Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: AÇIYORUZZZ

AÇIYORUZZZ 25 May 2020 22:06 #65

• gunesli
  • gunesli Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 264
  • Teşekkür Sayısı: 34
  • Başarı: -3
KA2015 yazan:
gunesli yazan:
KA2015 yazan:
Selamlar, hayırlı bayramlar.
Kurum yetkilimiz 15 Haziran ya da 1 Temmuz da kurumların açılma ihtimali olduğunu fakat, öğrenci devamsızlık, yeni kurallar gereği bir süre daha açmayı düşünmediğini belirtiyor. KÇÖ bitiyor, süreç personeller için nasıl devam edecek. Bakanlık açılış veriyorsa ve kurum açılmıyorsa, personel ücretsiz izin kabul etmezse haklı fesih olur mu?

11-5 calisma
Grup yok
Fizyoterapi yok diye soylentiler var
Bu sekilde acilirsa bende kurumu acmam sahsen
Altindan kalkamam bunun
Acsam cebimden para vermem gerekiyor veremem

Doğrudur ama personel hakedişleriyle özlük haklarıyla ilgili düşünceniz nedir?

Hic bir kurum yukarida yazilanlar gibi acilirsa kurumu acmaz
Digerleri ne yaparsa bizde onu yapariz
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

AÇIYORUZZZ 26 May 2020 03:05 #66

• Acan
  • Acan Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 66
  • Teşekkür Sayısı: 38
  • Başarı: 1
gunesli yazan:
KA2015 yazan:
Doğrudur ama personel hakedişleriyle özlük haklarıyla ilgili düşünceniz nedir?

Hic bir kurum yukarida yazilanlar gibi acilirsa kurumu acmaz
Digerleri ne yaparsa bizde onu yapariz

Sayın KA2015
Hocamızın verdiği cevaba bakacak olursak personel hakedişleri ve özlük hakları ile ilgili ne yazıkki bir düşüncesi yokmuş

Sayın güneşli
Diğerlerinden bazıları imkanı olanlar maaş ödemelerini yaptı, imkanı olmayanlar ise okullar açılınca vermedikleri maaşları 1 yıla yayarak ödeyeceğini söyledi. Bazıları Mart ayını tam ödeyip kçölerden eksik kalan kısmı tamamladı. Bazılarıda sgkları maaş üzerinden gösterdiği için şimdide kulağı rahat bir şekilde rahatına baktı. İnşallah sizde onlar gibi yaparsınız.

Diğer bazıları gibi olmayın. Onlar kötü. Önce ben tam kâr edeyim sonra kalan olursa bölüşürüm dediler. Ömürleri boyunca ağlayıp sızlanırlar. Olana şükür etmeyip 100 lira için bile zarar ediyorum dediler. Kârları biraz azalınca hemen gözünü personele verdiklerine, yemeklerine vs diktiler
Son Düzenleme: 26 May 2020 03:16 yazan Acan.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: pinaru, ahmetözbay, KA2015

AÇIYORUZZZ 26 May 2020 09:47 #67

• gunesli
  • Altın Uye
Yazdiklarinizdan hic birsey anlamadim
Kco ustunu ben neden tamamliyorum ki parayi kesen ben degilim devlet
Ben tam yatirmisim devlet kesmis ne yapabilirim ?

AÇIYORUZZZ 26 May 2020 14:12 #68

• pinaru
  • pinaru Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 270
  • Teşekkür Sayısı: 111
Herkes diger sosyal medya alanlarinda ben personelimi magdur etmem diye kahramanlik yapiyordu. Şimdilerde ise personelin maasini ben niye tamamliyoruma dönmüş. Show başlamış. Devlet avans verse sanki personele mi gidecek o para.

AÇIYORUZZZ 26 May 2020 14:55 #69

• gunesli
  • Altın Uye
pinaru yazan:
Herkes diger sosyal medya alanlarinda ben personelimi magdur etmem diye kahramanlik yapiyordu. Şimdilerde ise personelin maasini ben niye tamamliyoruma dönmüş. Show başlamış. Devlet avans verse sanki personele mi gidecek o para.

Devlet 1 kurus avans vermez bosuna hayal kurmayin
28 mayis’da odenecek gecici vergiyi dusunun bence
Devlet para toplama derdine dusmus siz hala avans diyorsuz ne avansi ya ?
Asgari ucretli yani maas tam yatan bile 1500 lira kvco odenegi aldi
3000 lira tam yatan 4000 burut yani 2300 aldi yani tamda yatsa devlet para kesti
Devletin vermedigi seyi ben nasil verim ?
Mart ayinda yarim para aldik tam maas odedik zaten
Nisan,mayis atinda tikir tikir kiramizi odedik
Calisan sen kira verdin 1 ay ben bedava calisirim mi diyor ?
Nedir bu kurum dusmanligi ben anlamadim ya
Olmayan parayi kimseye veremeyiz biz
Devlet verirse de personele para veremem niye verim ?
Calismadan para almak yok ben alsam bile para kurum acildigi zaman benim alacagim paradan kesilecek aldigim para
100.000 lira kredi cektim ben kirami odemek icin
Herkes kendini dusunuyor ya

AÇIYORUZZZ 26 May 2020 15:12 #70

• Acan
  • Acan Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 66
  • Teşekkür Sayısı: 38
  • Başarı: 1
Sayın günesli

Kimsenin kurum düşmanlığı yaptığı yok. Fakat aşikar ki siz çalışan düşmanısınız. Eğitim öğretimden tamamen uzak bir şekilde işi ticaret dökmüşsünüz. Yazılarınızda tek bir kelime sektörün iyiliği adına bişey yok sadece şahsi menfaatiniz ön planda. En azdından yazdıklarınız bunu gösteriyor

Herkes ne yaparsa bende öyle yaparım demiştiniz onun üzerine yazdık.

