Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Kısa çalışma hakkında

Kısa çalışma hakkında 20 Nis 2020 02:34 #9

• Sblkr
  • Sblkr Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 14
  • Teşekkür Sayısı: 2
  • Başarı: 0
.
Son Düzenleme: 20 Nis 2020 02:40 yazan Sblkr.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Kısa çalışma hakkında 20 Nis 2020 03:15 #10

• pinaru
  • pinaru Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 270
  • Teşekkür Sayısı: 111
  • Başarı: -3
Primlerin ne uzerinden yatırıldığını sgk sizin kadar sorgulamıyor. Ha sorgulamasinda da bence bir mahsur yok. Siz neden burada çığırtkanlık yapiyorsunuz. Hangi kurumu ne maksatla temsil ediyorsunuz? Mağduriyet yaşayan ,yaşadığını dusunen tum calisanlar gerekli ywre basvursun. Hemde her alanda. Burada bahsettiginiz konulari sahsi bilgilerinizle isim vererek bimer cimer meb sgk vs yazin basvurun. Buraya gelip ona atar buna atar. Yok onun egitimciligini sorgulama ,yok sunun yoneticiligini sorgulama. Siz kendinizi hangi mercide görüyorsunuz yada saniyorsunuz. Sizin sahip olduğunuz veya çalıştığınız kurum eminim;
- Sgk primlerini maaş üzerinden oduyordur.
- Sadece kuruma ait giderleri vergilendiriyordur. Sahsi harcamalarini gider olarak gostermiyordur.
- Servis yuzunden benzin giderini dusunup ogrenciye fazla ders vermiyordur.
-Sekreteri-Memuru egitimciler kadar degerli gorup asgari ucret vermiyordur.
- Hastanelerdeki elemanlara para verip rapor cikarmiyordur.
- sık sık teftis gecirip hepsinden pekiyi alıyordur.
- Korona virus nedeniyle olusan tatil surecinde personelin maaşını tam vererek ornek oluyordur. Kco ye basvurup onlari devletin eline birakmiyordur.
- Salgin bitip egitim ogretim baslayinca personeline yıllık iznini dahi hemen verecektir.
Obey subey bubey

Kısa çalışma hakkında 20 Nis 2020 03:24 #11

• pinaru
  • Altın Uye
cemkilinc yazan:
Şimdi kısa çalışma çalışma ödeneği için şartları tutmayan çalışanlar ne olacak? Tam anlamadım orayı? Kısa çalışma ödeneği alan arkadaşlar ileride işsiz kalmaları durumunda alacakları işsizlik maaşlarından harcıyorlar aslında. Yani orada da karşılıksız verilen bir şey yok. Samimi olarak söylüyorum “asgarici?” Olmayan idareciler bu şartları tutmayan personele ceplerinden karşılıksız maaş verecekler mi? Onlara vereceklerse şartları tutan personel neden ilerideki haklarından kullanarak bir anlamda cebinden harcıyor?
Çalıştığım kurumdaki uygulama.su sekilde; kco den yararlanamayan calisanlara da ayni şekilde muamele yapilacak. Calisanin isten ayrilmasi halinde de kac ay kco almisaa o kadar ay işsizlik odenecek. Yani bu sekilde mağduriyet olmayacak. Bunun yanısıra surec beklenenden uzun olursa ornegin eylülü bulursa kco bitse dahi sanki.kco aliyormusuz gibi odeme yapacaklarini söylediler. Her ayin 15 inde ve aksamadan maasimi aliyorum cogu zaman 15 olmadan alıyorum. Mart icin hesaplanan kco beklenmeden çalışanlar magdur olmasin diye 15 nisanda, 15 mart 15 nisanikapsayan kco tutarinin biraz üstünde odeme yapildi. Bu sadece bir ornektir. Tum kurumlarin sermayesi, kar marji, yedek akcesi ve oncelikleri farkli olabilir.

