Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: MAAŞ/ATANMA/SOSYAL HAKLAR

MAAŞ/ATANMA/SOSYAL HAKLAR 14 Şub 2020 22:29 #33

• Obey
  • Obey Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 249
  • Teşekkür Sayısı: 75
  • Başarı: -14
Saldırma çok basit bir terim sayın Tartanç. Belli arkadaş çok dolmuş. O ücretle de sıkıntı yaşaması çok normal. Forumu da takip ediyor belli. İfadeler tanıdık geldi nedense :silly:

Stres atmaya gelmiş sadece başka bir şey denemez. Umarım mutlu olur. Umarım istediği şartlarda, istediği ücretlerde ama hak ederek, hakkını vererek çalışır. Öğretici kaygılı olduktan sonra, kendi derdini kafasından atamadıktan sonra çocuğa ne verebilir ki?
Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: scayking

MAAŞ/ATANMA/SOSYAL HAKLAR 14 Şub 2020 22:43 #34

• ALİ VEFA
  • ALİ VEFA Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 17
  • Başarı: -2
Kardeşim, sen hiç ağlayarak gitmeyin hocam çocuğum sayenizde konuşmaya başladı diyen velinin yüzüne, para için gitmem lazım dedin mi?

Biz herşeye para diye bakmadık. Evet istanbuldayız kırsal alandan geldik beğendiremedik mi patron hazretlerinize?

Hak olan bu ücretler değil. Eskiden alamıyorduk vs idare edin dediniz, şimdi?

MAAŞ/ATANMA/SOSYAL HAKLAR 14 Şub 2020 22:47 #35

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sayın Ali,

Branşınız nedir?

Sayın obey,
Bazen seviyor musun? Dövüyor musun? İnanınız ki anlamakta zorluk çekiyorum.
:blink:
Son Düzenleme: 14 Şub 2020 22:55 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: scayking, barisltd, Obey

MAAŞ/ATANMA/SOSYAL HAKLAR 14 Şub 2020 22:52 #36

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Arkadaşım ister köyden gel, ister Newyork'dan gel... Hiç biri size bu üslupla konuşma hakkı vermez.

Kurumlara lanet edip duracağınıza hakkınızı aramanızı söylüyoruz. Kimse sizden memleketi kurtarmanızı da istemiyor, tüm engelli çocukları konuşturmanızı da... Benim yıllar içerisinde öğrenmiş olduğun tek bir şey var ise, o da hiç kimsenin vazgeçilmez olmadığıdır.

Keyif sizin... İster daha iyi şart ve ücretle başka işlere bakarsınız, ister şimdiki gibi lanet okumaya devam edersiniz. Patronunuza telefon açıp Ali Vefa arkadaşın maaşını 6.000 yapın dememizi mi bekliyorsunuz?
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: scayking, tartanc

MAAŞ/ATANMA/SOSYAL HAKLAR 14 Şub 2020 23:05 #37

• Obey
  • Obey Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 249
  • Teşekkür Sayısı: 75
  • Başarı: -14
Sayın Tartanç. Arkadaşın ifadelerine bende bozuldum. Ama bir yandan da empati yapınca gerçekten haklı bir zerzeniş. Ben İstanbul' da hiç yaşamadım. Oradaki şartları siz daha iyi biliyorsunuz. Tamam hayat herkese pahalı ama son noktaya gelmiş demek ki.
Saldırı teriminize de karşı çıkma sebebim; twitterda görüyorsunuz neler söylendiğini, ne kadar ağır ithamlarda bulunulduğunu.

Hepsini geçtim, zamanında buraya yazılanları biliyorsunuz.''Kurumlar kapatılmalı, devletin sırtındaki kambur, kan emiciler vs...''
Arkadaşın söylemek istediği ''bence'' geçinemiyorum, zam aldınız, bende biraz nefes alayım artık demek.
Dediğim gibi ifadeler çok yanlış. Buradaki kurum sahipleri de her öğretmenin durumunu anlamaz, anlamak zorunda da değil. Sadece bu sektörde değil, her işte. Sizin çaba sarf etmeniz lazım. Ödeneklere zam nasıl ALINDI? Çabalayarak. Verildi demiyorum o zam alındı. Önemli olan nokta burası.

İfadeler düzgün olsa başta siz, birçok kurucu hak verir diye düşünüyorum.
Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.

MAAŞ/ATANMA/SOSYAL HAKLAR 15 Şub 2020 11:50 #38

• ALİ VEFA
  • ALİ VEFA Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 17
  • Başarı: -2
baris benim patronuma maaşımı konuşmanıza gerek yok, kendi yanınızda çalışanlara yapın. Düzelme önce kendinizden başlar. Sıra banada gelir beklelrim.

ikincisi bulunduğun ortmı beğenmiyorsan çık diyorsun, sen yada sizler bulunduğunuz ortamı beğeniyor musunuz?

Mademki layığıyla bu işi yapıyorsunuz hanginiz bu işle iştigal bir yer buldu-yaptı-işletiyor? Teftiş yaptıklarında ölçmüşlerdi odalar 10 m2 en az diye öyle Niye sizlerin ki 10-15-20-25 diye farklı? Dairelerden çevirme binalarda bu işi yapıyorsunuz, odalarınızın biri kuş kadar (koridordan bölünmüş), diğeri ona nazaran sinema salonu gibi. Neden çünkü dairenin salonu orası.

Önce şapkayı koyup azrail gibi öğretmenin üzerine çökmeden, şapkayı önünüze alıp düşünmeniz lazım. Bu öğretmen de bizim kurduğumuz devşirme şartlarda elinden geleni yapıyor diye.
Son Düzenleme: 15 Şub 2020 11:51 yazan ALİ VEFA.

MAAŞ/ATANMA/SOSYAL HAKLAR 15 Şub 2020 13:27 #39

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayınız.

Ali bey sizin Branşınız nedir? Bir türlü yazmıyorsunuz niçin?

Sayın barış İn kurumu bu iş için özel yapılmıştır.

Bireysel odalar ile grup odalarını karıştırmamak da fayda var.
Standartlar yönergesi ortalama 3 yılda bir değiştiği için, mevzuatta olan standartlara uygun açıldığınız zaman, sonra ki değişikliklere uygun olmayabilirsiniz.

Ayrıca kurumunuzu standartlara uygun değilse kimse size ruhsat vermez. Veremez.

Şimdi sizin Branşınız nedir?
Son Düzenleme: 15 Şub 2020 14:16 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd

MAAŞ/ATANMA/SOSYAL HAKLAR 15 Şub 2020 15:53 #40

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Öğretmenler kendi aralarında örgütlendikleri gruplarda "Alan mezunu 4000 lira alıyor aynı kurumda aynı işi yapan okul öncesi öğretmeni 2500 lira alıyor" şeklinde konuşuyorlar. Gerçekten alan mezunu öğretmen ile okul öncesi öğretmeni aynı işi mi yapıyor?
Sayfa oluşturma zamanı: 0.319 saniye
Sistem Kunena Forum