Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Sosyal Medya

Sosyal Medya 06 Oca 2020 07:47 #129

• Sencer
  • Sencer Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 10
  • Teşekkür Sayısı: 2
  • Başarı: 0
Sayın obey rica etsem mümkünse adınız soyadınız ve ilinizi söyleyebilirmisiniz gerçekten merak ettiğim için soruyorum sizin nezdinizde diğer arkadaşlarda söylerse sevinirim böylece kim dürüst kim sahtekar kim kurumcu kim devlette çalışıp rehabilitasyonlara laf eden kalemşör öğrenelim artık..........
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Sosyal Medya 06 Oca 2020 07:53 #130

• Sencer
  • Sencer Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 10
  • Teşekkür Sayısı: 2
  • Başarı: 0
Bu arada öğretmen arkadaşlar şunu iyi bilsinler ki bu şekilde maaaş almalarının sebebi rehabilitasyon merkezi sahipleri değildir her ilde iki üç üniversite açıp her bölümü açan YÖK tür hükümettir arz talep meselesi bu kadar üniversite mezunu ne yapacak biz senelerdir ücretli öğretmenlik emek hırsızlığı diye bağırırken herkes padişahım çok yaşa dedi şimdi sitedeki öğretmen arkadaşlar şunu bilsinki bugünkü sorun bizler değiliz hepimiziz

Sosyal Medya 06 Oca 2020 10:34 #131

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Sektörümüze 14 yılda senelik ortalama %3,14 ücret artışı yapılmış. Pi sayısı kadar. :woohoo: :blink: :oops: B)
Son Düzenleme: 06 Oca 2020 10:35 yazan tartanc.

Sosyal Medya 06 Oca 2020 11:28 #132

• tartanc
  • Platin Uye
Sosyal medyadan yazan bir kısım öğretmenler!!!! ne istiyor? Ben tam anlayamıyorum.

Bir kısmı mutlaka sıkıntılar yaşadı veya yaşıyor bunların çözümünü istiyor. Bunlara kimse itiraz etmez.

Bir kısmı devlete atanmak için ajitasyon yapıyor. Sanırsınız bütün kurumlar işkence ile öğretmen çalıştırıyor. Yalan yanlış bir çok şey yazıyorlar.

İş yasasında var olan maddeler sanki yokmuş gibi yazıyorlar.

Maaşlar az şikayeti var. Maaşlar bölgesel farklılık gösteriyor. Bu iş arz talep dengesi dir aslında. Bizim ekonomik şartlarımız iyileşse iyi öğretmenlere niçin yüksek maaş vermeyelim?

Bazıları açık açık bütün kurumlara hakaret ediyor.
Bazıları bütün kurum sahiplerine bildiğiniz p.. Deyip küfür Ediyor.Bunların suç olduğunu ve mahkemeye verileceğini yazınca genelde siliyorlar yazdıklarını.

Yalanlara, yanlışlıklar, iftiralara, hakaret ve küfürlere karşı sosyal medyaya girin. Gerçekleri yazın lütfen. Bu alanı boş bırakmak doğru değil.
O yüzden biraz işinize sahip çıkın derim.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Feroglu

Sosyal Medya 06 Oca 2020 12:12 #133

• Obey
  • Obey Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 249
  • Teşekkür Sayısı: 75
  • Başarı: -14
Sencer yazan:
Sayın obey rica etsem mümkünse adınız soyadınız ve ilinizi söyleyebilirmisiniz gerçekten merak ettiğim için soruyorum sizin nezdinizde diğer arkadaşlarda söylerse sevinirim böylece kim dürüst kim sahtekar kim kurumcu kim devlette çalışıp rehabilitasyonlara laf eden kalemşör öğrenelim artık..........

Asıl merak ettiğiniz kısım nerede çalıştığım ve şehir sanırım.
Önceki yazdıklarıma bakarsanız devlette çalıştığımı belirttim zaten. Şehir olarakta Ankara' daki durum hakkında şikayetlerimi yazdığıma göre mantık kurabilirsiniz.
Buradaki ifadeler bence gayet net. Kimlerin nerede çalıştığını yazılanlardan belirleyebilirsiniz.
Bence kim nerede çalışıyor, ne iş yapıyor diye sorgulamak yerine; kim nitelikli, kim bu sektöre zarar veriyor diyerek sorgulamalısınız. Öğretmenlerin bu sektöre zarar verdiğini düşünüyorsanız, bunun sebebi %90 patronlardır. Emin olun bu sektörde patronların birbirine verdiği zararı başka kimse veremez.
Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.

Sosyal Medya 06 Oca 2020 12:19 #134

• fahrettin75
  • fahrettin75 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 527
  • Teşekkür Sayısı: 161
  • Başarı: -54
Sayın tartanç,
Sosyal medyada İfade ettiğiniz 14 senede %44 zam olgusunu tam olarak izah etmediğiniz için, bazı matematik profesörü arkadaşlar iyiymiş diyor.
14 yılda..
Sesns ———— 55tl-75 olmuş. % 44 artmış
Asgari ücret —- 429-2.320 olmuş % 540 artmış

Kaç saat derse girdiklerinden haberi olmayan adama bu şekilde izah edelim bence acizane..
Su akar yolunu bulur..

Sosyal Medya 06 Oca 2020 12:26 #135

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
acizane : "acizlere yakışacak biçimde"
sana ilk kez katılıyorum!

Sosyal Medya 06 Oca 2020 12:31 #136

• tartanc
  • Platin Uye
Hocam senelik ortalama 14 senede, senelik%3,14 artmış ücretler. 14 senede toplam %44.
Son üç yılda gıdaya %58, elektriğe %72, doğalgaza %63 zam geldi. Akaryakıt hiç katmayalım. Kira vergi SSK kırtasiye muhasebe amartisman su maaşlar vs gibi giderlerse de ciddi artışlar oldu. Bir öğretmen arkadaşa bunları yazdım. Biz çadırda yaşayıp, tezek yakıyoruz oldu cevabı.
Onlarında elbette giderleri arttı ama. Bir evin gider artışı ile 20 kişinin çalıştığı bir işletmede ki gider aynı değildir. Ne diyelim?
Son Düzenleme: 06 Oca 2020 12:32 yazan tartanc.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.293 saniye
Sistem Kunena Forum