Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Çalışma günlerine dair

Çalışma günlerine dair 27 Eki 2021 17:21 #17

• gezenti
  • gezenti Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 236
  • Teşekkür Sayısı: 160
  • Başarı: 0
Bu açıklamayla beraber ipliğimizipazara çıkar olur mu? Bende kurum sahipleriyle beraber kan emdim diye anlat heryerde....Cemil.54 yazan:
Malesef ki belli bir dönem bu iğrenç, pislik, hırsız sektörde çalıştım , çalışmak zorunda kaldım. Kurum sahibi kan emici vampirlerin hirsizliklarina , yolsuzluklarina belli bir ölçüde ortak olup göz yumduk. Malesefffff..... Nerde olsam olayim bu sektörün tum pisliğini, hırsızlığını, yolsuzluğunu, kurum sahiplerinin cirkefliklerini her mecrada her zaman dile getireceğim.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Çalışma günlerine dair 27 Eki 2021 17:36 #18

• Cemil.54
  • Cemil.54 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 153
  • Teşekkür Sayısı: 13
  • Başarı: -26
Hırsızlığınizi, yolsuzluğunuzu tum dünya duydu. Yuce Devletimizin de en yakin zamanda bu konuya el atmasi dilegiyle...

Çalışma günlerine dair 27 Eki 2021 17:44 #19

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
sn gezenti, her iki tarafı da eleştiriyorum, mavi boncuk dağıtmıyorum. bazıları gibi dernek başkanlığı, ombudsmanlık gibi bir talebim beklentim yok ancak konuları çok çarpıtıyorsun. meb matbu sözleşmesinde asgari ücret falan yazmıyor, zaten iş kanununa göre asgari ücretin altında sözleşme yapamazsın. ama sen şoförle, kurum müdürünü aynı ücrette gösteriyorsan hırsızsın! belli ki sen öğretmenlerini böyle kandırıyor ve sömürüyorsun, yazıklar olsun sana ve günü kurtarmak için açıktan/elden alacağı üç beş lira için senin düzenine boyun eğen "sözde" üniversite mezunu öğretmenlere ve de yöneticilerine!
Son Düzenleme: 27 Eki 2021 18:01 yazan garip.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: fahrettin75

Çalışma günlerine dair 27 Eki 2021 18:51 #20

• Cemil.54
  • Cemil.54 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 153
  • Teşekkür Sayısı: 13
  • Başarı: -26
Allah bu sektörde calismak zorunda olan personele ( ozellile de egitim personeline ) yar ve yardim etsin, en kisa zamanda kan emici vampirlerden kurtulmayı nasip etsin.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: rassmuss

Çalışma günlerine dair 27 Eki 2021 19:23 #21

• gezenti
  • Altın Uye
Sayin garip diye başlayıp sen diye devam etmeyeceğim bu bir. Her iki taraf derken ki kendini üstten gören bir bakış açım da yok bu iki olsun. Herhangi bir derneğe bırak başkan olmayı üyesi bile değilim bu üç olsun.Kurumumda şoför yok, servissiz çalışma cesaretini gösteren istanbul un belki de tek kurumuyum. Veli goygoyculugu yapmam sadece eğitim için gelen ailelere kapım açık. Ne Ram a ne hastaneye bir tek kişiyi goturmuslugum de yok. Pandemiden beri neredeyse yarı devam oranı ile ayakta kalmaya çalışıyorum. Bu tartışma pazar günü çalışma meselesinden çıktı. Bir pazar günü çalışmakla kıyamet kopmaz. Oyle yasalara yönetmeliklere kanunlara girmeye hiç gerek yok onu anlatmaya çalıştım. Size iyi niyetle yaklasiliyorsa sizde çalışabilirsiniz bir pazar günü dedim o kadar. (Kac olduğunu unuttum o yuzden saymıyorum ????) tanımadığınız kimseleri hep böyle yaftalar mısınız? Ben size hırsız veya dürüst diyemiyorum tanımıyorum zira.belli ki hep karsiyi suçlayarak yansıtma yapıyorsunuz da demeyeceğim. Asgari ücret meselesi, benim asgari ücretten gösterdiğimi anlamanız da ilginç.(cok merak ettiyseniz, çalışanlarım ne kadar ücret alıyorlarsa sgk da öyle gösteriliyor, elden kimse para almaz kurumumda) Ben burada bir durumu anlatmaya çalışıyorum anlayana. Gene söyleyeyim sisteme/düzene/ bakanlığa ses çıkaramayanlar burada atıp tutuyor. Öğretmenler sömuruluyorsa şayet suç sadece somurende mi? Bunu anlatmaya çalışıyorum anlayana. Ha hersey bir yana sürekli ihale alan sayısı malum şirketlerin Her sene vergisi sgk borcu KDV si silinirken olan senin benim gibi salaklara oluyor. Oraya totosu yemeyenler burada bana hırsız diyor. Tekrar yazayım yersen papaz eriğigarip yazan:
sn gezenti, her iki tarafı da eleştiriyorum, mavi boncuk dağıtmıyorum. bazıları gibi dernek başkanlığı, ombudsmanlık gibi bir talebim beklentim yok ancak konuları çok çarpıtıyorsun. meb matbu sözleşmesinde asgari ücret falan yazmıyor, zaten iş kanununa göre asgari ücretin altında sözleşme yapamazsın. ama sen şoförle, kurum müdürünü aynı ücrette gösteriyorsan hırsızsın! belli ki sen öğretmenlerini böyle kandırıyor ve sömürüyorsun, yazıklar olsun sana ve günü kurtarmak için açıktan/elden alacağı üç beş lira için senin düzenine boyun eğen "sözde" üniversite mezunu öğretmenlere ve de yöneticilerine!

Çalışma günlerine dair 28 Eki 2021 08:44 #22

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
sn gezenti, birisi direkt bana sordu pazar günü "zorunlu mesai" konusunu, ben de bildiğim kadarıyla yanıt vermeye çalıştım. ülkede 2000 küsur özel eğitim kurumu sahibi var, bir tek siz topa girdiniz. önce erol taş oldunuz dün akşam hulusi kentmen, benim durumum ise spagetti western, önceleri çok dayak yedim, hırpalandım, şimdi kötüler birer birer gidiyor, finale doğru yaklaşıyoruz...
boşverin sektör kahramanlığını, bakınız kimseden ses çıkıyor mu? çalışanlarıyla ilişkisi iyi olan, onları motive etmeyi bilen kurumlarda ekstra çalışma durumları olduğunda konu buraya taşınmaz, kurum kendi içinde çözer. başlığı açan arkadaşın kurumunda belli ki sıkıntılar var, işveren pazar günü geleceksiniz demiş, onlar da gelmek istememiş, konu bu kadar basit. iyi bayramlar...

Çalışma günlerine dair 28 Eki 2021 14:12 #23

• gezenti
  • Altın Uye
Peki. Size de iyi bayramlar.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.496 saniye
Sistem Kunena Forum