Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Senaryo yazalım!

Senaryo yazalım! 26 May 2020 13:09 #1

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Aşağıdaki yazı tamamen hayal mahsuludür. Şayet bir benzerlik varsa, tamamen tesadüftür. Şimdi bir şeyler yazalım.

Uzaktan eğitim de ısrar eden birilerinin niyeti nedir?
15 Haziran da açılırsak sonrasında neler olabilir?
Bedensel engellilerin, ağır engelliler, kronik rahatsızlıkları olanların eğitim alması niçin engellenmek isteniyor?
Belli şartlarla grup eğitimi verilemez mi? (geç açıldıktan sonra)

Uzaktan eğitim programının fiyatı için 4-5 bin liradan bahsediliyor. Şayet doğru ise, 2670 kurumun bunu satın aldığını düşünürsek
13.350.000 liralık pazar ortaya çıkıyor.
İlkokula giden çocukları olan velilerle yapılan bir ankette memnun olmayanların oranı %88 in üstünde bulunmuş.(uzaktan eğitimden)
Oxford un uzak eğitime geçmiş diye.
Uzaktan eğitim için stk ve velilerin düşüncesi alındı mı?
Uzaktan eğitim, çocuk, aile ve toplum için cidden faydalı olabilir mi?
Uzun süreçte sektöre zararları olmaz mı?
Niçin ısrar ediliyor?
İnternet alt yapı sorunları ne olacak?

Paydaşlar ne düşünüyor acaba?

Senaryo bitti. Ekleme yapmak isteyenler varsa..
Son Düzenleme: 26 May 2020 14:08 yazan tartanc.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: waramiral

Senaryo yazalım! 26 May 2020 13:52 #2

• Acan
  • Acan Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 66
  • Teşekkür Sayısı: 38
  • Başarı: 1
Hocam uzaktan eğitim saçmalıktan başka bişey değildir. Tam öğrenme ipucu, pekiştireç, dönüt, düzeltmenin etkin şekilde kullanılmasını gerektirir.bunlar olmadığı için kalıcı öğrenme gerçekleştirilemez.

Geçen ebayı izledim. Benim 1 yılda anlattığımı adamlar yarım saatte anlattılar.

Diğer bir sorun ise ben doğuda bir ilçede çalışıyorum. Burada bırakın interneti hiç telefon bile çekmiyor doğru düzgün. Türkcel biraz. Avea zaten şebekesi yok. İnsanların bir çoğu tuşlu eski nokialardan kullanıyor. Adam 6 ayda bir hattı kapanmasın diye kontör yüklüyor. Ödemeli yada çağrı atarak iletişim kuruyor. Kim gidip çocuğuna tablet alacakta internet yükleyecekte peeeee. ( Abartmıyorum bu durumu doğu gğneydoğu ilçelerinde köylerinde olanlar bilirler)
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, geeg, waramiral

Senaryo yazalım! 26 May 2020 13:57 #3

• Special education
  • Special education Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 48
  • Teşekkür Sayısı: 38
  • Başarı: 0
Hocam özel eğitimin kalbi rehabilitasyon merkezlerinde bile özel eğitimci kalmadı işi bilen adam sayısı sahada bile o kadar az ki dolayısıyla dışarıda da bu alanın temsilcilerinin özel eğitimin ne olduğunu nasıl yapılması gerektiğini bilmesini bekleyemeyiz.
Son Düzenleme: 26 May 2020 13:57 yazan Special education.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

Senaryo yazalım! 26 May 2020 14:23 #4

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
Uzaktan eğitim: maddi olarak da manevi olarak kurumların bitişi demektir. Arkadaşın dediği gibi interneti bırakın telefonu bile çekmeyen köyler var. Babasinda telefon ailede yok. Kayı babasını arıyor aileye ulaşmak için vs. kaldı ki ekrana bakmakta bile sorun yaşayacak bireyler azımsanmayacak kadar çok.
Uzaktan eğitimle şu süreçte öğretmen eğitmek bile bana zorla eyvallah dedirtirken ogrencilere ders verilmesi israf, insafsızlık ve imkansızlıktir.
Ben WhatsApp ile kullanmak istiyorum belki neden program alayım? Face time ile kullanmak istiyorum belki neden para harcayayim? Satılacak olan programla takibi çok kolay olacak diye bu kadar da özel eğitimden uzaklasilmaz. Çok yazık!

