Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Hani kimse mağdur olmayacaktı?

Hani kimse mağdur olmayacaktı? 31 Mar 2020 00:55 #41

• scayking
  • scayking Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 265
  • Teşekkür Sayısı: 233
  • Başarı: 3
-"Hocam bir gelişme var mı?"
-"Yok." .................................................. söylentileri var sadece."
-"Hocam biliyorsunuz ailem ................'da yaşıyor, ben burada kira ödüyorum, kısa çalışma şartlarına uygun değilim bu durumun düzeleceği de yok gibi. Hem size hemde aileme külfet olmak istemiyorum. Ailemde zaten artık devlete atanmamı istiyor, oturup KPSS'ye çalışacağım. "Bu nedenle istifa etmek istiyorum!"
- :dry: :blink: :side: ;)

Geçen yıl mezun olmuş meslek yaşamının baharında ve çok idealist olan bir çalışma arkadaşım.
Bunun adı ne şimdi, özelden kaçıp devlete sığınmak mı?
Yoksa devletten kaçıp devlete sığınmak mı?
Üvey evlat olduğumuzun vesikası mı?

Sayın Tartanç ümidim kırılıyor.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, barisltd, waramiral

Hani kimse mağdur olmayacaktı? 31 Mar 2020 02:08 #42

• Fzt. Atak
  • Fzt. Atak Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 34
  • Teşekkür Sayısı: 18
  • Başarı: 0
Hocam bu durumda siz ne yapmasını bekliyorsunuz ,çalışan ne yapabilir bir geliri olmadan ,böyle kçö ni bile alamayan bir sürü personel var. Patronlar ve personel de haliyle durumdan en az zararla ileriye dönük ne yapabilirim diye düşünüyor.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: waramiral

Hani kimse mağdur olmayacaktı? 31 Mar 2020 02:46 #43

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
scayking yazan:
-"Hocam bir gelişme var mı?"
-"Yok." .................................................. söylentileri var sadece."
-"Hocam biliyorsunuz ailem ................'da yaşıyor, ben burada kira ödüyorum, kısa çalışma şartlarına uygun değilim bu durumun düzeleceği de yok gibi. Hem size hemde aileme külfet olmak istemiyorum. Ailemde zaten artık devlete atanmamı istiyor, oturup KPSS'ye çalışacağım. "Bu nedenle istifa etmek istiyorum!"
- :dry: :blink: :side: ;)

Geçen yıl mezun olmuş meslek yaşamının baharında ve çok idealist olan bir çalışma arkadaşım.
Bunun adı ne şimdi, özelden kaçıp devlete sığınmak mı?
Yoksa devletten kaçıp devlete sığınmak mı?
Üvey evlat olduğumuzun vesikası mı?

Sayın Tartanç ümidim kırılıyor.

Acikcasi en dogrusunu yapiyor. Zira kamu bizi personellerimize karsi oyle bir kefeye koydu ki anlatamam. Tamam magdur etmeyim kimseyi, gucumuz yettigince tasiyalim ama ne ile? Kac ay tasiyabilecegiz? Hatta soyle diyim, personellerimize ne kadar guven verebilecegiz?
Tutturmuslar bir KÇÖ'dur almis basini gidiyor arkadas. Yahu KCO ile ev mi gecinir?
-Calismiyor daha ne olsun idare etsin.
Iyi de kardesim onun boyle bir derdi yoktu ki?
Calismamak istemiyordu ki? Anlastigi tutara calisip duzenli odemesini almak hakki degil mi?
Yani demem o ki, atanabilecek tum personellerin kamuya gecmek istemelerini, bu tur firsatlari degerlendirmek istemelerini sonuna kadar anlayisla karsiliyorum.
Cunku guvenmiyorlar, kime mi?
Bu sefer bize degil, emin olun bize degil, bizi belirleyen kamuya guvenmiyorlar.
Resmi okuldaki ogretmen gibi benim ogretmenim de bas bas bagirdiginiz Evde Kal cagrisina uyacak, ama benim ogretmenim evde kalirken bile kafayi yiyecek? Bu reva mi?
Adiliyet bu olmamali. Devlet guven vermeli, memura degil sadece, tum vatandaslarina...
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, waramiral, Fzt. Atak ve bu kullanıcının diğerlerinden 2 teşekkürü var

Hani kimse mağdur olmayacaktı? 31 Mar 2020 14:37 #44

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3654
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Gerçekleri de ıskalamadan Umudumuzu korumalıyız.

