Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Yeniden Değerleme Oranı...

Yeniden Değerleme Oranı... 23 Kas 2021 11:20 #41

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
gerçek enflasyon kriterleri döviz, altın fiyatları, akaryakıt ve temel gıda maddeleri baz alınarak hesaplanmalıdır. dolar bugün 12 tl, ocak ayında 113 tl olan 50 kiloluk un cumartesi günü 260 tl, bugün ise 320 tl. akaryakıta sürekli zam geliyor, tartançın yazdığı fiyatlar geçen haftanındı...
bu koşullarda bence yüzde 20'ler falan değil de daha radikal şeyler konuşulmalı, örneğin meb artık kurumlara değil de ailelere ödeme yapsın gibi...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Yeniden Değerleme Oranı... 23 Kas 2021 12:09 #42

• Ata99
  • Ata99 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 107
  • Teşekkür Sayısı: 54
  • Başarı: 1
Evet arkadaslar butun sorunun cozumu ailelere odeme yapilmasi. Ailelere odeme yapilinca mazot ucuzlayacak, vergi yukumuz azalacak, kiramiza zam gelmeyecek, kirtasiye materyal giderleri dusecek, mufettislerin sacma sapan istekleriyle ugrasmayacagiz, personel sikintimiz cozulecek.

Yeniden Değerleme Oranı... 23 Kas 2021 12:31 #43

• Laxper
  • Laxper Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 62
  • Teşekkür Sayısı: 6
  • Başarı: -3
Arkadaşlar bence ciddi zam yapılmamalı ülkemiz zor bir süreçden geçiyor. Bence kurum sahipleri de ellerini taşın altına koyup devletimize hükümetimize yardımcı olmalı.Kurum sahipleri şuan bile güzel rakamlar kazanıyor.Aylık ortalama en kötü net 20.000₺ kazanıyorlar.Bence %5-8 arası yeterli çok bile. Zaten niyeti eğitim ve tedavi olan kurumlar her türlü kazanır ama niyeri ticaret ve para olan kişiler herzaman kazanamaz. Adam hastaya buzdolabı alıyor,aylık 200-300₺ veriyor sonra devlet zam yapmıyor diyor. Hastaya Para verme eğitim tedavi ver zama ihtiyacın olmaz. Herkese iyi çalışmalar

Yeniden Değerleme Oranı... 23 Kas 2021 12:42 #44

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
sn ata, hayat pahalılığının yüzde 50-60'larda olduğu bir durumda meb yüzde 25'ten fazla zam yapmayacağına göre radikal çözümler şart diyorum. benim önerim meb formaliteleri, gereksiz evrak işleri yerine ödeme aileye yapılsın. siz de dersiniz ki yüzde 20'lere razıyım, saygı duyarım. aileye ödemeye neden yapılsın diye merak ediyorsanız onu da ayrıca açıklarım.

Yeniden Değerleme Oranı... 23 Kas 2021 12:44 #45

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Algıcılara bakın hele. :evil:

Çok kazanıyormuşuz? %70 devam oranı ile nasıl çok kazanılıyor?

Bu tür algıcılar piyasaya çıktı. Bunlara dikkat etmeli. Yetkilileri dahi yönlendirmeye çalışıyorlar. Dertleri başka.

Sektöre zam yapılmazsa şayet;
Dolar düşecek mi?
Mazot düşecek mi?
Market fiyatları düşecek mi?
............................
Hepsini geçtim. Ekmek fiyatları düşecek mi?

Algıtörler görev başında. Kurum sahipleri artık lütfen sektörünüze düzgünce sahip çıkınız.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: scayking, ozelksn, türkiyem

Yeniden Değerleme Oranı... 23 Kas 2021 13:08 #46

• scayking
  • scayking Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 265
  • Teşekkür Sayısı: 233
  • Başarı: 3
Algıdan mı, cehaletten mi çözemedim.
Cehalet gereksiz mutluluk yapar, aşırısı uyuşturur.
İçimden yazmak dahi gelmiyor artık.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, türkiyem

Yeniden Değerleme Oranı... 23 Kas 2021 13:52 #47

• Ata99
  • Ata99 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 107
  • Teşekkür Sayısı: 54
  • Başarı: 1
Evet neden aileye odeme yapilsin merak ediyorum?

Yeniden Değerleme Oranı... 23 Kas 2021 14:00 #48

• gezenti
  • gezenti Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 236
  • Teşekkür Sayısı: 160
  • Başarı: 0
Kesinlikle aileye odeme yapılsın. Ben verdiğim eğitimi ispat edeceğime aile aldığı eğitimi ispat etsin. Hatta odeme için rehabilitasyona devam şartı da kaldirilsin
bankalar ozel danismanliklara da odeme yapiyor. Top tamamen ailede olsun. Bürokrasi azaltılsin. Saçma sapan denetimler kaldırılsın. Benim vergi borcu kağıdımı görmeye gelmesin mufettis. Öğretmeni çocuğu eğitimi değerlendirsin. Yıllık ücret karmaşası kalksın. Asgari ücretin yarısı odeme olarak belirlensin. Modül saçmalığına son. Bir programın tüm modülleri çocuğa tanimlansin. Egitim aldığı merkez karar versin hangi modül olacağına. Zorunlu personel kalksın. (Zaten zorunlu olmayan personeli saçma bir kursla halletmiyorlar mi)
Rehabilitasyona odeme yapılacaksa Öğretmen maaşları taban ücret belirlensin. Asgari ücretin %25 inden fazla olsun en az. Öğretmene yıllık izin uzatilsin. Kurumlara garanti ücret ödensin.ilçelerde kurum kotası kurumlarda ogrenci kotası olsun.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: garip
Sayfa oluşturma zamanı: 0.324 saniye
Sistem Kunena Forum