Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: ÖDENEKLER

ÖDENEKLER 06 Haz 2021 22:32 #65

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
Konuyla ilgili birisi geçenlerde yazdı "ne olmuş 2 hafta kapanma olduysa, giderleriniz de yarı yarıya azalır" diye. Maalesef aynı şahıs hala daha o düz mantığıyla burada herkese akıl vermeye çalışıyor.
Açıklayayım:
1- 17 günlük kapanma sürecinde tüm personel kısa çalışmadan ve nakdi ücret desteğinden yararlanamaz.
2- Kçö girişleri 17 nisan 2020'den önce yapılanların hakları baki. İşkura bildirdiğiniz takdirde otomatik olarak kçö hesaplara yatıyor. Ancak bir çok kurum maaşları düşük gösterdiği için çalışan mağdur oluyor.
3-17 nisan 2020'den sonra işe alınanlar ne kısa çalışma ödeneği ne de nakit ücret desteğinden yararlanabiliyor, yani şu beğenmediğimiz 1500 TL'yi bile alamıyorlar.
4- İşyeri mücbir sebep nedeniyle kapalı olduğu için işveren 17 günlük süre için çalışana ödeme yapamaz, yukarıda belirttiğim nedenlerden dolayı bazılarına devlet de ödeme yapmayacak, ne olacak o kişilerin durumu ? Bu çelişkiyi de o herkese akıl veren kişi açıklasın!
5- 17 nisan 2020'den önce kçö girişi yapılıp da sözleşmesi bittiği halde iş sözleşmesi yasak nedeniyle feshedilemeyenler evlerinde oturdukları yerden 1,5 yıldır maaş alıyor ama şu an çalışanların bir çoğu alamayacak. bu çok bilinmeyenli denklemi de çözün!
6- 17 Nisan 2020'de 1 gün bile eksik olup kçö yerine 1500 TL nakdi destek alanlar aradan 14 ay geçmesine rağmen yine kçö'den yararlanamayacak!
7- Tanrı sabır versin!
Son Düzenleme: 06 Haz 2021 23:14 yazan garip.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

ÖDENEKLER 08 Haz 2021 10:13 #66

• scayking
  • scayking Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 265
  • Teşekkür Sayısı: 233
  • Başarı: 3
Biz henüz ödeme alamadık. Ödeme alamayan var mı?

ÖDENEKLER 08 Haz 2021 10:29 #67

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Genelde alındı hocam.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: scayking

ÖDENEKLER 09 Haz 2021 00:12 #68

• Iyimserim
  • Iyimserim Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 54
  • Teşekkür Sayısı: 12
  • Başarı: 0
garip yazan:
Konuyla ilgili birisi geçenlerde yazdı "ne olmuş 2 hafta kapanma olduysa, giderleriniz de yarı yarıya azalır" diye. Maalesef aynı şahıs hala daha o düz mantığıyla burada herkese akıl vermeye çalışıyor.
Açıklayayım:
1- 17 günlük kapanma sürecinde tüm personel kısa çalışmadan ve nakdi ücret desteğinden yararlanamaz.
2- Kçö girişleri 17 nisan 2020'den önce yapılanların hakları baki. İşkura bildirdiğiniz takdirde otomatik olarak kçö hesaplara yatıyor. Ancak bir çok kurum maaşları düşük gösterdiği için çalışan mağdur oluyor.
3-17 nisan 2020'den sonra işe alınanlar ne kısa çalışma ödeneği ne de nakit ücret desteğinden yararlanabiliyor, yani şu beğenmediğimiz 1500 TL'yi bile alamıyorlar.
4- İşyeri mücbir sebep nedeniyle kapalı olduğu için işveren 17 günlük süre için çalışana ödeme yapamaz, yukarıda belirttiğim nedenlerden dolayı bazılarına devlet de ödeme yapmayacak, ne olacak o kişilerin durumu ? Bu çelişkiyi de o herkese akıl veren kişi açıklasın!
5- 17 nisan 2020'den önce kçö girişi yapılıp da sözleşmesi bittiği halde iş sözleşmesi yasak nedeniyle feshedilemeyenler evlerinde oturdukları yerden 1,5 yıldır maaş alıyor ama şu an çalışanların bir çoğu alamayacak. bu çok bilinmeyenli denklemi de çözün!
6- 17 Nisan 2020'de 1 gün bile eksik olup kçö yerine 1500 TL nakdi destek alanlar aradan 14 ay geçmesine rağmen yine kçö'den yararlanamayacak!
7- Tanrı sabır versin!
Bizimki de bu kapanmada Sgk'nin asgarii ücret uzerinden çalışılan günler kadarı için yatırdığı odemenin bile bir miktarını hesabıma geri yatir der o ücreti bile çok görür kendi hesabına göre. Tanri bize gerçekten sabır versin.

