Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: AÇIYORUZZZ

AÇIYORUZZZ 26 May 2020 15:23 #73

• Acan
  • Acan Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 66
  • Teşekkür Sayısı: 38
  • Başarı: 1
Hocam yazdığınızda haberiniz yok galiba? Kisme kalkıpta bu kapalı zamanlarda maaş ver diyemez. Herkesin durumu ortada. Parayı yaratacak değilsiniz sonuçta.

Dediğiniz şu " devlet bana versede ben vermem.çalışmadan niye para vereyim"
Bende diyorum ki devlet size verdiği zaman sizde onlara vermelisiniz. Giderlerinizi karşışayın diye veriyor sonuçta.Size devlet verdiği zaman geri alacak elbet ama buna karşın 1 yıl boyunca telafiler yapacaksınız. Ve yukarıda dediğim şartlarda insanları çalıştıracaksınız. Sonrada kalkıp sözleşme şöyle sözleşme böyle işinize gelmiyorsa istifa edin diyeceksiniz.

Yazık değil mi bu insanlara ? Ne kadar gaddar acımasız bencil birisiniz. Sadece kendinizi düşünüyorsunuz
Son Düzenleme: 26 May 2020 15:30 yazan Acan.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: geeg

AÇIYORUZZZ 26 May 2020 15:29 #74

• Acan
  • Kıdemli Uye
gunesli yazan:
Haftalik 40 saat personel derse girmek zorunda zaten 41 saat istesek de yazamayiz ne demek ya canini cikarmak ?
20 gunden fazlan olan aylarda tabiki calisma olacak gelmeyen cocuklara ders yaziyoruz yazmayalim mi ?
Tatil gununu acip nasil ders yaziliyor allah askina bana anlatsana ?
Cahilce seyler yazmayin ya

Zaten 40 saati full doldurmanızdan nasıl bir kurum olduğunuz ortaya çıkıyor. Onlar 40 saat girmek zorunda evet sizde ödeme bağlı kalmaksızın insanların maaşını ödemek zorundasınız.

Tatil gününü şöyle açıyorsunuz. Mesela tatiliniz pazartesi salı günü. Ama 23 Nisan cuma gününe denk geldi mecbur kapalı olacak. Bu sebeple o hafta salı günü çalışıp cuma gününi tatil ediyorsunuz

Bu lahnet olası kanunlar sadece sizin menfaatinizi korumak için konulmamış. Neyse ne siz nede sizin gibiler değişmez. Boş boşuna burda bişeyleri düzeltmeye çalışıyor insanlar. Sizin dükkanınız çaşışsın çarkınız dönsün. Pazar olsun diyorum iyi satışlar
Son Düzenleme: 26 May 2020 15:30 yazan Acan.

AÇIYORUZZZ 26 May 2020 15:31 #75

• gunesli
  • gunesli Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 264
  • Teşekkür Sayısı: 34
  • Başarı: -3
Acan yazan:
Hocam yazdığınızda haberiniz yok galiba? Kisme kalkıpta bu kapalı zamanlarda maaş ver diyemez. Herkesin durumu ortada. Parayı yaratacak değilsiniz sonuçta.

Dediğiniz şu " devlet bana versede ben vermem.çalışmadan niye para vereyim"
Bende diyorum ki devlet size verdiği zaman sizde onlara vermelisiniz. Giderlerinizi karşışayın diye veriyor sonuçta.Size devlet verdiği zaman geri alacak elbet ama buna karşın 1 yıl boyunca telafiler yapacaksınız. Ve yukarıda dediğim şartlarda insanları çalıştıracaksınız. Sonrada kalkıp sözleşme şöyle sözleşme böyle işinize gelmiyorsa istifa edin diyeceksiniz.

Yazık değil mi bu insanlara ? Ne kadar gaddar acımasız bencil birisiniz. Sadece kendinizi düşünüyorsunuz

Düzeltme: Tatil gününü şöyle açıyorsunuz. Mesela tatiliniz pazartesi salı günü. Ama 23 Nisan cuma gününe denk geldi mecbur kapalı olacak. Bu sebeple o hafta salı günü çalışıp cuma gününi tatil ediyorsunuz

Personel suan calismiyor kurum kapali dimi ?
Ben perosnele neye karsilik odeme yapicam ?
Sgk 0 gozukuyor
Devlet 1
Kurus para vermez almasin da vermesini ben zaten beklemiyorum
23 nisan cuma ise o gun ders yazilmaz cumartesi calisiyorsan ders yazarsin calisirsin
Hala ders yasiyorsun nereye yaziyoruz ?

AÇIYORUZZZ 26 May 2020 15:36 #76

• KA2015
  • KA2015 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 131
  • Teşekkür Sayısı: 28
  • Başarı: 0
Benim sorduğum çok net!

"Kurum yetkilimiz 15 Haziran ya da 1 Temmuz da kurumların açılma ihtimali olduğunu fakat, öğrenci devamsızlık, yeni kurallar gereği bir süre daha açmayı düşünmediğini belirtiyor. KÇÖ bitiyor, süreç personeller için nasıl devam edecek. Bakanlık açılış veriyorsa ve kurum açılmıyorsa, personel ücretsiz izin kabul etmezse haklı fesih olur mu?"

