Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: MAAŞ/ATANMA/SOSYAL HAKLAR

MAAŞ/ATANMA/SOSYAL HAKLAR 14 Şub 2020 01:46 #1

• ALİ VEFA
  • ALİ VEFA Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 17
  • Başarı: -2
Buradaki rehabilitasyon sahiblerine sesleniyrum. maaşlarımıza ne zaman artış yapacaksınız?

Devlet zam verdi bizim payımız nerde? Devlet bize atama vermiyor siz ezam yapıyor siz neden bize vermiyorsunuz. Ayıp değilmi??

Bizim yaptığımız iş devlette yatan öğretmenlerden daha zor. En az 6.000 tl den başlamalı maaşlarımız.

Vermeyecekseniz bildirin devlete kadroya alsın bizleri!! Kıdemimiz işler, öğleden sonra 3 ten sonra mesai yok, patron takip eder aman işe asılalım derdi yok.

Elimizden geleni yapıyoruz. Yapılan zam bizim için yapıldı. Bence tamamı öğretmenlere eşit şekilde paylaştırılsın. Ya da devlete atanalaım geleceğimiz garanti olsun!!!
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

MAAŞ/ATANMA/SOSYAL HAKLAR 14 Şub 2020 04:06 #2

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Bencede.size katılıyorum.

MAAŞ/ATANMA/SOSYAL HAKLAR 14 Şub 2020 09:04 #3

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
ALİ VEFA yazan:
Buradaki rehabilitasyon sahiblerine sesleniyrum. maaşlarımıza ne zaman artış yapacaksınız?

Devlet zam verdi bizim payımız nerde? Devlet bize atama vermiyor siz ezam yapıyor siz neden bize vermiyorsunuz. Ayıp değilmi??

Bizim yaptığımız iş devlette yatan öğretmenlerden daha zor. En az 6.000 tl den başlamalı maaşlarımız.

Vermeyecekseniz bildirin devlete kadroya alsın bizleri!! Kıdemimiz işler, öğleden sonra 3 ten sonra mesai yok, patron takip eder aman işe asılalım derdi yok.

Elimizden geleni yapıyoruz. Yapılan zam bizim için yapıldı. Bence tamamı öğretmenlere eşit şekilde paylaştırılsın. Ya da devlete atanalaım geleceğimiz garanti olsun!!!

Sayın hocam yazdıklarınızin çoğuna katılıyorum. Ben üstüme düşeni yaptım kendi adıma. Ama şuna katılmıyorum. Bu zam ne size ne bize yapıldı. Bu zam sektörün devam etmesi için yapıldı. Engelli bireyler için yapıldı. Yoksa ne sizin ne de kurum sahiplerinin kara kası kara gözü için değil. Engelli bireyler için yapıldı.

Asıl olan, Rehabilitasyon merkezlerinde uygulanabilir ve öncesinde öğretmenin hakkını savunacak bir öğretmenlik meslek kanunu nun acilen çıkması gerektigidir.

Umarım bu konuda doğru adımlar atılır ve bir an önce hak olan alınır
Son Düzenleme: 14 Şub 2020 09:08 yazan waramiral.

MAAŞ/ATANMA/SOSYAL HAKLAR 14 Şub 2020 09:06 #4

• cemkilinc
  • Platin Uye
Sayın Ali Vefa branş neydi?

MAAŞ/ATANMA/SOSYAL HAKLAR 14 Şub 2020 09:41 #5

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
ALİ VEFA yazan:

patron takip eder aman işe asılalım derdi yok.

Bu yazının pek cevap verilecek tarafı yok ama ben başka pencere açayım. Yazıda benim en çok yukarıdaki kısım hoşuma gitti. Siz de sizinkini söyleyin mesela..
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: cemkilinc

MAAŞ/ATANMA/SOSYAL HAKLAR 14 Şub 2020 10:09 #6

• cemkilinc
  • Platin Uye
forumda kamuda görevli alan mezunu arkadaşlar vardı söyleyecek bir kaç cümleleri vardır sanırım. gerçekten arkadaşın bahsettiği gibi mi durumlar?
Son Düzenleme: 14 Şub 2020 10:09 yazan cemkilinc.

MAAŞ/ATANMA/SOSYAL HAKLAR 14 Şub 2020 10:15 #7

• renmei
  • renmei Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 11
  • Teşekkür Sayısı: 9
  • Başarı: 0
ALİ VEFA yazan:

Merhaba, kullandığınız üslup, konuşma tarzınız hiç hoş değil. Yanlış anlamayın, burada öğretmen arkadaşlar da kurum sahipleri de ekstra saygı beklemiyor. Herkes birbirine karşı gayet güzel konuşuyor, anlaşıyor. Zaten ortak gaye güden emekçileriz.

Kurum sahiplerinin ellerinde olmayan sebepleri buraya yazıp sonuç bekliyorsunuz fakat hiç bir kurum sahibinin yazdıklarınıza yaptırım gücü yok. Muhakkak düşük maaş ile öğretmen çalıştıran kurumlar vardır. Nadir de olsa zam yapmayan kurumlar da vardır. Fakat işlerini çok güzel yapan kurumlar da var. İyi maaş alan keyfi yerinde olan öğretmenler pek konuşmuyor zaten. Ayrıca tüm bu olumsuz şartlar kişileri o ortamda çalışmaya mecbur kılamaz. Eğer devlette çalışmak istiyorsanız yapılması gerekenler belli ki bahsettiğiniz 6.000 TL ücret devlette de yok.

Bana kalırsa devletin sağladığı şartlar gözden geçirilmeli. Şu konuda haklısınız, devlet okulları kurumlardan daha laçka bir ortama sahip, daha çok öğretmene sahip, daha öz öğrencileri var, öğrenci her gün okula gidiyor, öğretmenlerin sahip olduğu şartlar özel kurumlarda çalışan öğretmenlerden çok daha farklı. Tatil günleri vb şeyler, uzar gider. Şuan zam yapılmış olsa dahi bahsettiğiniz ücretin tutar bir yanı yok maalesef. Net 6.000 TL ücretin sgk+vergi dahil iş verene maliyeti ortalama aylık 10.780 TL.
Son Düzenleme: 14 Şub 2020 14:55 yazan renmei.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: obay35

MAAŞ/ATANMA/SOSYAL HAKLAR 14 Şub 2020 10:41 #8

• scayking
  • scayking Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 265
  • Teşekkür Sayısı: 233
  • Başarı: 3
Konuyu cevaplamaya değer bulmuyorum. Sizin çocuklarla çalışmanız sakıncalı bence. Ali Vefa.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: obay35
Sayfa oluşturma zamanı: 0.376 saniye
Sistem Kunena Forum