Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Kısa çalışma hakkında

Kısa çalışma hakkında 19 Nis 2020 23:14 #1

• canannevruz
  • canannevruz Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 7
  • Teşekkür Sayısı: 4
  • Başarı: 0
Allah aşkına Bi kendinize gelin artık.. Biz buraya güncel olaylardan haberdar olmak için giriyoruz.. Sektör olarak Bi sıkıntı içindeyiz ve sadece bu çerçevede kalmamız gerekiyor.. Bi yandan çalışanlar Bi yandan iş verenler.. Birbirinizin yakasını bırakın. Olaya konsantre olun.. Öğretmen arkadaşlar sgk dan maaşlardan herşeyden şikayetçi.. Ee devlete atanın diyorsun onu da yapamıyorlar. Devlet bile ücretli öğretmeninin sgk sını çalıştığı gün kadar yatırıyorken bu kin neye.. Sizi özel sektörde zorla tutan ne.. Sıkıldık artık altı boş şikayetlerinizden. Bugün kurumlar yoksa sizde yoksunuz.. Siz yoksanız kurumlarda yok.. Rica ediyorum artık sadece bu içinde bulunduğumuz sıkıntılara çözüm arayalım.. Çalışanından şikayetçi olan iş akdine son versin, kurumundan şikayetçi olan istifasını versin gitsin atansın.. Bu kısır döngü de Bi zahmet son bulsun..
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: emelb.

Kısa çalışma hakkında 19 Nis 2020 23:57 #2

• Obey
  • Obey Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 249
  • Teşekkür Sayısı: 75
  • Başarı: -14
canannevruz yazan:
Allah aşkına Bi kendinize gelin artık.. Biz buraya güncel olaylardan haberdar olmak için giriyoruz.. Sektör olarak Bi sıkıntı içindeyiz ve sadece bu çerçevede kalmamız gerekiyor.. Bi yandan çalışanlar Bi yandan iş verenler.. Birbirinizin yakasını bırakın. Olaya konsantre olun.. Öğretmen arkadaşlar sgk dan maaşlardan herşeyden şikayetçi.. Ee devlete atanın diyorsun onu da yapamıyorlar. Devlet bile ücretli öğretmeninin sgk sını çalıştığı gün kadar yatırıyorken bu kin neye.. Sizi özel sektörde zorla tutan ne.. Sıkıldık artık altı boş şikayetlerinizden. Bugün kurumlar yoksa sizde yoksunuz.. Siz yoksanız kurumlarda yok.. Rica ediyorum artık sadece bu içinde bulunduğumuz sıkıntılara çözüm arayalım.. Çalışanından şikayetçi olan iş akdine son versin, kurumundan şikayetçi olan istifasını versin gitsin atansın.. Bu kısır döngü de Bi zahmet son bulsun..

Arkadaş diyor ki...

Biz primleri asgari ücretten yatırmaya devam edeceğiz. Yaptığımız doğruymuş gibi pişkin bir şekilde buraya yazıyorum. Utanma gibi bir derdim de yok. İllegal olması da beni ilgilendirmez. Beğenmeyen çalışmasın...

'' Öğretmen arkadaşlar sgk dan şikayetçi'' kısmına bittim ama. Yapılan yanlış uygulamayı, doğruymuş, haklıymış gibi savunuyorsunuz ya...

Utanacağını(!) bilsem yazarım bir şeyler de neyse.
Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: rassmuss

Kısa çalışma hakkında 20 Nis 2020 00:03 #3

• canannevruz
  • Yeni Uye
Eğer o tarz yerlerde çalışıyorsanız çalışmayın diyorum. Ama Türkçe bilginiz de yokmuş. Sizin için yapılabilecek çok şey yok.. Zorla tutuluyorsanız onu bilemem.. Burda çok konuşan insanların iş veren karşısındaki hallerini biliyoruz da neyse.. Meydan boş. Kolay gelsin..