Zorunlu ara açıklaması nerede ise 20 gün oldu. Bizimle ilgili yapılan açıklamalarda tek bir lehimize kelime yok.

Yok efendim. Hibe olacak. Hem de telafileri vereceğiz. Bugün kü şartlarda böyle bir şey olabilir mi?
Bu dernek ve federasyon işi bilmiyor diyenler. Bunları vermek zorundalar da diyorlar He oldu canım. Şurada kapı var. Doğru git derler insana.
İlk gün yapılan açıklamada kimse mağdur olmayacaktı. Buna hepimiz inandık. İnanmak istedik belki.
Görülen o ki, ücretli öğretmen sorunu da çözülme üzere.
Geriye bir tek biz kaldık. 60.000 çalışanın suçu ne? Bu insanlar nasıl geçinecek? Taş mı yiyecek?
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd, waramiral

Hani kimse mağdur olmayacaktı? 31 Mar 2020 15:47 #45

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
İlla ki uğraşanlar var. Biliyoruz duyuyoruz. Ama neden yeterli olmuyor? Ben şimdi personel arkadaşlara neyin aciklamasini yapacam? Dernekler uğraşıyor yok şu şöyle dedi yok bu böyle dedi. Somut bişey var mı yok! Hadi bu ayı bı şekilde hallettik diğer aylar? Mayısı bir umutla bekleyenleri anlamıyorum. Yok arkadaş yok mayısı da unutun. Haziran bile bana göre şüpheli. Bu süreçte zaten ayrılmış planlanmış hesaplanmış olan odenegimizi alamazsak bunun açıklaması ne olacak? Personel sn.tartanc in dediği gibi taş mı yiyecek? 6 personel kçö tamam diğer 15 personel? Bı diğer arkadaşın 50 personelinin yararlanamadigini? Hadi veremedik. Kurumlar açıldığında bu personel, arkadaşın dediği gibi ben devlete hazirlanacam hocam derse haksız mı? Bu ödenek bizim hakkımız değil mi? Verin diyoruz kurumlar kilit vurmasın diyoruz maaşlar SGK vergi ödeyelim kira ödeyelim diyoruz. Sonrasında bizden kesilsin diyoruz. Gerek dernekler gerek sosyal medyadan ne gerekiyorsa söylüyor ve yazıyoruz. Ama boş gibi yersiz gibi amaçsız gibi.

Hani kimse mağdur olmayacaktı? 31 Mar 2020 15:56 #46

• Didem42
  • Didem42 Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Çiğdem
  • Gönderiler: 23
  • Teşekkür Sayısı: 4
  • Başarı: -1
Umudumuzu kestik zaten artık. Kimsenin umurunda bile değiliz.

Hani kimse mağdur olmayacaktı? 31 Mar 2020 15:59 #47

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
tartanc yazan:
Geriye bir tek biz kaldık. 60.000 çalışanın suçu ne? Bu insanlar nasıl geçinecek? Taş mı yiyecek?

Adamın dediği gibi, bizi virüs değil bu düzen öldürecek...
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: scayking, tartanc, yetis ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var

Hani kimse mağdur olmayacaktı? 01 Nis 2020 00:08 #48

• scayking
  • scayking Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 265
  • Teşekkür Sayısı: 233
  • Başarı: 3
"Tuvalet fırçası gibiyiz, bizi hiç sevmiyorlar ama bizsiz de yapamıyorlar." (Espiri alıntıdır) :woohoo:
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc
Sayfa oluşturma zamanı: 0.302 saniye
Sistem Kunena Forum