Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Tatil bizi etkileyecek mi

Tatil bizi etkileyecek mi 12 Mar 2020 22:59 #17

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
Gerçekten de çok acele karar alındığı belli .. bakalım genel müdürlükle mutlaka görüşülecek dernek açıklaması beklenmeli ... sayın bakan da bu detaylar konusunda nasıl bir yol izleneceği konusunda muhtemelen genel müdürler ile görüşüp bir karara bağlarlar .. yani gerçekten meçhuller ile dolu bir durum ... tüm özel kurumlar feda mı edilecek ... bakalım bekleyip göreceğiz
Son Düzenleme: 12 Mar 2020 23:02 yazan türkiyem.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Tatil bizi etkileyecek mi 12 Mar 2020 23:16 #18

• serkan198125
  • serkan198125 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 353
  • Teşekkür Sayısı: 77
  • Başarı: -8
Vay obey sen veda etmemişdin bu foruma .artik yazmayacağım.diye ..şimdi de matrak geçiyon ,yok barisltd inanın yok ben çocuklara ne ogretiyim.. bırak bu masallarida bu forumda artik verdiğin sözü tut.( yazma)

Tatil bizi etkileyecek mi 12 Mar 2020 23:24 #19

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Obey yazan:
Sn Barış azıcık olumlu bakın. Dedikleriniz tek tek çıkıyor zaten.

Keşke böyle bir durumda dediklerim çıkmasa da mahçup duruma düşseydim.

Bence en kötüsüne hazırlanıp en iyisini ummak lazım. Avrupaya bakınca çok iyi durumdayız. Çok küçük bir fırsat penceremiz var. Belki 3 gün, belki 10 gün. O fırsat kaçtığında bir önlem almak için çok geç oluyor.

Evet, çok büyük zararımız söz konusu, eğitim anlamında çok büyük kayıplar söz konusu... Ama bu süreç öyle veya bir kaç ay sürecek. Tahminim haziran ortalarına kadar rahatlayamayacağımız, tedirginliğimizin süreceği yönünde... Bu süre biraz öne gelebilir, biraz geriye gidebilir. Ama Mayıs ortalarına kadar huzur bulmayacağımız kesin gibi. (En azından avrupadan kaynaklı)

En azından yaşlılarımızı koruyalım, ölüm oranlarını, hastalık oranlarını düşük tutalım. Ekonomimiz çok zedelenmesin, hastanelerimiz felç olmasın.

Ne yapalım, bu süreci çekeceğiz. Ama keşke bakanlık bunun hazırlığını geçen ay yapmış olsa ve şimdi tüm soruları net bir şekilde yanıtlasaydı. Çünkü kahin olmaya, kehanette bulunmaya gerek yok. Aynı şeyleri tekrar edip farklı sonuç bekleyene ne denir hepimiz biliyoruz.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Son Düzenleme: 12 Mar 2020 23:25 yazan barisltd.

Tatil bizi etkileyecek mi 12 Mar 2020 23:24 #20

• barisltd
  • Platin Uye
  • Cats bite!
serkan198125 yazan:
Vay obey sen veda etmemişdin bu foruma .artik yazmayacağım.diye ..şimdi de matrak geçiyon ,yok barisltd inanın yok ben çocuklara ne ogretiyim.. bırak bu masallarida bu forumda artik verdiğin sözü tut.( yazma)

:) O farklı Obey... :)
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

Tatil bizi etkileyecek mi 12 Mar 2020 23:26 #21

• Obey
  • Obey Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 249
  • Teşekkür Sayısı: 75
  • Başarı: -14
obay35 yazan:
forumdaki tartışmaların artık karşılıklı kişisel saldırı,hakaret düzeyine çekilerek eğitimcilere yakışmayan seviyede olmasını görmekten büyük üzüntü
duyuyorum.forumda eğitimin,eğitimcilerin sorunları daha medeni ve karşılıklı saygı çerçevesinde tartışılmalıdır ancak biz kendimiz daha bunu başaramamışken
eğitimle ilgili ahkam kesmek,kişisel egoları tatmin etmekten ve kısır çekişmelerden öteye gitmediği gibi özel eğitim sektörüne de büyük zarar vermektedir.
bu nedenle forumda bir daha yazı yazmamak ve aynı zamanda 16 yılı kurucu olarak 20 yıldır içinde bulunduğum özel eğitim hayatımı sonlandırma kararı
aldım.eğitimin kalitesinin arttırılması ve eğitimcilerin daha medeni ve karşılıklı saygı çerçevesinde tartışmaları temennisiyle hoşca kalın..

Arkadaşım yazan ben değilim. Dikkatli değilsin belli, ama kendi dikkatsizliğin sebebiyle başkasını suçlama. Konuyu da dağıtma lütfen.

Siz küresel salgın ilan edilen virüsten korunmayı ve bu tatil sürecinde öğrencileri, öğretmenleri, kurumu en az hasarla, mağduriyetle, nasıl tedbirler alınacağını ifade ediyorsunuz. Ben kurucu da değilim, kurumlarınızda çalışan öğretmen de değilim. Önceliklerimizin bir noktada farklılaşmasını da normal karşılamanızı beklerim.
Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.

Tatil bizi etkileyecek mi 12 Mar 2020 23:27 #22

• scayking
  • scayking Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 265
  • Teşekkür Sayısı: 233
  • Başarı: 3
Tatilin çocuk, veli ve öğretmenlerde uyandırdıği his beni urkütüyor. AŞTİ'de biletler daha şimdiden karaborsa. Virüs yayılmasın diye tatil edilmedi mi bu okullar. Vay arkadaş :) tatil olsunda ne tatili olursa olsun. Tatilin iyisi kötüsü olmaz..

Tatil bizi etkileyecek mi 13 Mar 2020 00:02 #23

• barisltd
  • Platin Uye
  • Cats bite!
scayking yazan:
AŞTİ'de biletler daha şimdiden karaborsa. Virüs yayılmasın diye tatil edilmedi mi bu okullar. .

Genelde üniversite öğrencileri evlerine gidiyor. Haksız da sayılmazlar. Ne yapsın burada 1 ay...

Aslında gittikleri yerde onlara da yurtdışından gelmiş muamelesi yapılmalı... 8-10 gün evden çıkmamaları lazım.

Tatil bizi etkileyecek mi 13 Mar 2020 00:46 #24

• smsnn
  • smsnn Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 91
  • Teşekkür Sayısı: 16
  • Başarı: -2
Bakanlığın acilen karanlık noktaları aydınlatması gerekiyor,devletteki öğretmene devlet kendi cebinden maaşını verebilir gerekirse yazın da okulları açar vs bir yerden çıkartır fakat bizler ne yapacağız? öğretmen maaş bekler ,ödenek almadan maaş ödeyebilecek kaç kurum mevcut ?
Sayfa oluşturma zamanı: 0.343 saniye
Sistem Kunena Forum