Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Hani kimse mağdur olmayacaktı?

Hani kimse mağdur olmayacaktı? 29 Mar 2020 13:57 #33

• anaeli
  • anaeli Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 187
  • Teşekkür Sayısı: 69
  • Başarı: -1
Bizde varız arkadaşlar

www.sozcu....a-5710918/
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Hani kimse mağdur olmayacaktı? 29 Mar 2020 14:21 #34

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Hamza Bey in attığı twet de yokuz.

Sözcü gazetesi bizi eklemiş.

Hani kimse mağdur olmayacaktı? 30 Mar 2020 00:23 #35

• Tatarzapata
  • Tatarzapata Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 12
  • Başarı: 0
Öncelikle sene başında gelen yaklaşık %25 zamdan sonra sağda solda herkes Zafer kazanmış edasıyla konuşulurken bu zammın zaten enflasyon olduğunu bilen biliyordu. Yani sağ cebimizden alıp sol cebimize konmuştu. Artık işler değişti sağ cebimizden alıp bir yere de koymayacaklar. Sağlığınız size yeter gerisini istemeyin diyorlar bence de istemeyin yoksa sağlığımızla da imtihan ediliriz az kaldı.

Hani kimse mağdur olmayacaktı? 30 Mar 2020 12:20 #36

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Twetter da çok güzel bir tweet gördüm.
"Devlet ya şimdi vatandaşı kurtaracak ya da sonra batan bankaları kurtaracak" şeklinde.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

Hani kimse mağdur olmayacaktı? 30 Mar 2020 12:20 #37

• tartanc
  • Platin Uye
Duyduğum kadarı,

Sayın Bakanlarımız bu sorununun ve ücretli öğretmenler sorununun çözülmesi emrini vermişler.

Bir başka duyuma göre ise(doğru olduğunu düşünmüyorum), bir hibe sözkonusu imiş. Bunu söyleyen kişi dedi ki bu olunca kimseye güzellemeler yapmayın. Teşekkürler etmeyin.
Olayın çözümü çok başka yerden.????

Ayrıca bir grup iyi niyetli öğretmenlerde bu konuda çalışıyor. İsimsiz kahramanlar var. Elbette Özerkder ve Federasyon yetkilileri de var.

Sorunlar inşallah çözülür.

Umudum var mı? :huh:
Son Düzenleme: 30 Mar 2020 12:22 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: scayking

Hani kimse mağdur olmayacaktı? 30 Mar 2020 15:01 #38

• manager1
  • manager1 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 219
  • Teşekkür Sayısı: 20
  • Başarı: 1
Arkadaşlar merhaba,
Öncelikle içinde bulunduğumuz malûm durumun sonuçlarını ve gidişatını sizlerinde benim gibi merakla beklediğinin farkındayım.
Ben bu süreçte sizi bilgilendirmek için önce resmi bir açıklama yapılmasını, çalışanlarımızın mağdur edilmemesi için bakanlığımızın olumlu bir adım atmasını bekledim ama malesef henüz ortada yapılan olumlu bir açıklama yada bir adım vs yok. Maaş günümüz de yaklaştığı için size şahsi olarak bir takım değerlendirmeleri aktarmak istedim.
Tatilin başlarında yetkililer “rahat olun, kimse mağdur edilmeyecek” dedi ama şuanki tabloda malesef hepimiz mağdur olacağız gibi görünüyor çünkü malesef yetkililer söyledikleri sözün arkasında duramadılar.
Ben en başta, ilk 15 günlük tatilde devlet destek olmasada açıkcası maaşları tam ödeyip sizleri mağdur etmemeyi düşünüyordum ama daha sonra tatilin 1 ay daha uzatılması ve vakaların artmaya devam ettiğini de görününce (bu arada tatilin daha da uzayacağını tahmin ediyorum) fikrim değişti. Çünkü bu maliyetlerin altından kalkmamız malesef artık mümkün görünmüyor.
Bu durumda olayı çok daha kapsamlı halde düşünmek zorundayız ve elimizdeki kısıtlı olan kaynağı da hemen tüketmemek adına; şöyle bir yol izleyeceğiz.
İşkurun düzenlemiş olduğu “kısa çalışma ödeneği” ne başvurumuzu yaptık fakat burda şöyle bir şart var; son 3 yılda 450 gün sigorta primi olması gerekiyor ve malesef bu şartı bazı arkadaşlarımız karşılamıyor. Karşılayanlar için sorun yok onlar bu tatil süresinde işkurdan yardım alacaklar. Diğer kalan arkadaşlarında mağdur olmaması için, kurum olarak maaşının %50si kadar yardımda bulunacağız.
Baştada söylediğim gibi arkadaşlar bende kimsenin mağdur edilmemesini çok isterdim ama malesef devlet bize bu konuda hiçbir destekte bulunmadığı için hepimiz mağdur olduk.
Bu arada, bu konuyla ilgili yakın zamanda bakanlığımızın açıklama yapacağı ve bizlerin mağdur edilmeyeceği gibi bir takım söylentiler var eğer yeni bir gelişme olursa ben yine sizi bilgilendiririm ama açıkcası ben sanmıyorum, bizim bu süreçte en kötü senaryomuz bu olsun ve buna göre de herkes hazırlığını yapsın.
Herşeyin biran önce normale dönmesi dileğiyle sağlığınıza dikkat edin, hoşçakalın.

“Alıntıdır, düşünceleriniz nelerdir? “

Hani kimse mağdur olmayacaktı? 30 Mar 2020 18:07 #39

• dönmez
  • dönmez Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 108
  • Teşekkür Sayısı: 11
  • Başarı: -2
Başka yapılacak birşey bırakmadı ki devlet insanlara. Devletten ödenek alıp çalışanına vermezsen haksızsın derim. Restorant cafe vs.vs. çalışanları da işe gitmediği gunlerin yevmiyesini alamıyor ki. Hayat bu matematikten ibaret. Olmayan parayı nasıl verebilirsiniz ki ? Fakat telafi yaptıktan sonra kalan ücretleri verilebilir çalışanların

Hani kimse mağdur olmayacaktı? 30 Mar 2020 22:45 #40

• tartanc
  • Platin Uye
Harç bitti yapı paydos.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: scayking, barisltd
Sayfa oluşturma zamanı: 0.264 saniye
Sistem Kunena Forum