Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Son Kararlar

Son Kararlar 18 Kas 2020 20:40 #33

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
Her ne kadar ekonomik kaygım olsa dahi bu kararı doğru bulmuyorum. Tabi şahsi düşüncem, umarım bu ifademle sektördeki arkadaşlarımı hayal kırıklığına uğratmış olmam.
Ancak ekonomik kaygılarımıza ciddi ve mantıksal çözümler üretilmesini beklerdim.
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...
Son Düzenleme: 18 Kas 2020 21:29 yazan sizgin.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Son Kararlar 18 Kas 2020 20:52 #34

• fztmurat
  • fztmurat Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 85
  • Teşekkür Sayısı: 29
  • Başarı: -1
Açma zorunluluğun yok hocam.istersen açma
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem, Gumus29

Son Kararlar 18 Kas 2020 21:37 #35

• gezenti
  • gezenti Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 236
  • Teşekkür Sayısı: 160
  • Başarı: 0
Yazık oldu bence. Açık kalma kararını doğru bulmuyorum. Kendi çocuğumuzu bireysel egitime yollarmiydik? Ben şahsen yollamazdim. Birebir aldığı müzik eğitimini durdurdum mesela. Açacak mıyım? Maalesef evet. Bina sahibim açık olsun istiyor. Öğretmenlerim açık olsun istiyor. Yardimci personelim açık olsun istiyor. Kısa çalışma olmasin istiyor. Ekonomik olarak ister istemez açık olacak.

Pandemi başından beri israrla önerdiğim garanti ücret hayata gecmis olsaydı, bugun ben açmıyorum diye haykirabilirdim. İsteyen açsın diyebilirdim. Öğretmenlerime maaşını eksiksiz ödeyebilirdim. Maalesef açacağım istemeden.

Acik olacak ama kac ogrenci gelecek o da şüpheli. Bu süreci 2 çalışan ve 10 yakin aile covid pozitif olarak atlattık. Epi topu 90 öğrencim var. 300 ogrencili kurumlarda hiç vaka çıkmadı ilginç sekilde ne çalışan ne aile !!! Biz dikkatsiziz demek ki. Ne diyeyim hayırlı olsun.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: sizgin

Son Kararlar 18 Kas 2020 22:30 #36

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
Hocam garanti ücret olayı olsaydı kim açardı ki kurumu .. yapmayın arkadaşlar tabiki çalışanlarımızı düşünmek zorundayız ... işsizliğin hiç kolay bir durum olmadığını hatırlatmak isterim .. gerçekten hiç kolay değil.. inanın benim bu aşamada tek düşündüğüm öğrencilerimize sağlıklı bir biçimde nasıl destek oluruz ve çalışanlarımı nasıl elimde tutabilirim gelen ödeneğin karşılığında kaç tane çalışanımı mağdur etmeden kurumumu Ayakta tutarım .. Allah hepimizin yardımcını olsun .. ve istemeyen de açmaz kurumu ..

Son Kararlar 18 Kas 2020 23:13 #37

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Kronik rahatsızlıkları var. Hergün işimin başındayım. Korkuyorum.
Herkes korkuyor.
Bu hastalığın şakası yok. Bir velimizi bu hastalıktan kaybettik. Bu işin şakası yok.
Önce her zaman sağlık.

%1 kdv, devam oranı, gruplar yasak kayıp %50 civarında.

Süreç her açıdan aleyhimize.

Ne yapacağız? Bilemiyorum.
İşin elbette maddi yanıda sorun. Hem bizim için hem bütün yol arkadaşlarımız için.

Ama önce sağlık olmalı. Sağlık olmazsa hiç bir şey olmaz.
Son Düzenleme: 18 Kas 2020 23:13 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: sizgin

Son Kararlar 19 Kas 2020 00:33 #38

• serkan198125
  • serkan198125 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 352
  • Teşekkür Sayısı: 77
  • Başarı: -8
Malesef siyasetin tam göbeğinde olan sektör ve sektör temsilcileri arkadaşlarımız bize yardım yerine bunu gösterdiler. Ama merak etmeyin bu gün olmasa yarın kapanacak.sayin siyasi temsilciler..çünkü bu salgına da bile göz yuman siyasileride allah hicbir zaman affetmeyecek.bütün sektörler kapalı bu sektör açık bu kadar pes doğrusu..

Son Kararlar 19 Kas 2020 00:36 #39

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Arkadaşlar, dünyanın hiç bir yerinde herkes evde otursun, her yer kapansın diye bir uygulama yok.
İster istemez hükümetler işin ekonomik ve sağlık yönünü dengelemek zorundalar. Bu denge kurulamazsa ekonominin yarattığı kayıplar salgının yarattığı kayıpların önüne geçer.

Burada esas hata, basit önlemlerin daha erken hayata geçirilmemesi ve biriktirilmesidir.

Kurumları kapatalım demek kolay. Ama zaten bizler neredeyse 6 aydır çok ciddi bir maddi yükü sırtlamaya çalışıyoruz, hatta artık taşıyamaz hale geldik. Bazı arkadaşlarımız nasıl beceriyorsa telafi falan derken şubat ayı cirosunu bile aştıklarını söylüyorlar. Ne yazık ki bir kısmımız bu şanslı kurumlardan değiliz.

Şahsen ben bir kapatmayı daha kaldıramam. Külliyen kapatır, şapkayı alır giderim. Geri de dönmem.

Her ne kadar gönül kapalı olalım istese de, personelim bile kurumun açık kalmasını benden fazla istiyor. Hepsi dünden beri endişe içerisindeydi.

Evet, her şeyin başı sağlık demek kolay. Ama mal canın yongasıdır diye de bir laf var. Her çalışanın kredisi, borcu, kirası, çocuklarının masrafları vs. var. Kira bekleyen mal sahipleri var, tedarikçilerin alacakları var. Herkesin işi silsile halinde birbirine bağlı.

NE yazık ki biz bir Almanya, Kanada, İngiltere gibi güçlü ekonomiye sahip değiliz. Ben de evde oturayım, paramızı devlet versin isterim. Ama vatandaşa IBAN vermek durumunda kalan bir devletin de bunu sağlayamayacağı ortada. O zaman her koyun kendi bacağından asılır misali biz de kendi başımızı kurtarmak zorundayız.

Hiç bir çalışan zorla çalışmıyor, hiç bir veli zorla getirilmiyor. Devam zorunluluğu yok. O zaman her vatandaş kendi sorumluluğunu almak, ölçmek, biçmek ve karar vermek zorunda. Ben kapatMAma kararına katılıyorum. Sonuçta çarkların da bir şekilde dönmesi lazım.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: scayking, türkiyem, ibrahimhan

Son Kararlar 19 Kas 2020 01:14 #40

• gezenti
  • gezenti Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 236
  • Teşekkür Sayısı: 160
Marta hazırlıksız yakalndik bu bagira bagjra geldi. Hepimiz oradaydık kimse bir şey yapmadi. Kisa günün karina odaklandı cogunluk. Kalıcı akılcı çözüm icin girişimde bulunmadi sektör dernekleri . 2-3 günlük uyari kapatmaları yapmalıydı kurumlar dikkat çekmek için. Su an bile garanti ucreti kısmen karşılayacak her kurumda en az %30 olan öög destek egitim programına ve hafif mr öğrencilerine uzaktan egitim seçeneği ile surec hem sağlıklı hem ekonomik atalatilabilir
Sayfa oluşturma zamanı: 0.362 saniye
Sistem Kunena Forum