Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: ÖDENEKLER

ÖDENEKLER 27 May 2021 22:40 #41

• gezenti
  • gezenti Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 236
  • Teşekkür Sayısı: 160
  • Başarı: 0
bu arada evet devlet aileye yapsın ödemeyi hatta eğitim alma şartı da getirmesin. eğitim almak istemeyen ailelerde ayıklansın eğitim vermek istemeyen kurumlarda.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd, garip

ÖDENEKLER 28 May 2021 00:11 #42

• ozkan62
  • ozkan62 Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 14
  • Teşekkür Sayısı: 7
  • Başarı: 0
Dünyanın neresinde almadığın paranın vergisini ödemek var. Madem para gecikecek vergisinide alma o zaman. Hıı bide bence bu güneş kurum sahibi falan değil. Ayın 1 inde maaşı 1 gün gecikince işverene trip atan çalışanlardan.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem

ÖDENEKLER 28 May 2021 04:27 #43

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
gunesli yazan:
Tıkır tıkır yılardır paramızı alıyoruz.
İlk defa bir hafta geç olmuş
Abartmayın
Bir zahmet köşede yedek akçeniz de olsun

Sn gunesli,

YAnlış anlamayın ama geçen sene bu zamanlar personeler KÇÖ dışında ödeme yapamam, sadece emekli çalışanlarıma 1600TL ödedim, kiramı ödeyemediğim için kredi aldım, kurumlar bu şekilde ayakta kalamaz diye yazan siz değil miydiniz? Yoksa ben yanlış mı hatırlıyorum? Son bir sene içinde nasıl toparladığınızı da doğrusu merak ediyorum. Çünkü azımsanmayacak sayıdaki bazılarımız hala %40-50 devam oranıyla çalışıyoruz.

Biz 1 ayı idare edemedik de o yüzden ödenek peşine düştük diye bir durum yok ki... 1 seneyi idare etmeye çalışıyoruz! Giderlerimiz %10-15 azaldıysa gelirimiz %40-50 azaldı. Kenara köşeye koyduklarımız bir yana bankalardan kullandığımız krediler tükendi, üstüne onların taksitleri eklendi.

Bakın bayram seyran diye insanlar bugüne kadar sabretti. Ama hepimizin ay sonunda vergi, SGK vs. gibi büyük kalemli harcamaları var. Elbette ne yapar eder yine öderiz ama bu bize ek maliyet olarak geri döner. Derdimiz bu!

Bir gecikme olmasın diye kurumlar kapalıyken ayın başında faturasını kesti, ilçeler hızlıca onayları yaptı. Yani daha kapanma bitmeden ödeme miktarı da icmali de belliydi. Un, şeker, yağ vardı ve geriye helvayı yapmak kalmıştı. Ama nedenini bilmediğimiz bir şekilde 10 gündür "teknik sorun" bahanesiyle oyalanıyoruz. Ödeneğin çıkması Maliye'de ilgili memurun ekranda bir tuşa basmasından ibaret.

E bu duruma isyan edilmesini niye bu kadar yadırgıyorsunuz ki?
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: scayking, tartanc, türkiyem ve bu kullanıcının diğerlerinden 2 teşekkürü var

ÖDENEKLER 28 May 2021 10:52 #44

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Sayın barış,
Bazı şeylere akıl erdirmek imkansız.

Yazılanları anlamada imkansız.

Her şey bir tuhaf, ilginç.

Çıkar ilişkileri her yerde.

Neler patlıyor? Neler oluyor? Görüyoruz. Bir süre geçsede.

Bu işi doğru yapmaya çalışan, yapan herkesin Allah yardımcısı olsun. Çünkü onlar için zor zamanlar.

'' söylediğimiz her yalanla gerçeğe borçlanırız. Er yada geç o borç tahsil edilir''
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd

ÖDENEKLER 28 May 2021 12:07 #45

• Gumus29
  • Gumus29 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 263
  • Teşekkür Sayısı: 34
  • Başarı: 2
İcmal yayınlanmıştır hayırlı cumalar
Yunus KILIÇ

ÖDENEKLER 28 May 2021 12:08 #46

• serkan198125
  • serkan198125 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 352
  • Teşekkür Sayısı: 77
  • Başarı: -8
Bunlar iyi günler sayın sektör temsilcileri ,ülke ekonomisi alarm veriyor.Artik mızrak çuvala sığmıyor,Ne kadar da ekonomimiz öyle gidiyor şöyle gidiyor densen de matematik yalan söylemez (An itibari ile dolar ;860 tl , euro :1045 tl ) uçuyoruz. Enflasyonu söylemeye bile rakamlar yetişemiyor...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, türkiyem, garip

