Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Çalışma günlerine dair

Çalışma günlerine dair 26 Eki 2021 22:31 #9

• gezenti
  • gezenti Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 236
  • Teşekkür Sayısı: 160
  • Başarı: 0
Kusura bakmasın kimse ama ne kadar gereksiz yere uzatılan bir konu. İsvereniniz rica ya binaen bu aya ozel pazar günü de gelelim diyorsa ne var bunda.yok is kanunu yok bilmem ne . Sen bir gün işe gelmeyince kesiyorum diyormu işverenin. Diyorsa ona göre davran demiyorsa ona göre. Dershanelerin alayı-şimdilerde adi kurs merkezi vs- pazar günü çalışıyor zaten. Bakanlık rehabilitasyon merkezleri için haftalik 40 saat demiş mi? Günü belirtmiş mi? Mebbis te pazar günü açık mı? Neyin saçmalaması bu ben anlamakta zorlanıyorum. Bazi fırsatçılarda hemen kurum sahibinin tek derdi para demiş. Evet para senin derdin ne ? Hayrına mı çalışıyorsun. Totosu sisteme yemeyenler burada kurum sahiplerine atıp tutuyor. Çalışma kardeşim kimse zorla çalıştırmiyor. Git yiyorsa asgari ücreti belirleyenlere sesini çıkar. Ama yemez. Yiyorsa asgari ücretten sözleşme hazırlayan bakanlığa sesini çıkar. Yersen papaz eriği
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: fahrettin75, Gumus29, m.umutbalc

Çalışma günlerine dair 27 Eki 2021 00:06 #10

• Cemil.54
  • Cemil.54 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 153
  • Teşekkür Sayısı: 13
  • Başarı: -26
İşte bahsettiğim kan emici bir vampir daha... bu lanet, pislik sektör senin gibilerle dolu malesef... bundan dolayıdır da bu pislik sektör; hırsızlık, yolsuzluk merkezleri diye biliniyor disarda. Doğruluğu da elbette vardır...

Çalışma günlerine dair 27 Eki 2021 09:57 #11

• m.umutbalc
  • m.umutbalc Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 45
  • Teşekkür Sayısı: 4
Bu pazar çalışılmaz diye çığırtkanlık yapan veya kurumları kötüleyen arkadaşlardan demekki her kurumda var bi tane. işveren pazar çalışacaz demiş çalışma kardeşim başka iş mi yok vay efendim kurum sahiplerinin tek derdi paraymış çalışma yav git kurum aç veya özel dersini ver veya git ayakkabı boya. ya da araştır babasının hayrına para gözetmeden amme hizmeti veren bi kurum sahibi varsa git onun yanında çalış. tabi ki adamların para kaygısı olacak bu iş en nihayetinde bi ticaret. paran 1 gün geç yatsa ortalığı ayağa kaldırmayı biliyosun. haksızlık olduğunu düşündükleri konuyu gidip idarecilerine veya patronlarına söylemezler anca milleti fişekleyip idareye karşı doldururular. onla da yetinmeyip forumlardan diğer insanları doldururlar. zorla kimse kimseyi çalıştırmıyo beğenmiyosan kıyamet kadar iş var git psikoloğunun yanına sana iş tavsiye etsin. daha az stresli, patron baskısı olmayan, çalışma ortamı rahat, parası iyi, kimsenin karışmayacağı bi iş bulursan burdan yaz.

Çalışma günlerine dair 27 Eki 2021 11:04 #12

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
genelleme yazan arkadaş genelleme yapmakta ne kadar haksızsa, sözde kurumları savunmak adına yanıt verenler de o derece düzeysiz maalesef. yandık, battık diyen kurum sahibine "kapat kurumunu" diyen de, şikayet eden çalışana "git başka işte çalış" diyen de aynı zihniyet! ortada bazı yanlış uygulamalar varsa bunun çözümü "kapat git, beğenmiyorsan git" olmamalı tıpkı eskiden şehirlerarası otobüslerde sigara içen magandaların rahatsız olan diğer yolculara " rahatsız oluyorsan taksi tut" demesi gibi ipe sapa gelmeyen savunmalar, saçmalıklar! çözüm sunun çözüm!!!
pazar günü çalışmayan kurumlar, CUMHURİYET BAYRAMI tatili 3,5 gün oldu diye personeline pazar günü çalışacaksın dayatmaması yapmamalı, NOKTA!
Son Düzenleme: 27 Eki 2021 11:36 yazan garip.