Kısa çalışma hakkında 20 Nis 2020 00:04 #4

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
canan hanımın önermesi müthiş: "Çalışanından şikayetçi olan iş akdine son versin, kurumundan şikayetçi olan istifasını versin gitsin atansın.. Bu kısır döngü de Bi zahmet son bulsun.."
yani her iki koşulda da çalışan kaybetsin, a eşittir b ise, b eşittir a diyor. canan hanım o öyle olmuyor işte bir de c'si var bunun ...

Kısa çalışma hakkında 20 Nis 2020 00:10 #5

• Obey
  • Altın Uye
Lafa geldiğinde herkes '' O tarz yerlerde çalışıyorsanız bilemiyorum'' diyor.

Sen asgari üzerinden yatırmıyorsun sanırım dediğimde de cevap yok.

Kimse yapmıyor zaten bunu, kimse asgari üzerinden göstermiyor. Siz maaş üzerinden mi gösteriyorsunuz Canan hanım?

Öyle olduğunu söylüyorsanız, sadece kurumunuzun adını söylemeniz yeterli, bir şekilde teyit edilir. Eğer herkesin primini maaşı üzerinden yatırıyorsanız, aynı başlığın altında özür dileyeceğim sizden.

Ama lafa gelince doğrucu, uygulamaya gelince illegal şekilde yürütecek kadar iki yüzlü değilsinizdir sanırım ?
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: rassmuss

Kısa çalışma hakkında 20 Nis 2020 01:26 #6

• canannevruz
  • Yeni Uye
Sizin ne sandığınızla ilgilenmiyorum.. Özrünüze de ihtiyacım yok.. Sadece net Bi şekilde kpss ye girin atanın biz ve bizim gibilerden kurtulun diyorum.. Bence çözüm çok basit.. Tabi yine de en doğrusunu siz kurum tarafından deşifre olmamak için nick kullanıp yorum yapan öğretmen arkadaşlar daha iyi bilirsiniz.. Ama şunu açık yüreklilikle söyleyebilirim ki bizim çalışma ortamımız ve kolullarımız tam olarak personelimizin istediği gibi.. Çünkü sağolsunlar sağda solda atıp tutmak yerine işlerini yapıyorlar.. Ve hakettiklerinin karşılığını alıyorlar.. Biz mutlu olunca onlar da oluyo ve her zor durumda birbirimizin yanındayız.. Çünkü ben de öğretmenim.. Size vereceğim cevap bu kadar.. Kolay gelsin ve en önemlisi rast gelsin..
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: pinaru, Feroglu

Kısa çalışma hakkında 20 Nis 2020 01:56 #7

• Obey
  • Altın Uye
Evet bir konuşmanın daha sonuna gelmiş bulunmaktayız.

Biz öyle yapmıyoruz ama bizim çalışma ortamımız vesaire vesaire. Cevap yine yok. Ama illegallik olmaz mı...

Öğretmenim demeye de utanmıyorsun diyeceğim de sende öyle bir duygu yok orası belli.

Sana da hayırlı işler

Kısa çalışma hakkında 20 Nis 2020 02:18 #8

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Şimdi kısa çalışma çalışma ödeneği için şartları tutmayan çalışanlar ne olacak? Tam anlamadım orayı? Kısa çalışma ödeneği alan arkadaşlar ileride işsiz kalmaları durumunda alacakları işsizlik maaşlarından harcıyorlar aslında. Yani orada da karşılıksız verilen bir şey yok. Samimi olarak söylüyorum “asgarici?” Olmayan idareciler bu şartları tutmayan personele ceplerinden karşılıksız maaş verecekler mi? Onlara vereceklerse şartları tutan personel neden ilerideki haklarından kullanarak bir anlamda cebinden harcıyor?
Sayfa oluşturma zamanı: 0.373 saniye
Sistem Kunena Forum