Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Yeniden Değerleme Oranı...

Yeniden Değerleme Oranı... 24 Kas 2021 16:08 #57

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
sosyal medyada ve bazı basın yayın organlarında paylaşıldı. başında tanınmış bir avukatın olduğu bir platform bunu engellemek için mücadele veriyor, kendimizi kandırmayalım. ama sonuçta burası türkiye, her an her şey değişir, asansörde imzaya giderken bile...
Son Düzenleme: 24 Kas 2021 16:10 yazan garip.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Yeniden Değerleme Oranı... 25 Kas 2021 01:28 #58

• Ata99
  • Ata99 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 107
  • Teşekkür Sayısı: 54
  • Başarı: 1
Faliyet gösterdiğim bolge ve Turkiyenin buyuk bir kismini dusunerek soyluyorum ki odenegin aileye verilmesi cok daha zor durumlar olusturur. Hele derse katilmasa dahi ucret verilirse milyonlarca cocugun egitim hakki bilincsiz veya cok zor durumda olan aileler nedeniyle elinden alinmis olur. Bolgemdeki velilerin yuzde 90 i aclik sinirinda yasiyor ve ucretsiz oldugu icin geliyorlar. Siz diyorsaniz banane cocuklardan ben parama bakarim parasini odeyen veliyi alirim digerin kovarim onu bilemem. Ben yapamam. Para velide kalir cocugu bedavaya almak zorunda kalirim elimden geldigince. Bir sure sonra da kapatirim. Cok az veli devletten kosulsuz aldigi parayi getirip kuruma teslim eder.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem

Yeniden Değerleme Oranı... 25 Kas 2021 09:56 #59

• garip
  • Platin Uye
lütfen söylediklerimi çarpıtma, yazdıklarımı doğru oku. ben parasız olanı kovarım demiyorum. çocuğunu düşünen, eğitimi önemseyen, vicdanlı, engelliden geçinmeyen velilerle çalışmak istiyorum dedim. her iki durumda da devlet aynı parayı ödeyecek, şimdiki gibi. bir de burada tüm kurumlara hırsız diyen birisi gibi neredeyse tüm velilerini tokatçı yaptın, ayıptır...

Yeniden Değerleme Oranı... 25 Kas 2021 15:01 #60

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Ben hayır kurumu, hayrat veya, aşevi işletmiyorum. Yürütmem gereken bir işyeri, maaşlarını ödemem gereken çalışanlarım var.

Bütün çocuklara ücretsiz eğitim verilecekse bunu devletle sözleşme yapan kurumlar veya bizzat devletin kendisi yapabilir. Aksi halde velilere ödeme yapılmasını sonuna kadar destekliyorum. İsteyen veli devlet desteğini alır ve istediği kuruma gidip kendi ödemesini yapar. İsteyen de devlet kurumlarına veya anlaşmalı kurumlara gider.

Veliden para alıp almamak tamamen kurumların kendi çözmesi gereken ve ticaret hukukunu ilgilendiren konulardır. Çözümleri de gayet basittir.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: scayking, garip

Yeniden Değerleme Oranı... 25 Kas 2021 16:23 #61

• Lera
  • Lera Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 44
  • Teşekkür Sayısı: 16
  • Başarı: 0
Devlet damar okumamı yüz okuma mı adını ne koyarsanız koyun o sistemi getirecek sonra zaten kesilen faturalınin düşüş oranına göre zam yapılsa bu işi hakkı ile yapan kurumlar ayakta kalır sektörün adını itibarsizlastiran diğer kurumlar yok olur .Ama güzel kullanılır bir sistem gelmesi gerekiyor.

Yeniden Değerleme Oranı... 25 Kas 2021 16:30 #62

• garip
  • Platin Uye
bakanlık bu işi yeniden gözden geçirip kaynaklarını akıllıca kullansa bugün yoğun özel eğitim gereksinimi olan erken dönem ve küçük yaş grupları nitelikli kurumlarda haftalık değil günlük en az 2 seans özel eğitim desteği alabilirler. en basitinden 2 önlem bile en az yüzde 50 tasarruf sağlar:
1) yüz tanıma sisteminin acilen devreye girmesi
2) 60 yaşındaki amcaların, teyzelerin özel eğitim desteğinin kesilmesi. yani 20 yaş üstü engelli bireylerin devletin açacağı tam zamanlı mesleki eğitim ve sosyal yaşam merkezlerine yönlendirilmesi.
Son Düzenleme: 25 Kas 2021 16:31 yazan garip.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: scayking

Yeniden Değerleme Oranı... 25 Kas 2021 18:00 #63

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
Rehabilitasyon yaşam boyunca süren bir süreçtir. Parkinson hastaları yoğun fizik tedavi yerine düzenli ve stabil bir rehabilitasyon sürecinde ciddi faydalar görmektedir. Rehabilitasyonda yaş şartı aramak, yaşlı insanları hastanelerde tedavi etmeyelim anlayışı ile aynıdır. Kişilerin anayasal haklarını kimse, hele kendini bilmez bir iki kişi gasp edemez.

Diğer bir konu ise ödeneğin ailelere verilmesi olayı.
Kamu evde bakım parasını ödediği kaç bireyin yaşamında olumlu değşiklikler yapabildi? Evde bakım veya engelli maaşı adı altında ödenen kaynağın %5'i bireylerin kendisine kullanılmıyor bile. Daha çok dar gelirli ailelerin geçimini sağlamak için kullandıklarını hepimiz biliyoruz. Rehabilitasyon ödeneğini de bu şekilde yapıp hem eğitimi mahvedip hem de yolsuzlukların önünü açmış olurlar.
Doğru bir uygulama olmaz.
İnsanları doyurun ki hırsızlık yapmasınlar.
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem, Fzt. Atak

Yeniden Değerleme Oranı... 25 Kas 2021 19:25 #64

• garip
  • Platin Uye
20 yaş üstü eve kapansın yazmıyor yukarıda tam tersi tam zamanlı merkezler kurulsun yazıyor. Daha donanımlı daha işlevsel. Fizyoterapiye de fizik tedavi dal merkezleri verir. Bir çok kurum biliyorum yeni mezun fizyoterapist yeni mezun atanamamış psikologlarla mucizeler (!) yaratıyorlar.
Bazı arkadaşlar yazarken bizim başka ülkede yaşadığımızı ya da başka sektörde olduğumuzu mu sanıyorlar diye düşünmeden edemiyorum gerçekten...
Sayfa oluşturma zamanı: 0.308 saniye
Sistem Kunena Forum