Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: AÇIYORUZZZ

AÇIYORUZZZ 23 May 2020 22:49 #41

• MEFUTU
  • MEFUTU Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 155
  • Teşekkür Sayısı: 32
  • Başarı: 0
Akın59 yazan:
Orarada söylemek istediğim Subat ayı ödenekleri ile Nisan maaşlarının, Mart ödenekleri ile Mayıs ayı maaşların ödenme daha doğrusu Mayısta ödenmeme şekliydi. Anlatım eksikliği olmuş. Şimdi daha iyi anlamışsınızdır. Hep böyle yapıyor işin aslını anlıyorsunuz. Hangi zarardan söz edebiliyorsunuz. 2008 den önce 6 seans günlük yazılabilirken, 8 saate çıkınca 2008 den sonra , yine aynı feryat figan. Kar nedir, kimisi yüzde 30 u ki bu İslam ticari kar dır, kar sayar ,kimisi de yüzde 300 kar saymaz, 160 seans yazdığınız öğretmen vergileri düş. 15 000tl kazandırır, en baba ödemeniz öğretmene 4000 TL dir.Daha ne kadar da bereket sözünüzü kullanacaksınız.
bir öğretmenin kuruma kazandırdığı net kar maksimum 2.000 tl dir buda demektir ki öğretmen kurucudan daha fazla kazanıyor
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

AÇIYORUZZZ 24 May 2020 00:47 #42

• deniz76
  • deniz76 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 63
  • Teşekkür Sayısı: 18
Şubat ödeneğiyle nisanı, mart ödeneği ile mayısı,ocak ödeneğiyle haziranı, aralıkla temmuzu ödedim bile ben.. Vergi ve SSK dan muafım, yakıt derdim yok arsalarımın birinde petrol cıktı yaa şans işte,zaten velilerim servis ücreti öder, kırtasiye masrafıda 3 kağıt 5 kalem işte, patron olduğum için dısarda yiyorum her öğlen personelim mi zift yesin diyorum ya banane, zaten Hiiiiç üstüme almadım yazdıklarınızı zira, ben su koca koca öfke kusmuklarınızla dolu parağrafın sonundaki "işini hıkkıylı yıpın kırım sıhıplerndnm"

AÇIYORUZZZ 24 May 2020 01:06 #43

• Akın59
  • Akın59 Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 11
  • Teşekkür Sayısı: 4
Kusmuk dediğiniz bu ifadeler olabilir ancak.... Gerçekler acıtır. Sanırım zülfiyare dokundu
.

AÇIYORUZZZ 24 May 2020 01:41 #44

• Kral06
  • Kral06 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 84
  • Teşekkür Sayısı: 49
  • Başarı: -1
Akın sen hiç bir yere dokunmadın merak etme. Sen provakatif eylemini yaptın kenara geldin.
Arkadaşlar lütfen rica ediyorum bu tuzaklara düşüp bu tarz insanlara cevap vermeyelim. Bitmediler bitmiyorlar bitmeyecekler...
Bu tarz insanlara laf söz anlatmak inanın mümkün değil. Mesnetsiz delilsiz iskembe-i kuvradan herşeyi yazar cümlenin sonunda "işini layığıyla yapan kurumları tenzih ederim" deyip ortaya provakeyi atar giderler. Açın siz de bir kurum dediğimiz zaman, laf salatası yapıp konuyu başka mecralara çekerler.
Şimdi oturup bunlara vergiyi, sgk yi, mazot parasını ,ısınma giderlerini, kirayı, gelmeyen öğrencilerden oluşan kayıplarımızı, kırtasiye masraflarımızı elektriği suyu tek tek yazsakta inanın ikna edemeyiz. Ha ikna etmek gibi bir sorumluluğumuz yok o ayrı konu.
Facebookta gördüm, bir kişi (derneğin kuruluş açıklamasını yapan kisi) yunus kılıç'ın bakan beyle görüşmesinin altına neler yazmış neler. Inanın okurken ağzım açık kaldı. Bel altı bel üstü hakaret aşağılama ne ararsan var. Reel hayatta inanın karşınıza alıp 2 dakika muhatap olmayacağınız kişiler sosyal mecralarda ağzının pergelini sınırsız açıyorlar.
Tekrar yazıyorum lütfen ciddiye alıp cevap verme derdine düşmeyelim. Amaç tahrik tahrik tahrik...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: deniz76, smsnn

AÇIYORUZZZ 24 May 2020 01:44 #45

• Hako
  • Hako Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 34
  • Teşekkür Sayısı: 23
..
Son Düzenleme: 24 May 2020 01:50 yazan Hako.

AÇIYORUZZZ 24 May 2020 01:48 #46

• deniz76
  • deniz76 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 63
  • Teşekkür Sayısı: 18
Yoo neden güceneyim bilakis uydurduğunuz herseye katılıyor üslubunuzdanda tarzınızdanda etkilendiğimi saklamıyorum..içinizdekileri söyleyip sonra bazıları hariç diyosunuz ya bir meşrulaştırma biçimi olarak cok etkileyici bu kısmı (kusmukla öfke kusmak arasındaki farkı bildiğiniz varsayıyorum hemde!! ) zaten belirttiğim gibi ben tenzih ettiğiniz taraftayım. Diğerlerinin gözünü oyabilirsiniz..nefret nöbetiniz bittiyse size iyi geceler..

