Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Sosyal Medya

Sosyal Medya 28 Oca 2020 03:44 #193

• AliGalipDursen
  • AliGalipDursen Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 343
  • Teşekkür Sayısı: 655
  • Başarı: 16
twitter

Bir gôz atın. İşçi kanununa göre çalışmak olmamalı imiş

Hakikaten ilginç.
Son Düzenleme: 28 Oca 2020 03:51 yazan AliGalipDursen.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Sosyal Medya 28 Oca 2020 08:22 #194

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Sosyal medyada ajitasyon yapan 30 40 kişilik grup, kendileri için aslında sosyalizm istiyorlar. Ama farkında değiller. :lol:
Kendilerine özel yasalar olsun. Kurumlara bir nevi ortaklık olsun. Şu olsun bu olsun.
Size olursa bütün özel öğretim kurumlarında çalışanlara da olmalı. Eğitim öğretim tamamen devletleşecek o zaman. Olsun da. Olabilirlik htimali var mı?

İşin ilginç yani, kimi siyasiler de bunları destekliyor. Bilmeden, görmeden, anlamadan.
Biz çok mağduruz deniliyor. Bu yetiyor.
Son Düzenleme: 28 Oca 2020 08:23 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem

Sosyal Medya 28 Oca 2020 10:29 #195

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
aslında herşey 24 ocak kararları ve peşinden gelen 12 eylül darbesiyle başladı, 1980 öncesinde yüzde 90'larda olan sendikalılık oranı, şimdilerde yüzde 10'larda onları da kamuda ve yerel yönetimlerde çalışanlar oluşturuyor. adına işçi deyin, memur deyin (aslında memur da işçidir), beyaz yakalı deyin, mavi yakalı deyin ne derseniz deyin hepsi de örgütsüzlüğün ya da örgüt gibi görünen sarı sendikaların teslimiyetinin bedelini ödüyor, özel sektöre de yansıması bu şekilde oluyor. twitter'da şimdi gördüm yazılanları, taleplerin bazıları türkiye gerçekleriyle örtüşmüyor, özel özel eğitimdeki sorunun asıl nedeni devletin yıllardır eğitim-bilimsel gerçeklerden uzak pansuman tedbirlerle özel eğitim gereksinimi olan çocukları, bireyleri ve ailelerini kendi kaderlerine ve (hadi yarısı diyelim) yalnızca para kazanma kaygısı olan şahısların eline terk etmesidir. böyle saçma bir sistem olmamalı,aylık 700-800 tl verip, kurumlardaki eğitim ve eğitimci kalitesini, eğitim programlarını, eğitim devamlılığını, materyalleri denetlemeyip yalnızca "geldi mi gelmedi mi"ye, kağıt, dosya, evrak üçlemesine indirgenen özel eğitim (!), bu pastadan pay kapmaya çalışanlar, bu sektöre, devlete atanana kadar köprüden önce son durak mantığıyla bakan eğitimciler(!), bizim payımıza ne düşer diye avuç açanlar, bilinçsiz veliler, umarsız aileler, nerden baksanız yanlışlıklar trajedisi...
bir kez daha yazıyorum: bu sistem sona ermeli, devlet özel eğitime aktardığı milyarlarca lira ile tam donanımlı özel eğitim okulları açmalı, içini eş dost, siyasi torpillilerle değil gerçek eğitimcilerle doldurmalı, bu okullar üniversitelerle, stk'larla işbirliği halinde olmalı, hatta denetimleri de bu kuruluşlar tarafından yapılmalı, özel gereksinimli çocuklar, normal gelişim gösteren çocuklarla aynı eğitim olanaklarına kavuşmalı, öğretmenler sosyal medyada talep ettikleri haklara kavuşmalı ki bu çocuklara eğitim anlamında olumlu yansımalı; rehabilitasyon merkezleri özelleşmeli, isteyen oradan ücretini ödeyerek destek eğitimin almalı, bu düzen değişmeli!
vs vs vs...