Çalışma günlerine dair 27 Eki 2021 12:13 #13

• gezenti
  • Altın Uye
Bu lanet pislik sektörde çalışma kardeşim. Kan emici vampir patronlara da para kazandırma çalışma. Bırak git.
Çözüm önerisi ile gelene cozumsel yaklaşım olur tabiki. Diğerine de hakettiği şekilde cevap yakışır. Ya sev ya terk et basitliği içinde değilim. Lanet pislik sektör tanımlamasına önerim çalışma olur. İşte çözüm önerisi, öğretmenler asgari ücretten sözleşme hazırlayan bakanlığın önünde eylem yapsınlar. Hizmetli ile şoför ile klinik psikolog un maaşı aynı olur mu diye bağırsinlar. Hak almayı öğrensinler önce. Sosyal medyada hakaret edince çözülmüyor. Kimse de otorite değil ben söyledim oldu mantığı ile olmuyor. Dernek kurmadı mi öğretmenler gitsinler bakanlığa bu asgari ücret sözleşmesi nedir diye genel müdüre sorsunlar. Dersine girmediği öğrenciye imza atmasın. Aklı yokmu öğretmenin. Bu ay eğitimleri öğrencileri yerleştirmede sıkışmış kurum yada kurum sahibi ac gözlü falan filan bir pazar günü gel demiş. İşine geliyorsa gidersin yoksa gitmezsin. Yok oyunu kurallarına göre oynayacaksan 1 gün izin alınca paran kesildi mi vampir patron demeyeceksin. Hilal-i ahmer cemiyeti değil bu kurumlar para kazanmak için açıldılar.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: smsnn

Çalışma günlerine dair 27 Eki 2021 12:49 #14

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
"asgari ücretten sözleşme hazırlayan bakanlık"??? böyle bir şey mi var, 20 yıldır bu sektördeyim ilk kez duyuyorum... yanlışı savunmak adına daha neler duyacağız acaba???

Çalışma günlerine dair 27 Eki 2021 15:54 #15

• Cemil.54
  • Cemil.54 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 153
  • Teşekkür Sayısı: 13
  • Başarı: -26
Malesef ki belli bir dönem bu iğrenç, pislik, hırsız sektörde çalıştım , çalışmak zorunda kaldım. Kurum sahibi kan emici vampirlerin hirsizliklarina , yolsuzluklarina belli bir ölçüde ortak olup göz yumduk. Malesefffff..... Nerde olsam olayim bu sektörün tum pisliğini, hırsızlığını, yolsuzluğunu, kurum sahiplerinin cirkefliklerini her mecrada her zaman dile getireceğim.

Çalışma günlerine dair 27 Eki 2021 17:18 #16

• gezenti
  • Altın Uye
Meb in hazırlamış olduğu ve uymamiz gereken sözleşmelerde öğretmen ataması için taban ücret asgari ucrettir ilk kez duyduysanız ne ala burdan "sende taban gösterme" ye yürüyeceksiniz anlaşılan.
Kendi kendinize kestiğiniz bilirkişi modundan sinirkişi moduna doğru devam edin. Kurum asgari ücret hazirliyorsa öğretmende imzalıyor. Aylardır %40-50 oranında devamsız öğrenciyle ayakta kalmaya çalışıyorum. Bir tane aklı evvelin -bende mecbur kaldım çalıştım ağlayıp sizlamalariyla- bütün bir sektörü hırsız kan emici vampirler diye yaftalamasina cevap verdim ben. Iki tarafa da mavi boncuk dağıtma derdinde değilim. Para kazanmak için isyeri açan yatırım yapan elini taşın altına koyan ama bir o kadar da hirsizlastirilan başka sektor var mi acaba.
Cemil Sen de Daha önce çalıştığın kanını emen vampir kurum sahibini şikayet edebilirsin. Ama yemez değil mi. Olur olmaz salladın o zaman imzaları. Simdi at tut.
garip yazan:
"asgari ücretten sözleşme hazırlayan bakanlık"??? böyle bir şey mi var, 20 yıldır bu sektördeyim ilk kez duyuyorum... yanlışı savunmak adına daha neler duyacağız acaba???
Sayfa oluşturma zamanı: 0.301 saniye
Sistem Kunena Forum