Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: EĞİTİM ŞUARASI

EĞİTİM ŞUARASI 03 Ara 2021 09:55 #1

• anaeli
  • anaeli Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 187
  • Teşekkür Sayısı: 69
  • Başarı: -1
Eğitim şurasına katılan , görüş beyan eden var mı?
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

EĞİTİM ŞUARASI 03 Ara 2021 12:40 #2

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sayın Faruk Sevlndi ve Sayın Yunus Kılıç katıldılar hocam.
Sayın Milli Eğitim Bakanımıza dosya verdiler.Sayın Bakanımız dosyayı incelemişler.
Son Düzenleme: 03 Ara 2021 12:41 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: anaeli, türkiyem

EĞİTİM ŞUARASI 03 Ara 2021 23:32 #3

• Obey
  • Obey Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 249
  • Teşekkür Sayısı: 75
  • Başarı: -14
113. ve 117. madde güzel olmuş. Ama kurumların durumu hakkında sevindirici bir tavsiye yok sanırım.

Kurumlarda ekonomik kaygıları, sorunları gidermedikten sonra, öğretmenlik meslek kanununu özel sektöre uygulamanın ne gibi bir mantığı var anlayabilmiş değilim. Şimdi böyle dedim diye öğretmen arkadaşlar kızabilir fakat bazı şeyleri düzeltmeye çalışırken daha çok bozacaklar. Kamudaki öğretmen maaşı oranında anlaşacaklar ama o maaş kartı kimde olur orası muallakta...

Yine, yeniden, mecburiyetten umutlarınızı yeni zam haberine bağlama zamanı geldi. Ama bu şura bir daha gösterdi ki, sizin dernekler gerçekten yok hükmünde. Her şey bir yana üzücü olan kısım bunca yıllık emeklerinize yazık.
Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem, garip

EĞİTİM ŞUARASI 07 Ara 2021 01:56 #4

• dengeegitim
  • dengeegitim Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 109
  • Teşekkür Sayısı: 37
  • Başarı: -1
Obey yazan:
Kamudaki öğretmen maaşı oranında anlaşacaklar ama o maaş kartı kimde olur orası muallakta....

Asgari ücretin artık 4000₺ üstü olacağı yavaştan netleşti. Kamudaki yeni başlayan öğretmen maaşlarıda bu yeni zamla birlikte 6000₺ civarında olur. Çıkarmayı düşündükleri yeni kanuna göre o zaman bizim kurumlarımızda da 6000 lira altı maaş almanın önüne geçilecektir. Mecburen bu tutar çalışanın banka hesaplarına yatırılacaktır.

Geçmiş yıllarda asgari ücrette yüksek oranda bir artış oluğunda fabrikada çalışan bir arkadaş bankaya yatan maaşı çekip geri patrona 300 lirasını iade ediyorduk diyordu.

Görünen o ki artık bu tarz işlerle uğraşılacak. Çalışanların maaş kartları şifreleriyle birlikte alınacak maaşı yatırınca bir miktar kesilecek sonra maaş kartları çalışana teslim edilecek.

İyi bir zam oranıyla bu sorunlar yaşatılmamalıdır. İşvereninde çalışanında hakkı yenmemelidir. Aksi halde bu tarz sahtekarlıkları duymaya hazırlanın.

EĞİTİM ŞUARASI 07 Ara 2021 11:00 #5

• Cemil.54
  • Cemil.54 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 153
  • Teşekkür Sayısı: 13
  • Başarı: -26
Kurum sahipleri; daha Bugün den öğretmen den nasil elden para alacaklarını konuşmaya başlamışlar bile. Vay bu sektörün haline.........

EĞİTİM ŞUARASI 07 Ara 2021 19:45 #6

• Obey
  • Obey Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 249
  • Teşekkür Sayısı: 75
  • Başarı: -14
Evet benim şirketimde 6 okul öncesi kurumum, 4 özel eğitim ve rehabilitasyon merkezim var. Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezindeki öğretmenlere asgari ücret veriyorum, okul öncesi kurumlarımda da asgari ücret gösterip 1325 lirasını geri alıyorum... (Sen şimdi bunu ciddiye alırsın gerçi.)

Senin geçtiğin yollardan geçmeyen, geçmekte istemeyen bir devlet memuru öğretmenim ben. Ben de çalıştım rehabilitasyon merkezlerinde, bende eleştirdim kurucuları burada. 1 seneden fazla oldu yazmayalı. Sadece okuyordum. Senin geçmişe kıyasla görmediğin, anlayamadığın şeyler olduğu aşikar.

Burada kurucular artık sorunları görmezden gelmiyor, bu konuları tartışıyorlar. İşin özüne baktığında senden farklı bir şey söylemiyorlar aslında. Onlar bunun bilincinde olarak sorunları dile getirip çözüm arıyorlar. Dolaylı olarak senin gibi sorun yaşayanlar için de çözüm arıyorlar. Ama bunları fark etmen için Cühela Cemil damarından vazgeçmen gerekiyor.

Esas meseleye gelecek olursak. Konu öğretmenlerin parasını elinden almak değil, elinden alınmamasını sağlamak. Bunun için ne gibi çözümler olabilir ?

Sana da bir öğretmen olarak naçizane tavsiyem eleştiri yönelttiğin kadar çözüm de sunmaya çalış. En önemlisi de bir eğitimciye yakışır bir üslup kullan. Bu tavırların hiç hoş gözükmüyor...
Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd, ozal24, türkiyem ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var

EĞİTİM ŞUARASI 07 Ara 2021 21:25 #7

• Cemil.54
  • Cemil.54 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 153
  • Teşekkür Sayısı: 13
  • Başarı: -26
Malesef ki bu iğrenç sektörde epeyce bir emek hirsizi kurum sahibi var, malesefffff..... peki simdi ocakda sizin örneklere zam yapılacak, cok daha fazla zam almak icin her seyi yapiyor dernekleriniz. Peki odeneklerinize %50, ya da %100 zam alirsaniz bile, bunu personele yansitacak misiniz? Tövbeler olsun ki eger yansitirsaniz. O para bizim hakkimiz dersiniz, hep soylediginiz gibi. Bundan dolayi insallah 2022 de Yüce Devletimiz ya size hiç zam yapmaz ya da yuzde 3, 5 i gecmez oraniniz. O zaman gorurum ben sizi !!!!!!!!!!!

EĞİTİM ŞUARASI 07 Ara 2021 22:36 #8

• ozkan62
  • ozkan62 Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 14
  • Teşekkür Sayısı: 7
  • Başarı: 0
Cemil.54 devlete atanamayip bu kurumlardan ekmek yediğin aşikar. Yemek yediği kaba pisleyen guruhtan olduğunu çok belli ediyorsun. Peki asgari ücret bile alamayan ücretli öğretmenler içinde aynı duyarliligi gösteriyor musun ? Bu kurumlar dediğin işverenlerce ne kadar çektiyse senin gibi çalışandan da bı o kadar çekti. Biraz çabala cesaret göster bı kurum aç bence. Çünkü senin isverenine gerçekten açıyorum kesin alttan alttan diğer çalışanlarıda kiskirtip insanlarda çalışma hevesi birakmiyorsundur.. çünkü senin gibiler maalesef çok her sektörde.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem
  • Sayfa:
  • 1
  • 2
Sayfa oluşturma zamanı: 0.532 saniye
Sistem Kunena Forum