AÇIYORUZZZ 26 May 2020 15:39 #77

• Acan
  • Kıdemli Uye
Yahu sen eğitimci misin yoksa eşinin babanın abinin felan kurumu var öyle gidip oralarda takılıyorsun yoksa öğrenci misin?

Niye işine geldiği gibi konuyu çeviriyorsun? Kim sana ödenek almadan maaş ver diyor? Sen diyorsun ki BEN AVANS ALSAM BİLE KİMSEYE KOKLATMAM

Tatil açmayı hayret nasıl bilmiyorsun bu kurnazlığınla. Yada anlamamazlığa veriyorsun. Senin normalde tatil günlerin örneğin pazartesi salı. Ve çarşamba perşembe cuma cumartesi pazar çalışıyorsun. O hafta 23 Nisan çalışma gününden birine denk geldi diyelim perşembeye. O zamanda o hafta çalışma günlerini salı çarşamba cuma cumartesi pazar yapıp normalde salı günü tatil olan kurumunu açıyorsun. Gerçi sen şimdi 6 gün çalışıyorsundur. Büyük ihtimallede diplomam vardır milleti kendi yerine derse sokuyorsundur.

Bir öğrencime anlatır gibi detayı anlattım. Hala kalkıp işine geldiği gibi konuyu çevirip saptırma. Dahada cevap yazmam sana dediğim gibi DÜKKANINDA bol kazançlar dilerim

AÇIYORUZZZ 26 May 2020 15:42 #78

• gunesli
  • Altın Uye
KA2015 yazan:
Benim sorduğum çok net!

"Kurum yetkilimiz 15 Haziran ya da 1 Temmuz da kurumların açılma ihtimali olduğunu fakat, öğrenci devamsızlık, yeni kurallar gereği bir süre daha açmayı düşünmediğini belirtiyor. KÇÖ bitiyor, süreç personeller için nasıl devam edecek. Bakanlık açılış veriyorsa ve kurum açılmıyorsa, personel ücretsiz izin kabul etmezse haklı fesih olur mu?"

Bunun cevabini ancak avukat verir biz degil
15 haziran yada 1 temmuz da acilacak diye bir resmi aciklama yok tamamen sehir efsanesi
Eger eskisi gibi calismazsak kisitlama olursa sahsen ben kurumu acmam cebimden 1 kurus para verecek halim yok durumum da yok
11-5 calis 5 gun geldigi anda kurumu acmam

AÇIYORUZZZ 26 May 2020 15:45 #79

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
KA2015 yazan:
Benim sorduğum çok net!

Haklı fesihtir Kıdem tazminatınızı alarak ayrılabilirsiniz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: KA2015

AÇIYORUZZZ 26 May 2020 15:46 #80

• gunesli
  • Altın Uye
Acan yazan:
Yahu sen eğitimci misin yoksa eşinin babanın abinin felan kurumu var öyle gidip oralarda takılıyorsun yoksa öğrenci misin?

Niye işine geldiği gibi konuyu çeviriyorsun? Kim sana ödenek almadan maaş ver diyor? Sen diyorsun ki BEN AVANS ALSAM BİLE KİMSEYE KOKLATMAM

Tatil açmayı hayret nasıl bilmiyorsun bu kurnazlığınla. Yada anlamamazlığa veriyorsun. Senin normalde tatil günlerin örneğin pazartesi salı. Ve çarşamba perşembe cuma cumartesi pazar çalışıyorsun. O hafta 23 Nisan çalışma gününden birine denk geldi diyelim perşembeye. O zamanda o hafta çalışma günlerini salı çarşamba cuma cumartesi pazar yapıp normalde salı günü tatil olan kurumunu açıyorsun. Gerçi sen şimdi 6 gün çalışıyorsundur. Büyük ihtimallede diplomam vardır milleti kendi yerine derse sokuyorsundur.

Bir öğrencime anlatır gibi detayı anlattım. Hala kalkıp işine geldiği gibi konuyu çevirip saptırma. Dahada cevap yazmam sana dediğim gibi DÜKKANINDA bol kazançlar dilerim

Kusura bakma ama asiri derecede cahilce seyler yaziyorsun
Yukarida bir uye kurumlar avans alirsa kco eksik kismini tamamlarmi diye yazmis bene cevap verdim
Hala sacmalamaya devam eriyorsun bunu cahillgine verip son kez cevap vericem sana
Kurumlar calissaydi 1 mayis cuma tatildi resmi tatil
Biz cumartesi calisip pazar,pazartesi izin yapiyoruz
Dogal olarak calismasigimiz icin bir yere ders yazamiyoruz
Zaten kamera konrtolu var bizim bolgede bilgin olsun diye yaziyorum
Sayfa oluşturma zamanı: 0.345 saniye
Sistem Kunena Forum