AÇIYORUZZZ 24 May 2020 01:48 #47

• Hako
  • Hako Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 34
  • Teşekkür Sayısı: 23
waramiral yazan:
Yanlış başlığa yazmışım sildim.

15 haziran - 1 temmuz veya salgının hem kendi hem de psikolojik etkisi bitmeden acilmamamizin uygun görülmesi halinde;

1- öğrencilerinin yarıya yakını kuruma gelmemesi muhtemel.
2- personelden bile çalışmayacak olanların sayısı da dikkate alınmalı
3- 48 seans ( ne kadar istemesem de mecburen maalesef) ve müdür görevli eğitim personelinin haftalık ders saatinin de arttırılması
4- zorunlu personel olayı kaldırılmalı
5- bana göre en önemlisi evde eğitim tercihi veliye bırakılmalıdır. Çünkü kuruma gelmek istemeyenlerin en büyük sebebi, daha fazla insanla aynı ortama girmemek istemesidir. Örneğin Veli'nin imzasıyla birlikte evde eğitim Ek4 imzalanarak yapılır. Normal evde eğitim gibi. Bu şekilde serviste öğrenci sayısının azlığı ve kendi gelen öğrencilerin kalabalıktan kaçmak için gelmemesi gibi seans kayıpları bı nebze olsun azalacaktır. Tabi ki gerekli önlemler alınarak.
Diğer türlü RoboCop- subzero gibi giyinilip kurumu dezenfektan ile yıkasan bile birçok kurum kilit vurmaktan kurtulamayacaktir.

3. Madde de belirttiğiniz gibi olmasını ister misiniz gerçekten. Genel olarak sordum kişisel değil. Haftalık 48 saat çalışma çoğu şeyi telafi edebilir kurumlar için, bazı yaralara merhem de olabilir. Ancak yara açarak yara kapatmak, sürekli hasta etmek demektir. Son çare bu zor şartlarda çalışanı daha çok çalıştırmaya geldiyse, korkarım hizmet sektörü yerini hazimet sektörüne bırakacak. Sayın pek sevgili federasyon dernek başkanın da gönülden istediği bir şey bu 48 saat olayı, umarım gerçekleşir ve bu da ÖZRÖDER in kuruluşunu ne kadar haklı olduğunu bir kez daha ortaya koyar. Bizim arkamızda çok güçlü dayılarımız olmayacak ancak mağduriyet büyüdükçe güçlü sayımız, gidecek adli kapımız ve daha güzele dair kararımız olacak...
Son Düzenleme: 24 May 2020 03:29 yazan Hako.

AÇIYORUZZZ 24 May 2020 01:49 #48

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Akın59 yazan:
Kar nedir, kimisi yüzde 30 u ki bu İslam ticari kar dır, kar sayar ,kimisi de yüzde 300 kar saymaz, 160 seans yazdığınız öğretmen vergileri düş. 15 000tl kazandırır, en baba ödemeniz öğretmene 4000 TL dir.Daha ne kadar da bereket sözünüzü kullanacaksınız.

Bakın değerli arkadaşım... hak aramak da bir haktır, eleştirmek de... Ama bu üsluplar hoş değil. Ayrıca doğru da değil.
Bu sektörde bırakın %300'ü %30'u rüyasında bile görmemiştir hiç kimse... Kurum giderleri çıktıktan sonra 5-10 bin TL cebine koyabilen kendini çok şanslı sayar.

Bu güne kadar herhangi bir kurumun gelir giderlerini gördünüz mü? Belli ki hiç görmemişsiniz. Yani sizin hesap simitçi 1,5 TL'den simit satıyor.. Günde 300 simit satsa 450TL, ayda 15.000TL iyi para demek gibi bir şey.

Böyle düz hesapla bir yere varamazsınız. Sonra birisi defterleri önünüze koyar, mahçup olursunuz.

Mart ayı, Nisan ayı meselesine gelince.... elbette durumu suistimal eden kurumlar vardır. İyi niyetli olup da ödeme güçlüğü yaşayan kurumlar da vardır. Zor durumda kalan, ciddi sıkıntı yaşayan çok sayıda eğitimci de vardır. Böyle bir süreçte bunların yaşanması çok olağan. Ama benim çevremde ödenek yarım alınmasına rağmen Nisan ay ücretlerini eksik veren kurum olmadı. Bildiğim kadarıyla pek çok kurum mayıs ayı ücretlerini de krediyle, borçla vs. karşıladı.

Bakın 15-20 çalışanı olan küçük bir kurum için dahi bu 2 aylık minimum 100-150 bin TL SADECE personel gideridir. Kaldı ki çoğumuz bunun yanı sıra SGK, KDV, Muhtasar vergisi, kira, kredi borcu ve önceki aylardan gelen ödemeleri yapmak durumunda kaldık.

O yüzden eğri oturup doğru konuşalım. Bu süreç sadece belli kişileri, eğitimcileri, çalışanları vurmuyor. Herkesi vuruyor. Zaten hepimizin zorlandığı bu dönemde saldırgan ve suçlayıcı bir tutum izlemenin kimseye faydası yok. Tam tersine yapıcı ve destekleyici olmak gerekiyor. Eğer omuz vermek yerine birbirimizi iteleyip durursak hiç birimiz ayağa kalkamayız.

İyi bayramlar dilerim.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: scayking, tartanc, ozal24 ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var
Sayfa oluşturma zamanı: 0.358 saniye
Sistem Kunena Forum