ÖDENEKLER 09 Haz 2021 00:41 #69

• fahrettin75
  • fahrettin75 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 527
  • Teşekkür Sayısı: 161
  • Başarı: -54
Bazı açıklamalar nalıncı keseri gibi yapılır olmuş biraz açalım.
Kısmen doğru. Tabi zırt pırt işe alım, çıkarım geçici personel çalıştırır, çalışanınıza ferah, istikrarlı konforlu bir çalışma ortamı sunmazsanız, senesini dolduran ayrılır haliyle devletin, GERÇEK ÇALIŞANLARI ayırt etmek için koyduğu kurala takılırsınız.

YANLIŞ: Kurum maaşları düşük göstermez, Çalışan ve kurum ortak bu konuya karar verir. Siz, "BENİ KURTARIN ZORLA MAAŞIMI DÜŞÜK İMZA ATTIRIYORLAAAR" diye bağıran, sözleşme yapma aşamasında şikayetçi olan gördünüz mü? Bunu yapan kurucu ise, sağlam kazığa bağlamayan da ÖĞRETMENdir.Sözleşme zamanı tamam deyip şartlarda anlaşıp, sonrasında şikayetçi olmak iki yüzlülüktür. Sen anlaşmasan o kurucular da ortadan kalkacak. Sen kabul ediyorsun asgari şartları, onlar senden kırptıklarıyla ayakta kalıyor, sektör kalitesiz adı öylesine eğitim veren merdiven altı kurumlarla dolup taşıyor.

çok girdi çıktı yapmayın bi zahmet.

şimdi: çalışanla 4-5 yıldır çalışıyorsun, olağanüstü bir koşul yaşanmış ve 17 gün eksik çalışma olmuş. Büyük çoğunluk çalışanını devlet, kçö kapsamına almış, bikaç kişi kalmış.NE OLACAK BU BİKAÇ KİŞİ?? Yahu kardeşim, adam senin çalışırken emekçin. 17 gün istisnai bikaç çalışanını da idare edemiyorsan yaşama, kapat kurucuyum diye gezme. Neyine güvenecek açılıp devam ettiğinde o kişiler? İlk fırsatta atanmaya bakacaklar. Sonra, ya bu atamalar yine başımıza bela..

Evde maaş alanın hesabını tutacağınıza, sizle beraber işbaşı yapmış çalışanınızın 17 gününü vermeye odaklansanız daha çözümsel olur.

Devletin koyduğu kurallar sadece rehabilitasyon mrk mi? Salça fabrikası da aynı.

7- Tanrı sabır versin!
Tanrı vereceğini fazlasıyla vermiş, bence bi kısmını geri alsın!!
Su akar yolunu bulur..
Son Düzenleme: 09 Haz 2021 00:44 yazan fahrettin75.

ÖDENEKLER 09 Haz 2021 08:54 #70

• garip
  • Platin Uye
ben sistem eleştirisi yapıyorum kısa çalışma ödeneği uygulaması ve 17 günlük kapanmadan kaynaklı kurumların mağduriyetine dair, sen benim üzerimden (sanki bizim kurumun işleyişini biliyor gibi) besleme basın gibi inadına savunma...
sn fahrettin, ikimiz de izmir'deyiz, davet et kurumuna geleyim sen bana tüm bu olumsuzluk koşullar altında nasıl başarılı (!) olduğunu anlat, ben de sana nasıl patinaj yaptığımızı, son sözüm bu. gerisi laf-ı güzaf!

ÖDENEKLER 09 Haz 2021 23:13 #71

• fahrettin75
  • fahrettin75 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 527
  • Teşekkür Sayısı: 161
  • Başarı: -54
garip yazan:
ben sistem eleştirisi yapıyorum kısa çalışma ödeneği uygulaması ve 17 günlük kapanmadan kaynaklı kurumların mağduriyetine dair, sen benim üzerimden (sanki bizim kurumun işleyişini biliyor gibi) besleme basın gibi inadına savunma...
sn fahrettin, ikimiz de izmir'deyiz, davet et kurumuna geleyim sen bana tüm bu olumsuzluk koşullar altında nasıl başarılı (!) olduğunu anlat, ben de sana nasıl patinaj yaptığımızı, son sözüm bu. gerisi laf-ı güzaf!
Sn garip, başarılı (!) diye bana ima yapıyorsun, ve patinaj yaptığını söylüyorsun.
Ben başarısızım, sen de patinaj yapıyorsun ok.

Çık aracından, koy anahtarları masaya ciddiysen tabii ki geleyim :) gerisi laf haklısın.
Su akar yolunu bulur..

ÖDENEKLER 10 Haz 2021 11:54 #72

• garip
  • Platin Uye
sn fahrettin,
demagojilerle uğraşacak zamanım yok, izmir'in kıyı kenar ilçesinde 2 kurumundan birini satıp diğerini finanse ediyor olabilirsin, bunu da başarıya dahil kabul edeceğim. davet edersen ben son 5 yıla ait meb ücret listesi, sgk ve vergi bildirimleriyle geleceğim, sen de hazırla, kolay gelsin...
Sayfa oluşturma zamanı: 0.368 saniye
Sistem Kunena Forum