Kısa çalışma hakkında 20 Nis 2020 03:40 #12

• Obey
  • Obey Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 249
  • Teşekkür Sayısı: 75
  • Başarı: -14
pinaru yazan:
Primlerin ne uzerinden yatırıldığını sgk sizin kadar sorgulamıyor. Ha sorgulamasinda da bence bir mahsur yok. Siz neden burada çığırtkanlık yapiyorsunuz. Hangi kurumu ne maksatla temsil ediyorsunuz? Mağduriyet yaşayan ,yaşadığını dusunen tum calisanlar gerekli ywre basvursun. Hemde her alanda. Burada bahsettiginiz konulari sahsi bilgilerinizle isim vererek bimer cimer meb sgk vs yazin basvurun. Buraya gelip ona atar buna atar. Yok onun egitimciligini sorgulama ,yok sunun yoneticiligini sorgulama. Siz kendinizi hangi mercide görüyorsunuz yada saniyorsunuz. Sizin sahip olduğunuz veya çalıştığınız kurum eminim;
- Sgk primlerini maaş üzerinden oduyordur.
- Sadece kuruma ait giderleri vergilendiriyordur. Sahsi harcamalarini gider olarak gostermiyordur.
- Servis yuzunden benzin giderini dusunup ogrenciye fazla ders vermiyordur.
-Sekreteri-Memuru egitimciler kadar degerli gorup asgari ucret vermiyordur.
- Hastanelerdeki elemanlara para verip rapor cikarmiyordur.
- sık sık teftis gecirip hepsinden pekiyi alıyordur.
- Korona virus nedeniyle olusan tatil surecinde personelin maaşını tam vererek ornek oluyordur. Kco ye basvurup onlari devletin eline birakmiyordur.
- Salgin bitip egitim ogretim baslayinca personeline yıllık iznini dahi hemen verecektir.
Obey subey bubey

Evet benim çalıştığım kurum bu saydıklarınızı tamamını yapıyor. Doğru yapılması gerekenler zaten bunlar.

Ama doğruları bilerek yanlışları yapmak işin biraz arsızlığına kaçmıyor mu?
Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.

Kısa çalışma hakkında 20 Nis 2020 08:39 #13

• pinaru
  • Altın Uye
Kurumunuzun ismini verirseniz teyit etmek hicte zor degil. Bu sizin cumlelerinizdi. Acikca yazin hangi kurumdasınız bizde bilelim

Kısa çalışma hakkında 20 Nis 2020 13:20 #14

• Obey
  • Altın Uye
pinaru yazan:
Kurumunuzun ismini verirseniz teyit etmek hicte zor degil. Bu sizin cumlelerinizdi. Acikca yazin hangi kurumdasınız bizde bilelim

Kurum adı vermeme gerek yok. Olurda bir gün siz de kamuda çalışmaya başlarsanız teyit etmiş olursunuz. Yanlışları savunmaya devam edin. Elbet siz de alıyorsunuzdur payınızı. Yoksa bu yanlış bağnazlığı neden olsun?

Kısa çalışma hakkında 20 Nis 2020 15:13 #15

• pinaru
  • Altın Uye
Obey yazan:
pinaru yazan:

Kurum adı vermeme gerek yok. Olurda bir gün siz de kamuda çalışmaya başlarsanız teyit etmiş olursunuz. Yanlışları savunmaya devam edin. Elbet siz de alıyorsunuzdur payınızı. Yoksa bu yanlış bağnazlığı neden olsun?
Başkasına gelince kurun adı verin teyit edilir diyorsunuz. Ben soyleyince kurum adi vermeme gerek yok vs. Size gpre herkes yanlış zaten. Isinize gelmeyince yuvarlak cevaplar. Kamuda çalışıyorsanız lutfen burayı mesgul etmeyin!

Kısa çalışma hakkında 20 Nis 2020 16:43 #16

• Obey
  • Altın Uye
Geldi bir porselen sektör fedaisi daha. Pastadaki dilimin baya büyük sanırım, bu kadar rahatsız olduğuna göre.

Kamuda bulunanlar yazamaz gibi bir kural mı var burada? Ya da kimin yazıp yazmayacağına sen mi karar veriyorsun? Özel eğitim çatısı altındaki herkesin yazması gerekir. Yaptığınız illegal işlerin dile getirilmesi rahatsız ediyorsa çözüm basit. Yapma.

Doğru, dürüst, etik, ahlaklı bir şekilde bu işi yürütenler var. Onları örnek alabilirsin... Ama senin zihniyetindeki insanların tek düşündüğü '' kendi payı '' olduğu için zor.

Altından kalkamayacağın laflar ediyorsun, aldığın cevapları anlayamıyorsun porselen fedai. Dikkat et, bu söylemlerinle kırılırsın.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.454 saniye
Sistem Kunena Forum