Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Bu Dernekler var ya!

Bu Dernekler var ya! 12 Oca 2022 14:00 #33

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Özel okullarda zam oranı %36 ile sınırlandırılmış.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Bu Dernekler var ya! 15 Oca 2022 21:01 #34

• tartanc
  • Platin Uye
Birileri açıklama yapıyor. 6000 den aşağıya çalışmayın diyor.
Başka birileri açıklama yapıyor. 6500 den aşağıya çalışmayın diyor.
Bugün başka bir grup bugün açıklama yapıyor. 8000 den aşağıya çalışmayın diyor.
Tek psikologlar açıklama yapmadı. Bence onlarda 10.000 den aşağıya çalışmasın.

Başka biri, öğrenci sayısı *ücreti yazıp bu kadar bir öğretmenden kazanılıyor yazar.

Daha bugün şu ilçelerde İstanbul da 7500 maaş veriliyor yazıyor. Çok iyi biliyorum. Öyle bişi yok.

Bir gazlama gidiyor.
Zamanında düşmanlık eken, kurum açmış.
Kurum sahibi olmasına çok sevindim. Yaşayarak öğrenecek.

Bir kaç yılda çok ilginç şeyler olacak gibi sektörde.

Sadece şunu hatırlatayım. Kendi adıma çalışan bütün eğitimcilere çok iyi maaş vermek istesem de bu hizmetin tek alıcısı devletin vermiş olduğu oran çok bağlayıcı. Bu oranın içinde,
Kira,
Servis (mazot, Şöför, tamir ve bakım)
SSK,
Vergi,
Maaşlar,
Muhasebe,
Yemek giderleri,
Temizlik ve hijyen giderleri,
Kırtasiye, Toner vb.
Amortisman giderleri,
Materyal giderleri,
Elektrik, doğalgaz, su, telefon, İnternet faturaları.
Yazılmayan ıvır zıvır giderleri var.

Hayırlısı.
Son Düzenleme: 16 Oca 2022 12:30 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: waramiral, Ata99, Fzt. Atak ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var

Bu Dernekler var ya! 16 Oca 2022 09:04 #35

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
tartanc yazan:
Birileri açıklama yapıyor. 6000 den aşağıya çalışmayın diyor.
Başka birileri açıklama yapıyor. 6500 den aşağıya çalışmayın diyor.
Bugün başka bir grup bugün açıklama yapıyor. 8000 den aşağıya çalışmayın diyor.
Tek psikologlar açıklama yapmadı. Bence onlarda 10.000 den aşağıya çalışmasın.
Başka biri öğrenci sayısı *ücreti yazıp bu kadar bir öğretmenden kazanılıyor yazar.

Daha bugün şu ilçelerde İstanbul da 7500 maaş veriliyor yazıyor. Çok iyi biliyorum. Öyle bişi yok.
Bir gazlama gidiyor.
Zamanında düşmanlık eken, kurum açmış.
Kurum sahibi olmasına çok sevindim. Yaşayarak öğrenecek.
Bir kaç yılda çok ilginç şeyler olacak gibi sektörde.
Sadece şunu hatırlatayım. Kendi adıma çalışan bütün eğitimcilere çok iyi maaş vermek istesem de bu hizmetin tek alıcısı devletin vermiş olduğu oran çok bağlayıcı. Bu oranın içinde,
Kira,
Servis (mazot, Şöför, tamir ve bakım)
SSK,
Vergi,
Maaşlar,
Muhasebe,
Yemek giderleri,
Temizlik ve hijyen giderleri,
Kırtasiye, Toner vb.
Amortisman giderleri,
Materyal giderleri,
Elektrik, doğalgaz, su, telefon, İnternet faturaları.
Yazılmayan ıvır zıvır giderleri var.

Hayırlısı.

Kelimesi kelimesine katılmakla beraber, birseyler de naçizane fikrimi söyleyerek eklemek isterim.