Başlı başına yanlıştır. Uzaktan eğitim olmaz. Eğer hakkımız savunulmak isteniyorsa çözüm bu değil özel eğitim mantığına aykırı bu.

Kurumlar zarar etmesin mantığı varsa ve bireylerle daha fazla iletişim kurmak amacindaydiniz madem neden açıklamalarda biriken telafiler daha fazla verilsin gibi bişey yok?

Diyelim ki uzaktan eğitim geldi ve biz 5000 TL'ye bı de onu satın aldık. Yazılımcılar bu programı 50.000 TL ye yapıyor. Söyleyin kolaya youpeck ve diğerlerine yapsınlar. Kaç ay kullanacağız? 15 Haziran'da acilacaksak ve bı daha kapanmazsak bu program elimizde patlamayacak mi? Avuc içi okuma makinası alan kaç kurum zorluk çekmeden iade etti.?

Diyelim ki uzaktan eğitime başlanıldı biz de koyun gibi aldık 4-5 bine. Bedensel eğitim nasıl verilecek. Hadi bı nebze olsun yaptık peki cp li cocuga veya otizmli çocukları nasıl zapt edeceğiz ne eğitim vereceğiz.
Ayıptır ya. Ayıptır
Eğer biseyler yapmak isteniyorsa avans için mücadele edenlere destek verin. Bu süreçte Telafileri 8 değil 12 ye 16 ya çıkarın servis ücretleri belirleyin ve isteyin vs. Vs. Vs.

Gerçi bunlar yapılırsa kurumlar rahatlar ama pazar oluşmaz ve 13 trilyon kazanılmaz.

Ben aynı zamanda bir öğretmenim ve ben böyle bir eğitim vererek kazanımları kazandiracagimi sanmıyorum. Yaparım dersem mesleğime hakaret olur.
Biraz mantık biraz iyi niyet lütfen lütfen!
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, Acan

Senaryo yazalım! 26 May 2020 14:24 #5

• waramiral
  • Platin Uye
Bu şekilde bir eğitim mantığıyla ben kurumumu açmam. O programı da almam. Avansı halleder ozerkder borclanir dururum ama harama girmem.

Senaryo yazalım! 26 May 2020 16:08 #6

• waramiral
  • Platin Uye
Sanırım kimsenin bu konuda fikri yok. !

Senaryo yazalım! 26 May 2020 16:35 #7

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Şimdilik kimse belki ne olacağını öngörmüyordur?

Bazıları ne olduğunu önemsemiyordur?

Bazıları belki senaryoda rol kapma peşindedir.

Bazıları daha henüz okumamıştır.

Veya başka bir şey.

...
Son Düzenleme: 26 May 2020 16:48 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: waramiral

Senaryo yazalım! 26 May 2020 16:47 #8

• Seydonaloji
  • Seydonaloji Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 54
  • Teşekkür Sayısı: 18
  • Başarı: 0
Hocam 11 yıldır özel eğitim öğretmeniyim, uzaktan değil eğitim komut bile verilemez. Benim öğrencilerim genelde duyu bütünleme eksikliğinden muzdarip öğrencileri. Ben sırf bu eğitimi alabilmek için 20 bin lira eğitim yatırımı yaptım kendime ve yanımda bu eğitimi almak isteyip çalışmayı düşünen arkadaşlarımı da eğitime aldım ve alıyordum. Aileleri beni arayıp ağlama derecesine gelmiş durumdalar, ki ben onlara günlük aktivite belirleyip gönderiyorum ancak uygulayamıyorlar, uygulayamazlar da.
Özel eğitimci arkadaşlar bilir UDA uygulanırım otizm spektrum bozukluğu gösteren çocuklarıma birebir seanslarım da pekiştireç, dönüt, düzeltme vs. uzaktan olması imkansız. O program değil 4-5 bin isterlerse bedava olsun, katkısı 0 değerindedir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, waramiral
Sayfa oluşturma zamanı: 0.305 saniye
Sistem Kunena Forum