Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Tatil bizi etkileyecek mi

Tatil bizi etkileyecek mi 13 Mar 2020 00:46 #25

• scayking
  • scayking Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 265
  • Teşekkür Sayısı: 233
  • Başarı: 3
Sayın Barış bu tür toplu yer değıstirmeler salgını dahada artırmaz mı? Büyük şehirlerden çıkışların bu kadar kolay olmaması gerekir. Tatilin böyle bir sonuç doğuracağını mutlaka yetkililer düşünmüstür ancak sayın bakanın konuşmasında ortam değıstirmeyi onleyici bir söylem yoktu tavsiye vardı.
Son Düzenleme: 13 Mar 2020 00:48 yazan scayking.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Tatil bizi etkileyecek mi 13 Mar 2020 00:56 #26

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
scayking yazan:
Sayın Barış bu tür toplu yer değıstirmeler salgını dahada artırmaz mı?

Kesinlikle riski arttırır. En azından terminallere termal kamera veya ateş ölçerler koyup seyahat eden kişileri sınırlamaları gerekirdi.

Bazı basit önlemler gözden kaçırılıyor mu bilmiyorum.

Bir salgın için en kötü davranış toplumsal hareketliliği arttırmaktır. Elbette seyahat özgürlüğü çok sınırlandırılmamalı ama önlem de alınmalı...

Asıl şimdi okulların tatilinden sonra yazlıklara falan kaçmaya başlayanlardan 2. bir tur gelebilir. Neyse ki mevsim yaz değil.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

Tatil bizi etkileyecek mi 13 Mar 2020 07:22 #27

• MZFZ
  • MZFZ Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 345
  • Teşekkür Sayısı: 70
  • Başarı: 3
www.cnntur...cnn-turkte

02:55 nci saniye ye dikkat.!!!

Tatil bizi etkileyecek mi 13 Mar 2020 08:08 #28

• Ghost
  • Ghost Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 21
  • Teşekkür Sayısı: 1
  • Başarı: 0
Sayın bakan devlet öğretmenleriyle ilgili maaş sorusuna "bunlar bürokratik işler, mağdur etmeyeceğiz, çok teknik konular" dedi. Biz de teknik konulardan nasibimizi alırız umarım. Ben "telafi yaparsınız" dan daha ileri bir teknikle geleceklerini düşünmüyorum ama hayırlısı artık.

Tatil bizi etkileyecek mi 13 Mar 2020 08:10 #29

• Gumus29
  • Gumus29 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 263
  • Teşekkür Sayısı: 34
  • Başarı: 2
Acaba dernek yönetimi bir görüşme yapabildi mi

Tatil bizi etkileyecek mi 13 Mar 2020 09:12 #30

• Eriond
  • Eriond Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 205
  • Teşekkür Sayısı: 26
Tatil olmasına tatil ederler bizi de ödeme konusu nasıl olacak onu merak ediyoruz.
Bir açıklama gelecektir.
Bu dilden firar eden her söz, yaydan çıkmış ok gibi,
Sözler bazen bir hazine, bazen dermansız bir dert tipi !

Tatil bizi etkileyecek mi 13 Mar 2020 09:30 #31

• gezenti
  • gezenti Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 236
  • Teşekkür Sayısı: 160
Bu konuda acil yapılması gereken bakanlıkla görüşmek ki bunu dernekler üzerinden götürmekte fayda var. Olmadı Tweet etkinlikleri. Sayın tartanç bu konuda tek kişilik ordu gibi. Kurumların maaş tan tutunda kira vergi faturalar SGK ya kadar bir çok gideri var ve bunu hiçbir kurumun kaldıracagini düşünmüyorum. Nihayetinde ekonominin devamlılığı açısından piyasanin hareketli olması gerek. Ekonomi uzmanları ilerleyen surecte dunyanin resesyona/ekonomik durgunluk gireceğini düşünüyor. Koyun can kasap mal derdinde dedirtmeden
bazı taleplerde bulunulması gerek.
Önceki ay baz alınarak ödeme yapılmasından tutunda çeşitli alternatifler üzerinde durulmali. Durum acil lafı evirip çevirmeye gerek yok. Bakanlık bir an önce açıklama yapmalı öncesinde taleplerimizi de bilmeliler.
Sonra ölüyü gösterip sıtmaya razı etmesinler. Eleştiri yazacaklar için önden cevap vereyim. Virüs hepimizin sorunu ama bir kismimiza ama hepimize bulaşacak nihayetinde bitecek. Sonrasında ekonomik krizler illaki olacak dünya borsaları şimdiden alt üst . Her sektörün kendi sorunlarına şimdiden sahip çıkması öngörülebilir pratik sürdürülebilir çözümler düşünmesi gerek. Herhangi bir odeme yapılmaması durumunda SGK vergi ertelemesi/ iptali , kira odemelerinin durdurulması, maaşlar in en azından devlet tarafından ustlenilmesi vb çözümlere odaklanilmali diye düşünüyorum

Tatil bizi etkileyecek mi 13 Mar 2020 09:39 #32

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
izlediğim kadarıyla bakanlığın özel özel eğitimle ilgili herhangi bir planı yoktu , orada bir muhabir engelli okulları ne olacak diye sorunca, sayın bakan 1-2 saniye duraksayıp, "onlar da" diye bir genelleme yaptı. şahsen ben özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri kontrollü olarak bireysel eğitimlerine devam edebilirler kararı bekliyordum, eğer bireysel eğitim merkezleri de kapatılacaksa, en riskli alanlar olan avm'ler, metrolar, toplu taşıma araçları, camiler neden muaf???
garip değil mi?
Sayfa oluşturma zamanı: 0.339 saniye
Sistem Kunena Forum