Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Kısa çalışma hakkında

Kısa çalışma hakkında 22 Nis 2020 15:41 #25

• Obey
  • Obey Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 249
  • Teşekkür Sayısı: 75
  • Başarı: -14
Geldi yancı, okumaktan ve anlamaktan aciz...

Algılarınızda sıkıntı olduğu aşikar. Anlama kapasiteniz yeterli olmadığı için üstüne basarak, açık bir şekilde söylüyorum. Ben zaten atandım, atanalı da yıllar oldu. Sizin gibi cehalet dolu, fikir yoksunu, illegal işler çeviren köylü kurnazı vatandaşları görünce dayanamıyorum yazıyorum. Sizin yaptığınız arsızlığa ses çıkardığım için rahatsız oluyorsanız, tekrar söylüyorum yapmayın.

Seninle daha fazla tartışamam zaten porselen fedai. Sen her şeyi para yönüne çektiğin ve karşındakini de öyle gördüğün için acizane bir bakış açın var. Zaten küçüksün, iyice küçülüyorsun. Dediğim gibi, benim aldığım eğitim, özel eğitime ihtiyaçları olan çocuklar için. Seninki ise her şeyi yapıp, bu sektörde barınabilmek için. Sen öğrenci kovalamaya devam et. Tekrar, tekrar, tekrar söylüyorum. Denk değiliz. Sen pay için bu çatının altındasın, ben eğitim için. Sen illegal işler yapıyorsun diye herkesi aynı sanma. Sizin gibi çirkinliklerin içinde güzel, iyi kalabilenler de var bu çatıda... Tabi kapasiten bunu algılamaya yetmez. Bildiğin gibi yap. Boşuna dememişler...

40 alimi 1 delille yendim, 1 cahili 40 delille yenemedim diye.

Gelelim okumaktan aciz, öğretmen olduğunu ima eden diğer fikir yoksununa. Ezberlemişsin bir şey, bu düşüncelere bürünmen gayet normal. İnsanlar haksızlığa ses çıkarıyorsa, tek derdi atanmak için. Sizin sayenizde garanti işleri olsun diye...

O iş öyle değil ama. Kurum koltuğunda oturuyorsun diye kendini makam, mevki sahibi sanma. İnsanlar bu noktalara senin sayende gelmedi. Üstünden geçindiğin insanlara tepeden bakma. Sonra ararsın bu günlerini...
Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Kısa çalışma hakkında 22 Nis 2020 16:29 #26

• mehmetguzel
  • mehmetguzel Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 50
  • Teşekkür Sayısı: 4
  • Başarı: -2
Bizim kısa çalışma ödeneği onaylanmıştı iki gün önce 480 yatmıştı bugün 1600 TL yatmış anlamadım işkura soruyorum bilmiyoruz diyorlar 1740 olması lazım değilmi bide 5 inden beşine alırsın demişlerdi bilğisi olan varsa sevinirim

Kısa çalışma hakkında 22 Nis 2020 18:12 #27

• Yıldızyldz
  • Yıldızyldz Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 24
  • Teşekkür Sayısı: 1
  • Başarı: 0
Obey olarak yazan kişi, bende özel eğitimde memur olarak çalışıyorum bu tarz konuşmaları hiç yakıştıramadım.karşınızdaki kişinin hangi ünvanla çalıştığını iş tanımını bilmeden iftira atamazsınız.öğretmen olmanızla övünüyorsunuz ama ben bir öğretmene böyle konuşmaları yakıştıramadım...

Kısa çalışma hakkında 22 Nis 2020 18:42 #28

• Obey
  • Obey Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 249
  • Teşekkür Sayısı: 75
  • Başarı: -14
Yıldızyldz yazan:
Obey olarak yazan kişi, bende özel eğitimde memur olarak çalışıyorum bu tarz konuşmaları hiç yakıştıramadım.karşınızdaki kişinin hangi ünvanla çalıştığını iş tanımını bilmeden iftira atamazsınız.öğretmen olmanızla övünüyorsunuz ama ben bir öğretmene böyle konuşmaları yakıştıramadım...

Etki tepki durumu sn Yıldızyldz. Konum, statü değil buradaki tartışma. Konuşmanın tamamına bakarsanız görürsünüz. Çıkarı olan savunuyor. Siz yanlış bir uygulamaya doğru der misiniz ? Eğer sizin de doğrularınız buysa, söylediklerim sizin için de geçerli. Öğretmen olmanız, sekreterya bölümünde herhangi bir iş yapıyor olmanız ya da bu kurumda çalışan diğer birimlerden hangisinde olduğunuzun önemi yok. Doğru herkes için doğrudur. Yanlışlar da öyle. Bunları eğip bükmeye çalışmanın, bağnazca savunmanın, cebi dolduğu için yobazlaşmanın anlamı yok. Öğretmenden fazla ücret aldığı için böbürlenen küçük insanlara, küçük insanlara gösterilen muameleyi gösteriyorum sadece.
Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.

Kısa çalışma hakkında 22 Nis 2020 21:47 #29

• Acan
  • Acan Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 66
  • Teşekkür Sayısı: 38
  • Başarı: 1
mehmetguzel yazan:
Bizim kısa çalışma ödeneği onaylanmıştı iki gün önce 480 yatmıştı bugün 1600 TL yatmış anlamadım işkura soruyorum bilmiyoruz diyorlar 1740 olması lazım değilmi bide 5 inden beşine alırsın demişlerdi bilğisi olan varsa sevinirim
Asgari ücret ile gösterilenler o kadar alıyorlar. 1740 alabilmek için son 12 ayda 2900 küsür brüt görünmesi lazım. 2018 yılında asgari ücret bu kadar olmadığı için 1575 gibi bir ödeme yapılacak ne yazıkki

Kısa çalışma hakkında 23 Nis 2020 18:17 #30

• oka12
  • oka12 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 71
  • Teşekkür Sayısı: 3
  • Başarı: 0
Herkesin ödeneği farklı ,son 3 yılda ki sgk gününe göre.e devletten girip zorunlu hallerde işkur ödeneği diye ay ay hakedişinizi görebilirsiniz. Ben oradan takip ediyorum.Saygılar
Sayfa oluşturma zamanı: 0.331 saniye
Sistem Kunena Forum