Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: ÖDENEKLER

ÖDENEKLER 27 May 2021 21:12 #33

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
sizin yalanlarınızı seveyim . burada 2 yıldır yazıyorum devlet aileye ödeme yapsın, aile hizmeti satın alsın, bu kadar kendime güveniyorum. hatta daha da ötesi, devlet ne kurumlara ne de aileye ödeme yapsın, kendi versin hizmeti verebildiği kadar, yine de ayakta kalacak 3-5 kurumdan biriyiz, bu kadar kendime güveniyorum. sorun bu değil beyler! sorun devletin bu iş için yıllık bir bütçe ayırıp sonra bu bütçeyi aylara bölmesi ve iki aydır da hesabı tutturamayıp teknik arıza (!) vermesi. böyle saçmalık olmaz! biz şu an ki var olan sisteme göre hesap kitap ve bütçe yapıyoruz, sizler gibi yan ve yandan gelirlerimiz yok!
her yerdeki ve her sektördeki ekonomik kriz eğer bizim alanımızdaki ayrılmış yıllık bütçeye de yansıyıp bütçemizi tırtıkladıysa bize birileri açıklasın da herkes başının çaresine baksın. daha dün tartan'a telefonda söyledim, bu iş böyle gitmez, birileri gelene gelmeyen fatura kesip hamuduyla götürürken ben yasaya, etik kurallara uyacağım ve de vicdanınım sesine göre hareket edeceğim diye bedel ödeyeceksem çıkalım sistemden, yani değişsin bu sistem,
bu düzen!
ama görüyorum ki hala birileri son yıllarda çok çok tanık olduğumuz gibi vatan, millet, sakarya edebiyatı yapıyor.. ve ben de bu edebiyatı yapanlara her zaman şüpheyle bakıyorum, bilmem anlatabildim mi???
kendinizden çok emin ve sistemden ve de gidişattan çok memnunsanız, herkes kendi ilçesini ihbar etsin geriye dönük 5 yıl incelensin evraklar ve de 4 aylık kamera kayıtları, var mısınız?
herkes her şeyi çok iyi biliyor, burada yazıyorsunuz da ben de katılıyorum size sık sık gülmekten, ama yeter artık kusacağım!!!
NOT: hiç kimse kalkıp da " çık o zaman sistemden" diye akıl vermesin, ülkenin başına bela olan "malumların" yüzünden artık özel de çalışılamıyor onu da çok araştırdım...
Son Düzenleme: 28 May 2021 09:06 yazan garip.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: scayking, barisltd, Empati21

ÖDENEKLER 27 May 2021 21:16 #34

• gunesli
  • gunesli Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 264
  • Teşekkür Sayısı: 34
  • Başarı: -3
Türkiye’deki örnek kurumlardan biriyim
Sgk tam ve eksiksiz yatıyor
Asgariden gösterip yoluma bakmıyorum
Her ay milli eğitim gelip kamera kayıtlarına bakıyor
Gelmeyen çocuğa asla fatura kesmem
Ben sadece bu işe bel bağlamadım
Sadece bu işi yapmıyorum
Türkiye’nin en büyük en kapsamlı meslek lisesine sahibim aynı zamanda
Orada aylarca paramızı alamadık hiçde isyan etmedik

ÖDENEKLER 27 May 2021 21:31 #35

• ozkan62
  • ozkan62 Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 14
  • Teşekkür Sayısı: 7
  • Başarı: 0
Devlet kaplı olduğumuz süreçte sgk bağkur stopaj gelir vergisi geçici vergi vs tam zamanında ve gününde aldı. Şimdi verilen bir hizmet var ve insanlar hakedişini istemekte ve sonuna kadar da haklı. Üstelik 1 hafta geciken bir para değil. Alınan ödeneğin dönemi nisan ödeneği biz hazirana giriyoruz dikkatini çekerim güneşli.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, onurrr

ÖDENEKLER 27 May 2021 21:31 #36

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Sabahattin Ali'nin kurduğu bu cümleler ders niteliğinde:
"Kimseyle hiçbir konuda yarış halinde değilim. Kimseden akıllı, kimseden güzel ya da kimseden iyi olma gibi bir iddiam yok. Kimse için 'en' değilim, 'daha' değilim. Bu devasa iddiasızlığın verdiği özgürlüğün hastasıyım..."

