikle Türkiye toplumunda özelikle bireyler ve özelikle çalışan bireyler birbirlerinin olumsuz eylem ve söylemlerini izlerler. Bu birey ''geç geliyor ben de geç geleceğim.'' bu öğretmen dersine girmiyor ben de girmeyeceğim.'' Ama güzel bir davranış varsa ve bunu yapmak o bireye zor geliyor onu görmezden geliyor. Dolayısı ile insanoğlu rahatına hangisi uyarsa onu yapar. Kameraya uymak yada uymamak tüm mesele bu değil. Uyan da enayi olmuyor. şu uygulamanın da %100 uygulama alanı da mevcut değil. kimse % 100 uydum demesin bürokrasi de bu yanlışa düşmesin. amaç caydırıcı olmasına sağlamaktı bu oluştu caydırıcılığı var. ben uyuyorum diğerleri neden uymuyor ben enayimiyim söylemini de doğru bulmadığımı söylemek isterin. Doğruyu yapmak ne zamandan beri enayilik olmuş. sağlıcakla kalın.

Ben % 100 uydum. Demesin demişsiniz ama demiş oldum şimdi.. Sorun bakalım borcum ne kadar.. Bu sistem sürdürülebilir değil ama uygulanabilir. Ben ve bu basbas bağıranlar uyguluyor çünkü. Oradan biliyoruz yani......... Peki bu feryada kulak verilmemesi durumunda uyanların sonu ne mi olur? Sayın tartanc ın dediği gibi olur.

Enayi miyim? 26 Kas 2019 10:47 #7

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
garip yazan:
kameraların sürekli çalındığı bir ilde denetime giden meb görevlileri tehditlerle karşılaşınca durumu bakanlığa en acı şekliyle bildirmiş, bir ilin ceremesini 81 il çekecek, çok yakında...

İşte kifayetsiz ve basiretsiz yöneticilerin alabileceği kararlar nasıl olura örnek teşkil edebilecek bir hareket daha.... TEBRİK EDİYORUZ KENDİLERİNİ (alkış emojisi) :)

Enayi miyim? 26 Kas 2019 10:48 #8

• yayla06
  • yayla06 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 42
  • Teşekkür Sayısı: 9
  • Başarı: 0
sayın garip şimdi bir ildeki kurumlar veya kurum meb müfettişlerini veya denetim yapan personelini tehdit ediyor devletimizin böyle tehditlere papuç bırakmaması gerekli önlemleri alması doğal olarak yapılması gereken bir durum. sizin bunu bir tehditmiş gibi burada yazmanız bir garip oldu şimdi. meb'in sektörle ilgili yapacağı yaptırımlarda hukuk çerçevesinde olabilecek durumlar. kamera kayıt sisteminin denetimini kolaylaştıracak ve suistimali engelleyecek önlemlerde alması çok doğal. bunların ceremesi varsa bunlarıda siz yazın bilelim neymiş.
  • Sayfa:
  • 1
  • 2
Sayfa oluşturma zamanı: 0.309 saniye
Sistem Kunena Forum