Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: ÖDENEKLER

ÖDENEKLER 28 May 2021 16:07 #49

• gunesli
  • gunesli Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 264
  • Teşekkür Sayısı: 34
  • Başarı: -3
garip yazan:
sn güneşli, bakanlık teknik arıza vs adı altında para yok çözmeye çalışıyoruz derken, bir yıllık ödeneğin 3. ayda tükendiğini söylerken siz neden militanca savunuyorsunuz, söz ettiğiniz pansumanlar şu anda da var, yüzde 17 tefeci faiziyle nefes kredisi veriyor bankalar, koşun kurumlar koşun kredilenin, borçlanın, biz aylık hakedişimizi alamazken... bir de nereden bakıyorsunuz da bir hafta diyorsunuz, nedir bu iyimserliğin altında yatan neden???... sizin meslek eğitim okulunuz olabilir, başka yan gelirleriniz olabilir, bundan bize ne! ayrıca tüm örgün eğitim kurumları kapalıyken siz meslek okulunuzdan gelir elde ediyor olabilirsiniz bu beni ilgilendirmez! ben gümrüğe girmişim, görevli pasaport soruyor, ben pasaport gösteriyorum, sen açıyorsun cüzdanı kredi kartı, ehliyet, bir sürü gereksiz şey, mercedes anahtarı vs... durumunuz buna benziyor, lütfen daha fazla yormayın beni, size daha da pembe, pespembe günler diliyorum!!!

Olağan dışı bir süreçten geçiyoruz
Devlet 1 yıldan fazla zamandır mücadele ediyor
1 hafta 10 gün para almadık diye isyan etmeniz doğru değil
Banka faizini %20 olduğu ülkede Sen kaçla kredi almayı düşünüyorsun ?
Pembe günlerle işim yok
Devlet aylarca da para ödemese benim açımdan sorun yok
Personel maaşı bende garanti altında
Bu süreç böyle devam edecek sizin mesajınızdan anladığım ona göre önlem alın derim
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: rassmuss

ÖDENEKLER 28 May 2021 17:02 #50

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Olağanüstü bir dönemden geçiyoruz!
Bu durumda istihdamı koruyan işletmeler, kurumlar vs desteklenmeli.
Normalden daha fazla destek verilmeli.
Süreçler hızlandırılmalı.
...
Benim tuzum kuru diyenler ne oldum dememeli. Ne olacağın belli değil. Geçen sene duruma isyan edenler her nasılsa pandemi döneminde yoğun devamsızlık döneminde işleri ayna olmuş.
Lafla peynir ekmek gemisi yürümez.
Çok geçmiş yıllarda üstün hizmet ödülü almış bir bürokratın devletin parasını repo yaptığı ortaya çıkmıştı.

Herkes, herkesten akıllı, herkes bir tavsiye veriyor. Herkese akıl vermeyin bence. Bir bakmışsınız size kalmamış.
Niyazi o yüzden dikkat et.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd, türkiyem, onurrr

ÖDENEKLER 28 May 2021 17:07 #51

• gezenti
  • gezenti Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 236
  • Teşekkür Sayısı: 160
  • Başarı: 0
Bakanlık bu olağanüstü dönemde ozel egitim ve rehabilitasyon merkezlerinin adini dahi anmadi. Ayrı ulkelerde mi yaşıyoruz acaba. Acikmiyiz kapalımi bu bile ozel görüşmelerle anca teyit edilmedi mi. Olağanüstü dönem diyerek garanti verilen köprü havaalani yol ödemeleri yapılmadı da biz mi duymadık. Yoksa olağanüstü dönem diyerek birden fazla maaş alanlar diye devam eder bu yazı. Siz bize öğrenci devam oraninizi söyleyin kestiğiniz fatura miktarını soyleyin biz size kim olduğunuzu söyleriz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, barisltd, türkiyem ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var

ÖDENEKLER 28 May 2021 21:30 #52

• scayking
  • scayking Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 265
  • Teşekkür Sayısı: 233
  • Başarı: 3
Eve geldim yemek yedim sonra yazılan bütün iletileri okudum. Üzerime bir ağırlik çöktü gözlerim kapanmak üzere.
Sonra dedimki kendi kendime;
Pazartesi , sgk ve vergi var, Salı maaşlar!
Sonra karar verdim, Ne zamandır iyi bi müşteriside vardı zaten, kolejlerimin hepsini sattım. Tam parasını alıcam, uyandım. Sonra tekrar uyudum parayı alırım belki diye bi gülme geldi uyuyamadım....
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, barisltd

ÖDENEKLER 29 May 2021 01:06 #53

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
fahrettin75 yazan:
, MEB in kapısını kırmaya gerek yok diyor.
.

MEB'in kapısını kırmaya kimsenin gücü yetmez. Zaten ödemeyi yapacak olan MEB değil.

Burada sıkıntı, sürecin nasıl işlediği, ne zaman neyin yapılacağı belliyken 13-14 gündür insanların bugün, yarın diye bahanelerle oyalanması.

Başka bir platformda da yazdım. Kanımca esas sorun para olmaması... 26 sında vergi topladılar, ertesi ödeme işlemini yaptılar.

Deseler ki 3 ay para ödeyemeyeceğiz, biz de önlemimizi ona göre alalım. Ama 1 seneden uzun süredir dişimizi sıka sıka ağzımızda diş kalmamışken "sizin hiç mi önleminiz yok" gibi bir eleştiriyi şahsen ben kaldırmam. Şu an kurum sahibinden eğitimcisine, personeline kadar pek çoğumuz borçla yaşıyorken bir kenarda birikmişimizin olabilmesi akla zarar.

Düşünün ki, bu ay memur maaşları 2 gün geç ödensin... bakın neler oluyor.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: scayking, tartanc, türkiyem ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var

ÖDENEKLER 29 May 2021 19:52 #54

• MEFUTU
  • MEFUTU Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 154
  • Teşekkür Sayısı: 32
  • Başarı: 0
Aramızda 3 bilemedin 4 kendini bilmez var , onları görmezden gelin ,zamanla görünmez olurlar zaten. Biz adam yerine koyup cevap verdiğimiz için kendilerini fasulye gibi nimetten sayıyorlar.

ÖDENEKLER 31 May 2021 15:45 #55

• smsnn
  • smsnn Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 91
  • Teşekkür Sayısı: 16
  • Başarı: -2
ödeneğini alan var mı ?

ÖDENEKLER 01 Haz 2021 11:40 #56

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
"BARIŞ :
Sn gunesli,
YAnlış anlamayın ama geçen sene bu zamanlar personeler KÇÖ dışında ödeme yapamam, sadece emekli çalışanlarıma 1600TL ödedim, kiramı ödeyemediğim için kredi aldım, kurumlar bu şekilde ayakta kalamaz diye yazan siz değil miydiniz? Yoksa ben yanlış mı hatırlıyorum? Son bir sene içinde nasıl toparladığınızı da doğrusu merak ediyorum. Çünkü azımsanmayacak sayıdaki bazılarımız hala %40-50 devam oranıyla çalışıyoruz."

"akaryakıt zammı beni etkilemez, ben hep 50 liralık mazot alıyorum" mantık ve zekasıyla geçen hafta herkese akıl veren, besleme basın tarzı savunmalar yapan sn. güneşli, barış'ın bu sorusu karşısında suskunluğa büründü. noldu güneşli, bulutların dağılmasını mı bekliyorsun, biz hala buradayız yanıtını bekliyoruz...
Son Düzenleme: 01 Haz 2021 11:40 yazan garip.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem
Sayfa oluşturma zamanı: 0.287 saniye
Sistem Kunena Forum