ÖDENEKLER 27 May 2021 21:35 #37

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
devlet aileye ödeme yapsın demek uçurumdan atlamak için iyi bir seçenek ... yani bu özgüvenle arada nasıl korku siyaseti yapıyorsunuz burada anlamış değilim ... neyse saygı duymakla beraber bu anlayışı doğru bulmuyorum ... ve zor zamanlar geçiriyor tüm kurumlar gerginiz genel olarak bu sene gerçekten tüm kurumlar çok ama çok zor zamanlar yaşadı, halen de yaşamaktayız .. inşallah aşılamalardan sonra rahatlarız .. ama bu ücretlerle çok zor ..
Son Düzenleme: 27 May 2021 21:36 yazan türkiyem.

ÖDENEKLER 27 May 2021 21:42 #38

• gunesli
  • gunesli Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 264
  • Teşekkür Sayısı: 34
  • Başarı: -3
ozkan62 yazan:
Devlet kaplı olduğumuz süreçte sgk bağkur stopaj gelir vergisi geçici vergi vs tam zamanında ve gününde aldı. Şimdi verilen bir hizmet var ve insanlar hakedişini istemekte ve sonuna kadar da haklı. Üstelik 1 hafta geciken bir para değil. Alınan ödeneğin dönemi nisan ödeneği biz hazirana giriyoruz dikkatini çekerim güneşli.
Mantık olarak zaten nisan parasını Mayıs ayında almamız gerekiyor
Yıllar sonra bir geçikme olmuş abartmaya gerek yok
Geçen sene %0.60 dan kgf kredisi aldık
Bedavaya yani

ÖDENEKLER 27 May 2021 22:16 #39

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
sn güneşli, bakanlık teknik arıza vs adı altında para yok çözmeye çalışıyoruz derken, bir yıllık ödeneğin 3. ayda tükendiğini söylerken siz neden militanca savunuyorsunuz, söz ettiğiniz pansumanlar şu anda da var, yüzde 17 tefeci faiziyle nefes kredisi veriyor bankalar, koşun kurumlar koşun kredilenin, borçlanın, biz aylık hakedişimizi alamazken... bir de nereden bakıyorsunuz da bir hafta diyorsunuz, nedir bu iyimserliğin altında yatan neden???... sizin meslek eğitim okulunuz olabilir, başka yan gelirleriniz olabilir, bundan bize ne! ayrıca tüm örgün eğitim kurumları kapalıyken siz meslek okulunuzdan gelir elde ediyor olabilirsiniz bu beni ilgilendirmez! ben gümrüğe girmişim, görevli pasaport soruyor, ben pasaport gösteriyorum, sen açıyorsun cüzdanı kredi kartı, ehliyet, bir sürü gereksiz şey, mercedes anahtarı vs... durumunuz buna benziyor, lütfen daha fazla yormayın beni, size daha da pembe, pespembe günler diliyorum!!!
Son Düzenleme: 27 May 2021 22:17 yazan garip.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd, onurrr

ÖDENEKLER 27 May 2021 22:34 #40

• gezenti
  • gezenti Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 236
  • Teşekkür Sayısı: 160
2020 mayıs ayından beri sıkıntı yaşıyoruz yada ben ve bir kaç kişi yaşıyor anlaşılan. Kenarda yedek akçem niye yokmuş. Doğru siz ticaret yaptığınız için kenarda yedek akceniz vardır. Biz beceriksizler onu bile akıl edemedik. %40devam oranıyla bir kac aylık yedek akçe atmalıydik kenara.
Neyse
Şecaat arz ederken merd-i kıpti sirkatin söylermiş.

Size pazar ola
Son Düzenleme: 27 May 2021 22:34 yazan gezenti.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: loupcendre, barisltd, garip ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var
Sayfa oluşturma zamanı: 0.284 saniye
Sistem Kunena Forum