Sektörde yer alan herkes dikkatlice baksın. Neye mi?
2021 başında mazot ve kira giderlerine baksin sadece.
2021 ocak ayında 6.61 tl olan mazot bugün 13.77 tl.
2021 ocak ayında benim Kira giderim bu yıla göre %50 arttı.
Sonrası da 1 top a4 kağıdı 20 tl civarında iken şimdilerde 75-80 tl.
Daha bir çok gider var. En azı %50 artmış durumda.
Eğitime önem veren 200 ogrencili bir kurumda en az 10 eğitimci 1 müdür 1 rehber öğretmen ve 1 psikolog bulunur. Bu öğrenciler için 3 şoför 3 servis ablası ve en az 1 usta ogretici olması idealdir. Yani 20 personel. Ekstralari saymıyorum bile. Temizlik görevlisi vs. Bugün herkese asgari ücret verilse bile 6500 ×20 130 bin tl sadece maaş ve sigorta. Kaldı ki eğitimci ile diğer personelin maaşı bir olamaz. Ekstra en az 20 bin eklenirse kurum kalan parayla Kira kırtasiye mazot vd. Giderleri ödemesini yapacak. Hesaplar herkese göre değişebilir. Her ilçeye her şehire göre. Önceden kurumlar %10 kazanıyordu şuan ise %5 e razı durumdalar. Zarar etmeden sektörden çıkmak imkansız. Şu şartlar altında kurum açmak akıl karı değil. Açanların da vardır bir planı!!!
Tüm herseye olağan üstü zam gelip ödenekleri ise %35 yükseltmek 'siz kapatın' demektir.
Hal böyleyken hakedilen fakat ekonomik olarak verilmesi imkansız olan rakamları istemek sektörü yerin daha da dibine çekmekten başka bir fayda getirmeyecektir.
Kurum satış ilanlarına bakın. İstenilen rakamlar yüksek olabilir ama daha bunlar iyi günlerimiz. Direk kapatmalar başlayınca merak ediyorum, kim nerde ne kadar maaş alacak???
Saygılar
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, ahmetözbay, türkiyem ve bu kullanıcının diğerlerinden 3 teşekkürü var

Bu Dernekler var ya! 17 Oca 2022 00:06 #36

• gezenti
  • gezenti Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 236
  • Teşekkür Sayısı: 160
  • Başarı: 0
Bakanlık öğretmen ücretlerine de el atmalı. Bu konuda %100 öğretmenden yana tavır almak lazım. Şöyle ki Syn tartanc in da belirtigi gibi, çeşitli platformlarda yok ücretler 6500- 7000 hatta 8500 altina imza atmayın söylemleri çoğalıyor. MEB de kadrolu öğretmenin ek ders ücreti 34.90 tl. Bizim sektörde bunu 43.75 yap(ılsın)alım. 43,75x160= 7000 yapar. Kurumlara garanti ücret yok. Çalışanlarda derse girdiği kadar, ogrenci geldiği kadar, son dakika iptallerinin mağduriyetini yaşayarak ücret alsinlar. Hem kurumların yaşadığı sorunları bire bir yaşayarak öğrenirler. Hem de yok sırtımızdan ne paralar kazanıyor bu kurum sahipleri söyleminden vazgeçerler. Belki de bir süre sonra yanımızda mücadele ederler kim bilir. :cheer:
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, Ata99, Fzt. Atak

Bu Dernekler var ya! 17 Oca 2022 00:20 #37

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
Valla hocam keşke yüzde 60-70 bandında zam yapsalardı da bizde öğretmen kardeşlerimize elimizden gelenin en iyisini yapsaydım .. bugün toplantı yaptık ve 3 personelle yolumuzu ayıracağız.. bu karar hiç istemediğimiz bir durumdu ama maalesef kimse hayrına kurum çalıştıramaz artık elimizden geldiğince kısıtlamaya gideceğiz gerek metaryal olarak gerek diğer giderleri kısarak tüm şartları zorlayacağız… dediğim gibi 2021 de olduğu gibi içeriye girersem de iyice küçülmeye gideceğiz .. hayır kurumu haline geldik verdiğimiz emeklere inanın değmiyor ..keşke devlet kurumlarımızı alsa ücretli öğretmen olarak öğretmenleri çalıştırsa , o zaman anlaşılırdı değerimiz ..
Son Düzenleme: 17 Oca 2022 00:23 yazan türkiyem.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

