Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Sosyal Medya

Sosyal Medya 04 Oca 2020 18:51 #113

• Feroglu
  • Feroglu Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 55
  • Teşekkür Sayısı: 25
  • Başarı: 0
Rehabilitasyon Merkezleri son 15 yıldır enflasyon altında ezilen eğitim ücretlerine rağmen bu işi yapmaya çalışıyor, yetersiz imkanlara rağmen hizmet kalitesini düşürmemeye çalışıyoruz, diğer kurumlarda rekabet halinde olduğumuz için. Gerçekten genel olarak veliler rehabilitasyon merkezlerinden aldıkları hizmetlerden memnun. Bizim derdimiz maddi sıkıntılarımızdan dolayı hizmet kalitemizin düşmesinden korkuyoruz. Burda memnun olmayan kesim öğretmenler, maaşlar ve diğer mevzuatla ilgili düzenlemelerle ilgili. Fakat bunun sorumlusu (çoğunlukla) kurum sahipleri değil, eğitim ücretlerinin düşüklüğü ve rehabilitasyon merkezi yönetmelikleridir, istisnalar vardır tabi ki.

Daha öncede yazdım, okumadınız sanırım rehabilitasyon merkezi sahipleri çoğunlukla meslek elemanlarıdır; dışarıdan herhangi bir iş adamı veya şirketin bu sektör çok karlı bu alana girelim dediğini görmedim. Bu alana krediyle borçla girmişlerdir. Çok büyük emeklerle, maddi ve manevi bir sürü zorluklarla uğraş verdiğimiz kurumlardan para kazanmamız beklememiz gayet doğal. Rehabilitasyon merkezleri aynı zamanda birer işletmedir, hizmet üreten işletmelerdir. Ve yatırım maliyetlerimiz çok yüksektir, şu anda gelir gider tablosuna bakıldığında ve son 15 yıldır verilen zamlarla bu işi yürütmek imkansız hale gelmiştir.
İnsanlar neye inanmak isterlerse ona inanırlar, ben bu şekilde düşünüyorum. Bu sektörle ilgilisi ve bilgisi olmayan insanlar televizyonda gördüğü tek bir haberle düşünce sahibi olabilir; haberlerde eğer özel öğrenciye işkence yapıyor geçerse o şekilde hepsini beyninde kodluyor veya rehabilitasyon merkezinde özel gereksinimli bireyler okumayı, yürümeyi haber yaparsa aklında öyle kalabilir. Ya da rehabilitasyon merkezinde çalışıp, patronuyla maaşla ilgili ya da başka konu yüzünden problem yaşayan çalışan tüm rehabilitasyon merkezleri kötüdür, dolandırıcıdır, resmi belgede sahtecilik yapar gibi genelleme yapar. Bu genellemeler kişiye kısa zamanda mutluluk verir, genelleme yapmak kolaydır, fazla düşünmenize gerek yoktur, çok basittir. Fakat genellemeler insanı her zaman doğruya götürmez. Bütün insanları, kurumları aynı kefeye koyma, kategorileştirme, ötekileştirme, veya nesneleri aynı kefeye koyma bir yanlışlıktır. Bu yanlışlıktan kurtulan, kurtulabilecek insan daha mutlu olacaktır. Bu da nacizane tavsiyemdir.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, barisltd, yetis ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var