Bu zihniyetinizle gerçekten yanınızda birilerini çalıştırabiliyor musunuz? Sanırım düzenli olarak iş ilanı veren kurumlardan birine sahipsiniz.

Ne demek devlet bana versede kimseye vermem. Para benim felan. İnsanlar mağdur olmuşsa feraha çıkınca sizde insanlara destek olmalısınız. Devlet sizden kesecek ama telafi yapacaksınız. İnsanların canını çıkarıp 40 saatini full dolduracaksınız. Yetmeyecek 20 günden fazla iş günü olan aylarda çalışma yapacaksınız. Oda yetmeyecek resmi tatillerin çalışma günlerine denk geldiği aylarda tatil gününü açıp resmi tatil kaybı yaşamayacaksınız. Sonrada gelip aynı gemideyiz. İnsnalar niye kurumlara düşman diyeceksiniz. Hadi oradan !

Şimdi diyeceksiniz sözleşmenizde haftalık 40 saat yazıyor. Sözleşmelerde maaşlar düzenli ödenecekte yazıyor. Ödeneğe bağlı olacak diye birşey yazmıyor.

Şu fake hesaplarla saçma sapan şeyler yazanlar ne kadar bu sektöre zarar veriyorsa sizin gibilerde bir o kadar zarar veriyor. En kısa zamanda sektörümüzde, emeğimiz geleceğimiz ekmek teknemiz olan bu sektörden siz ve sizin gibiler ( kurucu ve çalışan farketmez) ayıklanır. Yazık yanınızda çalışanlara. O diplomalarını götürüp yaksınlar ki sizin gibi biri ile belkide mecbur kalıp çalışıyor
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: geeg

AÇIYORUZZZ 26 May 2020 15:16 #71

• gunesli
  • Altın Uye
Acan yazan:
Sayın günesli

Kimsenin kurum düşmanlığı yaptığı yok. Fakat aşikar ki siz çalışan düşmanısınız. Eğitim öğretimden tamamen uzak bir şekilde işi ticaret dökmüşsünüz. Yazılarınızda tek bir kelime sektörün iyiliği adına bişey yok sadece şahsi menfaatiniz ön planda. En azdından yazdıklarınız bunu gösteriyor

Herkes ne yaparsa bende öyle yaparım demiştiniz onun üzerine yazdık.

Bu zihniyetinizle gerçekten yanınızda birilerini çalıştırabiliyor musunuz? Sanırım düzenli olarak iş ilanı veren kurumlardan birine sahipsiniz.

Ne demek devlet bana versede kimseye vermem. Para benim felan. İnsanlar mağdur olmuşsa feraha çıkınca sizde insanlara destek olmalısınız. Devlet sizden kesecek ama telafi yapacaksınız. İnsanların canını çıkarıp 40 saatini full dolduracaksınız. Yetmeyecek 20 günden fazla iş günü olan aylarda çalışma yapacaksınız. Oda yetmeyecek resmi tatillerin çalışma günlerine denk geldiği aylarda tatil gününü açıp resmi tatil kaybı yaşamayacaksınız. Sonrada gelip aynı gemideyiz. İnsnalar niye kurumlara düşman diyeceksiniz. Hadi oradan !

Şimdi diyeceksiniz sözleşmenizde haftalık 40 saat yazıyor. Sözleşmelerde maaşlar düzenli ödenecekte yazıyor. Ödeneğe bağlı olacak diye birşey yazmıyor.

Şu fake hesaplarla saçma sapan şeyler yazanlar ne kadar bu sektöre zarar veriyorsa sizin gibilerde bir o kadar zarar veriyor. En kısa zamanda sektörümüzde, emeğimiz geleceğimiz ekmek teknemiz olan bu sektörden siz ve sizin gibiler ( kurucu ve çalışan farketmez) ayıklanır. Yazık yanınızda çalışanlara. O diplomalarını götürüp yaksınlar ki sizin gibi biri ile belkide mecbur kalıp çalışıyor

2006 yilindan beridir bu isin icindeyim
Yanimda calisan personel en az 10 yillik
Surekli ne ilan verdim nede 1 gun maas geciktirdim
Hayal dunyasinda yasamiyorum sadece
Kotu niyetli olsam zaten mart ayinda 15 gunluk maas verirdim tamamini odedim
Simdi ben odenek alamiyorum ustune para harciyorum personele nasip para vericem ?
Azicik mantikla yazin ya hayal dunyasindan cikin

AÇIYORUZZZ 26 May 2020 15:20 #72

• gunesli
  • Altın Uye
Bunada cevap verim

Haftalik 40 saat personel derse girmek zorunda zaten 41 saat istesek de yazamayiz ne demek ya canini cikarmak ?
20 gunden fazlan olan aylarda tabiki calisma olacak gelmeyen cocuklara ders yaziyoruz yazmayalim mi ?
Tatil gununu acip nasil ders yaziliyor allah askina bana anlatsana ?
Cahilce seyler yazmayin ya
Sayfa oluşturma zamanı: 0.304 saniye
Sistem Kunena Forum