Sosyal Medya 28 Oca 2020 11:05 #196

• Ata99
  • Ata99 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 107
  • Teşekkür Sayısı: 54
  • Başarı: 1
Ozel egitim merkezleri kapatilsin para icin calisiyorlar
Ozel hastaneler de kapatilsin para tuzagi gereksiz tedavi uyguluyorlar
Ozel okullar kapatilsin maaslari odemiyorlar
Ozel halk otobusleri ve minibusler kaldirilsin para icin yolcularin can guvenligini tehlikeye atiyorlar
Fabrikalar kapatilsin iscilerin hakki yeniyor
Ozel bankalar kapatilsin halki somuruyorlar

Ozel olan devleten ait olmayan hersey kapatilsin cunku para icin yapiyorlar. Herseyi devlet yapsin cunku devlette hic yolsuzluk olmuyor. Tum hizmetler duzenli planli ve kaliteli.
Olmazsa devleti de kapatip geri acariz belki duzelir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd, obay35, türkiyem

Sosyal Medya 28 Oca 2020 11:44 #197

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Anlamadığım şu: Ben de senelerce özel eğitim merkezlerinde çalıştım. Şartlar bana uymazsa ayrıldım. Olay budur.
Sözleşme imzalamadan önce şartları hiç mi konuşmadınız?
Sözleşme bitiminde sözleşme niye yenilenir?
Karşılıklı konuşup kimse mağdur olmadan istifa edilir. VS vs vs
İş yasasında özel yasa istiyorlar. Yönetmeliklerin tamamen değişmesini istiyorlar. SSK lı olmak istemiyorlar. İlk özel okul açıldığından beridir bu ve benzeri kurumlarda çalışan öğretmenler SSK lı dır halbuki.
İstekleri gerçekleşsin. Bu şartlar altında çalışacak kurum bulamazlar.
O zaman ne yapacaklar? O zaman da mağdur olduk bizi kadrolu yapın derler. Zaten diyorlar ya...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: selim80

Sosyal Medya 28 Oca 2020 12:19 #198

• Obey
  • Obey Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 249
  • Teşekkür Sayısı: 75
  • Başarı: -14
İşınize gelen taraflardan bakıyorsunuz sadece. Biraz da aynaya baksanız...
Önce maaşları asgari ücret üzerinden değil anlaştığınız rakam üzerinden yatırın sonra gerekli gördüğünüz yerleri eleştirirsiniz.
Kolejler meb takvimine tabiidir. Tatil dönemleri aynıdır. Onlar da işçi kanununayla çalışıyor. Tutupta kimse, siz işçi kanununu kapsamında sözleşme imzaladınız, sadece 2 hafta izin kullanabilirsiniz demiyor...
Şu ifadeleri yazarken hiç utanmıyorsunuz ya ona şaşıyorum, sanki her şeyi yasalar gereğince uyguluyor gibi... Yazık. Biri tutturmuş iş kanunu diğeri der ajitasyon.
Ajitasyonun alasını yapan sizler, iş kanununa uymayan sizler... Şu eleştirilerle sadece kendinizi küçük düşürüyorsunuz.
Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.

Sosyal Medya 28 Oca 2020 12:37 #199

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
1 mayısta gerçek işçiler tatil yapamazken işçi değiliz diyenler koşa koşa tatile gidiyor . Neresinden baksan komik.

Sosyal Medya 28 Oca 2020 12:52 #200

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
Ata99 yazan:
Ozel egitim merkezleri kapatilsin para icin calisiyorlar
Ozel hastaneler de kapatilsin para tuzagi gereksiz tedavi uyguluyorlar
Ozel okullar kapatilsin maaslari odemiyorlar
Ozel halk otobusleri ve minibusler kaldirilsin para icin yolcularin can guvenligini tehlikeye atiyorlar
Fabrikalar kapatilsin iscilerin hakki yeniyor
Ozel bankalar kapatilsin halki somuruyorlar

Ozel olan devleten ait olmayan hersey kapatilsin cunku para icin yapiyorlar. Herseyi devlet yapsin cunku devlette hic yolsuzluk olmuyor. Tum hizmetler duzenli planli ve kaliteli.
Olmazsa devleti de kapatip geri acariz belki duzelir.

"rehabilitasyon merkezleri özelleşmeli, isteyen oradan ücretini ödeyerek destek eğitimin almalı, bu düzen değişmeli!"
yukarıdaki genellemeyi yaparken sanırım bu cümlemi atladın ya da işine gelmedi. ben öyle demiyorum tam tersi sizin istediğiniz gibi rehabilitasyon merkezleri tam özel olmalı diyorum, kapatılsın demiyorum. aile parayı ödeyip gelip hizmeti senden almalı, eski sistem son bulmalı, böylece gerçekten iyi eğitim veren kurumlar işlerini daha kaliteli yapar ve emeklerinin karşılığını alır. sen de kurum olarak kendine güveniyorsan evrakla, kağıtla, kamerayla falan uğraşacağına bunu istersin diye düşünüyorum özelleştirmeci arkadaş.
nokta!
Son Düzenleme: 28 Oca 2020 13:04 yazan garip.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.322 saniye
Sistem Kunena Forum