Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Sosyal Medya

Sosyal Medya 28 Oca 2020 14:53 #209

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3654
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Çok daldan dala geziyorsunuz ama.

Bir öyle bir böyle olmaz ki.

Asgari ücretten yatırıyor um maaşları 1 lira üstünden yaptırıyorum. Rahatladınız mı?
Bilgi sahibi değilsiniz. Beni hiç tanımıyorsunuz. Yorum yapıyorsunuz.

Bu arada SSK dan bize hala bir uyarı yazısı gelmedi. Postada mı kayboldu acaba?
Son Düzenleme: 28 Oca 2020 14:54 yazan tartanc.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Sosyal Medya 28 Oca 2020 15:18 #210

• Obey
  • Obey Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 249
  • Teşekkür Sayısı: 75
  • Başarı: -14
Dürüstçe ben kimle, hangi ücret üzerinden anlaştıysam hesabına onu yatırıyorum, sigorta primini de ona göre yatırıyorum diyebilir misiniz? Buradaki üyeler arasında, forum ziyaretçileri arasında fikirlerinizi dikkate alan sizi ciddiye alan insanlar var. Bir kelimeyle bunu yerle bir etmek ister misiniz?

Bakın bunun farkına sadece sayın Barış vardı. Sizlerin bu konudaki haklı çıkma çabaları sadece size, itibarınıza ve sektöre zarar veriyor. Haklı olduğu konularda, daha iyi olacağını düşündüğü konularda sonuna kadar fikirlerinin arkasında duruyor. Ama sektördeki yanlışlar hakkında sizler gibi savunulmayacak şeyleri savunmaya çalışmıyor.
Sayin Tartanç gerçekten iyi niyetlisiniz. Size hala açıklama yapmak için çaba harcıyorsam bu yüzdendir. Yoksa yukarıda örneğini gördünüz. Verdiğim cevaplar kişiden kişiye değişir. Ama yapmayın gözünüzü seveyim. Sizin sürekli söylediğiniz söz "yanlış, yanlışla örtülmez" sözünüzün arkasında durun lütfen. Konu da daha fazla uzamasın. Gerçekten sadece sizlere zarar veriyor. Etkinliği çok boşladınız bu meselelerle uğraşmaktan.
Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.

Sosyal Medya 28 Oca 2020 15:21 #211

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
tartanç'ı 20 yıldır tanırım, az önce yazdığım rehabilitasyonlar tamamen özelleşsin ve ödemeyi aileler yapsın savımda, bu durumdan en karlı çıkacakların başında tartanç'ın kurumunun geleceğini düşünüyorum, iyi ve nitelikli eğitime odaklandığı için.
maaşların tam gösterilmesi durumuna gelince bence en önemli 2. konu, bir kurumun ne kadar düzgün ve kurumsal olduğunun da birincil göstergesidir. yani bir kurumda maaşlar tam gösteriliyor ve sık sık öğretmen değiştirmiyor, çalışanlar 5-10 yıllıksa o kurum (istisnalar hariç) iyidir. özel sektörde maaşların düşük gösterilmesi oranı yüzde doksanlardaymış, rehabilitasyonlarda da aynı olduğunu düşünüyorum. daha önce de yazdım sgk il müdürüne çıktım, aynı hizmeti verip aynı ödeneği alırken biz maaşları tam gösteriyoruz, aldığımız ödeneğin 1/3'ü sgk'ya gidiyor, x kurumlar ise asgari ücretten gösterip vergi kaçırıyor, çalışanlarının emeklilik, kıdem tazminatı, doğum yardımı vb haklarını gasp ediyor, ben burada ihbar ediyorum tüm kurumların ücretleri incelensin dediğimde adamın verdiği yanıt, çalışanın kendini ve kurumunu ihbar etmesi gerektiği şeklinde oldu. sosyal medyada yazan arkadaşlar, havanda su dövüyorsunuz, genelleme yapmak yerine hangi kurum maaşınızı düşük gösteriyorsa ve gösterdiyse arayın alo 170'i, alın sonucu, sonra da paylaşın sosyal medyanızda, daha ne diyeyim.
sn. obey ve tartanç, özel eğitimin kamu ve özel ayağında değerli iki bireysiniz bırakın birbirinize laf yetiştirmeyi, asıl sorunlara ve hedeflere odaklanın,
hürmetler...
Son Düzenleme: 28 Oca 2020 15:22 yazan garip.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

Sosyal Medya 28 Oca 2020 15:22 #212

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
kamudaki özel eğitim öğretmenleri içinde yüz tanıma acilen gelmelidir. bu konuda çok olumsuz bir imajları var. kendilerini aklamak için yüz tanıma şart.

Sosyal Medya 28 Oca 2020 15:24 #213

• cemkilinc
  • Platin Uye
tatillerde çalışmadan aldıkları maaş haksız kazançtır. devletin buna bir dur demesi lazım.

Sosyal Medya 28 Oca 2020 15:31 #214

• MEFUTU
  • MEFUTU Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 157
  • Teşekkür Sayısı: 33
  • Başarı: 0
Bir konuyu hala anlamış değilim , Rehabilitasyon merkezlerinde görev yapan öğretmen arkadaşlar neden kendilerini devlet okullarında yada özel okullarda çalışan öğretmen arkadaşlarıyla kıyaslama yarışı içindeler , kavram kavram diye ahkam kesenler , okul ve rehabilitasyon merkezi kavramlarını ayırt edemez durumdalar , bu işyerleri bakın kavram karmaşası olmasın özellikle iş yeri diyorum , okul değil arkadaşlar , siz özel bir işyerinde çalışıyorsanız o iş yerinin şartlarına ve kurallarına tabisiniz , işyeri size uymak zorunda değildir sizler işyerine uymak zorundasınız , işinize gelmiyormu ? o zaman çalışmazsınız , sürekli rehabilitasyonlar şöyle rehabilitasyonlar böyle demekle elinize bir şey geçmez , çalışın atanın kimse sizi zorla çalıştırmıyor.

Sosyal Medya 28 Oca 2020 15:32 #215

• Obey
  • Obey Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 249
  • Teşekkür Sayısı: 75
  • Başarı: -14
Farklı düşünmüyorum sayın Garip. Gerçekten fikirlerini önemsediğim, değer verdiğim biri olmasaydı bu açıklamalar için hiç çabalamazdım. Sigorta primleri konusunda keşke herkes sizin gibi yapsa ama her zamanki gibi bu sektörde işini doğru, dürüst, etik yapan cezalandırılıyor. Öğretmenlerin şikayet etmesi gerekir demişsiniz. Bu konuda yorum yapmayalım bence siz de biliyorsunuz olabilirliğini, sistemi ve süreci. Sigorta priminden 6 ay muaf olmak için işsizlik başvurusu yaptırdıktan sonra girişi yapan kurumlar var.
Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.

Sosyal Medya 28 Oca 2020 15:45 #216

• cemkilinc
  • Platin Uye
cahilliğin bir sınırı olmalı. ama yok.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.271 saniye
Sistem Kunena Forum