ÖDENEKLER 28 May 2021 15:51 #47

• fahrettin75
  • fahrettin75 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 527
  • Teşekkür Sayısı: 161
  • Başarı: -54
barisltd yazan:
gunesli yazan:
Tıkır tıkır yılardır paramızı alıyoruz.
İlk defa bir hafta geç olmuş
Abartmayın
Bir zahmet köşede yedek akçeniz de olsun

Sn gunesli,

YAnlış anlamayın ama geçen sene bu zamanlar personeler KÇÖ dışında ödeme yapamam, sadece emekli çalışanlarıma 1600TL ödedim, kiramı ödeyemediğim için kredi aldım, kurumlar bu şekilde ayakta kalamaz diye yazan siz değil miydiniz? Yoksa ben yanlış mı hatırlıyorum? Son bir sene içinde nasıl toparladığınızı da doğrusu merak ediyorum. Çünkü azımsanmayacak sayıdaki bazılarımız hala %40-50 devam oranıyla çalışıyoruz.

Biz 1 ayı idare edemedik de o yüzden ödenek peşine düştük diye bir durum yok ki... 1 seneyi idare etmeye çalışıyoruz! Giderlerimiz %10-15 azaldıysa gelirimiz %40-50 azaldı. Kenara köşeye koyduklarımız bir yana bankalardan kullandığımız krediler tükendi, üstüne onların taksitleri eklendi.

Bakın bayram seyran diye insanlar bugüne kadar sabretti. Ama hepimizin ay sonunda vergi, SGK vs. gibi büyük kalemli harcamaları var. Elbette ne yapar eder yine öderiz ama bu bize ek maliyet olarak geri döner. Derdimiz bu!

Bir gecikme olmasın diye kurumlar kapalıyken ayın başında faturasını kesti, ilçeler hızlıca onayları yaptı. Yani daha kapanma bitmeden ödeme miktarı da icmali de belliydi. Un, şeker, yağ vardı ve geriye helvayı yapmak kalmıştı. Ama nedenini bilmediğimiz bir şekilde 10 gündür "teknik sorun" bahanesiyle oyalanıyoruz. Ödeneğin çıkması Maliye'de ilgili memurun ekranda bir tuşa basmasından ibaret.

E bu duruma isyan edilmesini niye bu kadar yadırgıyorsunuz ki?

Kişinin haklı isyanı ilk defa bu kadar geç alınma yaşanyor yıllardır, MEB in kapısını kırmaya gerek yok diyor.

Öğretmenlerin gözünde de kötü duruma düşüyor bu tutumdaki kurum sahipleri.

En az 1 aylık giderleri karşılayacak bütçe duru kenarda, 2 yılda bir böyle acil bi durumda kullanılır diyor.

YOOOk , 2 YILDA BİR DE BU OLAMAZ, HADİ MEB İN KAPISINI KIRALIM diyorsanız, Buyrun kapı kırabiliyorsanız..

KADI ya laf söylemek ne kadar geçerli takdir sizin..
Su akar yolunu bulur..
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: rassmuss

ÖDENEKLER 28 May 2021 16:07 #48

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
İyi kurumları tenzi ederek konuşuyorum.

Milli Eğitim Ve Devlet hiç birbserktöre göstermediği desteği ve yardımları kuruma yaptı
İmza sıkıntısı çekiyoruz dediniz açık öğretmlilere bile imza yetkisi verdi Müdür şartlarını öyle kolaylaştırdık 2 yıllık savma sapan yerlerden sözüm ona diploma alanlara Müdürlük yetkisi verildi Eğitim kurumlarında denetimler hiç yapılmadı felneyen öğrenciye milyonlarca fatura kesildi görmezden geldi uyduruk fatura ayarlafınız vergi vermediniz imza yetkili okdar çoğaldıkı asgari ucret ten daha aşagıda personel çalıstrdınız imza yetkili kartlar kurucu un elbde onlarda jesınti yaparak verdiniz
Yardımcı personel ya sigortasız çalıstrdınız yada karın tokluğuna de etmenler herseyi bildiği halde görmezden geldindi
Şindi biraz ödenek gecikti diye ortalığı yıkanlar var

Bu ödenekler dipsiz kuyuya gidiyoryılkaedır eğitime giden çok çok az
Ya devlet yeni düzenleme ve denetleme ile bu ile el atmalı hakkettiği değeri bulmalı yada kaynaştırma öğrencilerine destek eğitimi kusılarak bencede olmadı gerekir bu öğrenciler kuruma gitmemli
Eğitim çağında olup okula devam etmeyen destek eğitim almamalı dahada çopaltabiliriz bu örnekleri
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: rassmuss
Sayfa oluşturma zamanı: 0.291 saniye
Sistem Kunena Forum