Sosyal Medya 04 Oca 2020 19:53 #114

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
garip yazan:
cemkilinc yazan:
Nedense garip ortadan kaybolduğunda bu hesaplar ortaya çıkıp her seferinde aynı şeyleri yapıyor . İp adresleri incelense kimin ne olduğu anlaşılır ama Admin diye birşey yok forumda
emek hırsızı en başta sen olmak üzere buradaki BAZI seviyesizlerin seviyesine düşmemek için yazmayayım diyorum, durmuyorsun sataşıyorsun!
bak bir kişi BAZILARINI maymuna çevirdi tek başına, adama cevap verecek halin kalmayınca başlıyorsun sallamaya! madem beni bu kadar iyi takip ediyorsun, en azından jargonumu da bilmen gerekir, eğer okuduğunu anlama yeteneğin varsa! bak sana tartanç cevap vermiş garip başka isimle yazmaz diye... yani forumda bir yanda ne yazdığını ne okuduğunu bilen ve yorumlama yeteneğine sahip olanlar var bir yandan da senin ve senin biraz daha düşük seviyenle tüm çalışanları aşağılayan birisi var! sizinle aynı çukurda debelenmemek için yazmamaya karar verdim ama duramıyorsun, kaşınıyorsun. seni son kez uyarıyorum bir daha sataşma!
EN AĞIR CEVABI ALIRSIN!!!!
Bizimle aynı çukurda değilsin zaten patronsuz rehabilitasyon merkezinde devletin milletin parasıyla müdürcülük oynuyorsun ama seni de bulup deşifre edeceğim merak etme . Bulduğumda yüzüme verirsin ağır cevaplarını cesaretin varsa .
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: fahrettin75

Sosyal Medya 04 Oca 2020 20:03 #115

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
kim olduğunu merak bile etmiyorum.
gel bekliyorum!!!

Sosyal Medya 04 Oca 2020 20:07 #116

• cemkilinc
  • Platin Uye
tartanc yazan:
Garip sahte isim kullanmaz hocam.

Bu arkadaşları duydukları öfke, kızgınlık nefret söylemine sürüklüyor. Gözleri görmüyor, kulakları duymuyor. O kadar öfke gözlerini kör etmiş ki basit matematik hesaplarını dahi anlamıyorlar.

Belki haklı iken bile haksız duruma düşüyorlar. Farkında dahi değiller.

En büyük temennim bu kişilerin bir an önce kurum sahibi veya ortağı olmaları.
Neden kullanmasın hocam adamın işi manipülasyon .bakın birden kesildi diğer arkadaşların sesi. 2-3 hesabı aynı anda idare edemiyor demek ki.

Sosyal Medya 04 Oca 2020 20:08 #117

• Obey
  • Obey Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 249
  • Teşekkür Sayısı: 75
  • Başarı: -14
cemkilinc yazan:
Bizimle aynı çukurda değilsin zaten patronsuz rehabilitasyon merkezinde devletin milletin parasıyla müdürcülük oynuyorsun ama seni de bulup deşifre edeceğim merak etme . Bulduğumda yüzüme verirsin ağır cevaplarını cesaretin varsa .

Sonra kurum sahipleri mafyalık taslıyor dediğimizde bin dereden su getiriyorsunuz.

Hala savunacak bir şey var mı?

Savunacak yüzünüz var mı?

Zihniyetler hep aynı. Cebine 3 kuruş para girince büyük insan olduğunu zanneden aciz...

İşiniz gücünüz tehdit etmek.
Sorsan eğitim kurumu var ama kendini eğitemedikten sonra kime faydası var.

Üzülüyorum sana zavallıcık...
Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.

Sosyal Medya 04 Oca 2020 20:12 #118

• cemkilinc
  • Platin Uye
Ekran görüntünü aldım pzt savcılığa veriyorum seni hakaretlerin için Kimsin bir öğrenelim bakalım.
Son Düzenleme: 04 Oca 2020 20:12 yazan cemkilinc.

Sosyal Medya 04 Oca 2020 20:21 #119

• Obey
  • Obey Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 249
  • Teşekkür Sayısı: 75
  • Başarı: -14
Buyur ver bakalım. Ulaşsın bana o tebligat bende senin kim olduğunu, kurumunun adını öğreneyim.

Ben söylediklerimin arkasındayım. Görelim sende söylediklerinin arkasında durabilecek misin?
Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.

Sosyal Medya 04 Oca 2020 20:22 #120

• cemkilinc
  • Platin Uye
Obey yazan:
Buyur ver bakalım. Ulaşsın bana o tebligat bende senin kim olduğunu, kurumunun adını öğreneyim.

Ben söylediklerimin arkasındayım. Görelim sende söylediklerinin arkasında durabilecek misin?
Madem arkasındasın benim gibi isminle yazacaksın.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.300 saniye
Sistem Kunena Forum