Bu Dernekler var ya! 18 Oca 2022 01:01 #38

• hida
  • hida Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • oldum diyen solmustur
  • Gönderiler: 124
  • Teşekkür Sayısı: 12
  • Başarı: -2
gezenti yazan:
Bakanlık öğretmen ücretlerine de el atmalı. Bu konuda %100 öğretmenden yana tavır almak lazım. Şöyle ki Syn tartanc in da belirtigi gibi, çeşitli platformlarda yok ücretler 6500- 7000 hatta 8500 altina imza atmayın söylemleri çoğalıyor. MEB de kadrolu öğretmenin ek ders ücreti 34.90 tl. Bizim sektörde bunu 43.75 yap(ılsın)alım. 43,75x160= 7000 yapar. Kurumlara garanti ücret yok. Çalışanlarda derse girdiği kadar, ogrenci geldiği kadar, son dakika iptallerinin mağduriyetini yaşayarak ücret alsinlar. Hem kurumların yaşadığı sorunları bire bir yaşayarak öğrenirler. Hem de yok sırtımızdan ne paralar kazanıyor bu kurum sahipleri söyleminden vazgeçerler. Belki de bir süre sonra yanımızda mücadele ederler kim bilir. :cheer:
peki ...×160=7000 net olan maaşın bürüt şeklinde sgk'ya bildirme cesaretiniz var mi ? ki yok.bu kadar tatavaya ne gerek öğretmene bu maaşı ver asgariden sgk ödemeye devam et hatta en az olan 445tl vermediğiniz AGİ nin üzerinede yine yatmaya ve vergiden avanta almaya devam et..bu iş sizin gibiler yüzünden bereketi kaçtı.
Sev Kardeşim
Son Düzenleme: 18 Oca 2022 01:05 yazan hida.

Bu Dernekler var ya! 18 Oca 2022 02:22 #39

• gezenti
  • gezenti Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 236
  • Teşekkür Sayısı: 160
Ne kadar kolay ya. Simdi ben sana desem diplomanı kiralama git adam gibi çalış. Ne kadar doğru ve geçerli olur. Seni tanımıyorum yahu. Senin de beni tanımadığın gibi... ironi nedir bilir misin? Bir daha oku istersen.

Diger taraftan öğretmen arkadaşlar haklı olarak ücretlerinde iyileştirme istiyor. 6000 tl altına imza atmayın diye duyurular yapıyorlar. 6000 tl net ücretin işverene maliyeti 10 bin lirayı geçiyor. Meb bizi sabit ücret ve seansa mahkum ediyor. Birde verdiğiniz eğitimi ispat etme yükümlülüğünüz var. Bir öğretmenin maksimum alacağı ogrenci aylık 20 5x8 saat full derse girerse. Covid kar yağmur rüzgar tatil vb nedenlerle aylik 20 ogrenci alması mümkün değil. Grup eğitimi zaten bitti bitecek. Aylık ogretmen başına 10-15 ogrenci ile bu iş sürdürülebilir değil. Üzüleceğim tek şey gelişmekte olan özel eğitimin yıllar öncesine geri dönmesi. Bakanlık acilen ödemeleri ailelere yapmalı, kurumları seans ücretleri konusunda serbest bırakmalı.

Istanbul da kurum arayan varsa özelden yazabilir :cheer:
(İroni degildir)

Bu Dernekler var ya! 19 Oca 2022 14:53 #40

• tartanc
  • Platin Uye
İkinci el oto pazarı gibi oldu bazı şeyler.
Onu, bunu gören el yükseltiyor.
Bakalım ne olacak?
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Fzt. Atak
Sayfa oluşturma zamanı: 0.335 saniye
Sistem Kunena Forum