Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Bu Dernekler var ya!

Bu Dernekler var ya! 23 Ara 2021 15:11 #9

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Sayın Amiral;
Sektöre katkı sunan ve sunacak olan herkese teşekkür etmek gerekiyor.
Çocuk,aile,eğitimci,diğer çalışanlar,kurumlar ve topluma fayda getirecek uygulamalar desteklenmeli.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem, waramiral, Merdoty

Bu Dernekler var ya! 24 Ara 2021 00:52 #10

• Merdoty
  • Merdoty Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 29
  • Teşekkür Sayısı: 11
  • Başarı: 0
Cemil! Ya kardeşim bende rehabilitasyonda çalışan bir öğretmenim. 2014 ten beri çalışıyorum ve özel eğitim öğretmeniyim yani istediğim an atanır giderim. Bu zamana kadar ne almadığım öğrenciye imza attırdılar ne de beni sömürdüler. Maaşım tam olarak hesabıma yatıyor artı yemek kartımız var ve oran olarak ne alınırsa bana da aynı zam yapılıyor. O yüzden atanma gereği bile duymadım. Bu kurumlarla ne alıp veremediğin var kötü bir yere denk geldiysen eğer çalıştığın ya da eskiden çalıştığın kurum hangisiyse yaz cimere bir şikayet olsun bitsin ? Kapansın da ben ve benim gibi bir sürü öğretmen, idari personel, hostes ve şoför işsiz kalsın mı istiyorsun ?? Yeter artık senin bu içi boş, menfi mesajlarını görmekten bunaldım..
Eyleme geçmiş cehaletten daha kötü bir şey yoktur...
Son Düzenleme: 24 Ara 2021 00:52 yazan Merdoty.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, türkiyem, renmei ve bu kullanıcının diğerlerinden 2 teşekkürü var

Bu Dernekler var ya! 24 Ara 2021 09:18 #11

• Cemil.54
  • Cemil.54 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 153
  • Teşekkür Sayısı: 13
  • Başarı: -26
Eger gercekten ozel egitim alan ogretmeni iseniz, devlete atanip kurtarin kendinizi. Bu bataklıkların sonu asla ama asla yoktur.

Bu Dernekler var ya! 24 Ara 2021 11:01 #12

• dfn
  • dfn Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 112
  • Teşekkür Sayısı: 19
  • Başarı: 0
Ammaaann hwrzamn ki cemil iste bos konusup duracak hwsaba kqtip cvp vermeye bile gerek yok sacmaliyor kendide farkinda da iste laf olsun torba dolsun ogretmen ya arkadas dersleride hep bos sanirim surekli buralarda atip tutuyor...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: umut16, Merdoty

Bu Dernekler var ya! 24 Ara 2021 11:22 #13

• Cemil.54
  • Cemil.54 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 153
  • Teşekkür Sayısı: 13
  • Başarı: -26
Ticarethanelerinizin en en en kisa zamanda kapanmasi ve o rahat bedava beles kazandiginiz bol bol bol sıcak paralarinizin ennnn kisa zamanda kökten kapanmasi dileğiyle... bye.

Bu Dernekler var ya! 24 Ara 2021 14:12 #14

• tartanc
  • Platin Uye
''Cehalet,gerçek bilginin aksine bireyin kendine güvenini arttırır''

Hiç hiçbir, Şeyi bilmiyorlar, Bilmek istemiyorlar
Hiç hiçbir, Şeyi görmüyorlar, görmek istemiyorlar
Şu cahillere bak, dünyanın sahibi ONLAR
Şu cahillere bak, dünyanın Hakimi ONLAR
Onlardan değilsen eğer, sana zalim derler
...
Son Düzenleme: 24 Ara 2021 14:17 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: scayking, ozal24, türkiyem ve bu kullanıcının diğerlerinden 2 teşekkürü var

Bu Dernekler var ya! 25 Ara 2021 09:17 #15

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
Yahu zaten burada ya direk papağan gibi tekrarlanan kurumlara saldırı var, ya da 'bilir kişi ' edasıyla yapılan paylaşımlar var.

Benim gördüğüm rehabilitasyon merkezlerinin çektiği ortak sıkıntılar haric, Edirne'de Antalya'da Ağrı 'da veya herhangi bir yerde yaşanan sıkıntılar aynı değil. Çalışanlar da kurucular da aynı değil. Dolayısıyla sıkıntılar da aynı değil. Kimisi Ram haricinde hiç biseyi yapmaz kimisi hastane personeli besler. Kimisi maaşı gününde verir Kimisi ödenekten ödeneğe.

Kimisi personelini köle gibi kullanır Kimisi sadece verdiği görevi yaptırır Kimisi de ekip olarak hareket eder. Kimisi 50 km den öğrenci getirir Kimisi servis aracı kullanmaz çoğu öğrencisi kendi gelir. Vs. Vs. Vs.

Ben bildiğim sıkıntılara çözüm sunmak adına naçizane fikrimi paylaşırım. Her kurum sahibini veya personelini tanımıyorum ki onlar hakkında da ahkam keseyim. Konuştuğum duyduğum sıkıntılara kendimce öneriler getiriyorum.

Bazı kişiler ise sektörde herseyi ve sektöre bağlı her ilçedeki sıkıntıları biliyormuş gibi burda ona buna laf sokmaya çalışır. Bundan vazgeçin artık. Şu siteye baktığımda yararlı bilgi veren 3-5 kişiden bisey öğrenebilir miyim diye bakıyorum ama sadece gördüğüm, yukarıda belirttiğim laf sokmalar ahkam kesmeler, karşısındakinin düşüncelerini alt etme çabaları. Ya arkadaş kendi düşüncelerini soyle Bi öneri sun bir çaba göster. Amaç sadece ego tatmini.

Kendimce gördüğüm ortak sıkıntılardan 'bana gore' en inmeli olanlar Suan bizim sektör olarak ayakta kalmamız ve geleceğe umutla bakacak bir düzenleme olmasıdır.
Bu olursa ne mi olur?
Diyelim ki maddi olarak istediğimiz verildi. O zaman benimle birlikte yol arkadaşı olan personelim devletten aşağıda maaş almaz ve primi de ona göre yatar. Ekstradan personel alır yardımcı diğer personelin yükünü azaltılırim. Öğretmen veya uzman öğretici aynı hakları bende bulduğunda mutluysa devlete atanmak için mücadele etmez. Ekstradan psikolog alır velilere Ekstradan seanslar düzenlerim. Ram randevu vermiyor diye paniklemem nasılsa işimin değeriyle karşılığını alıyorum diye randevuyu beklerim. Vs. Vs. Vs. Yani bir sıkıntıyı çözmek -kendi adıma söylüyorum yine- birçok sıkıntının da önüne geçecektir.

Bunu yapmayacak olanlar da çıkacak. Üç kuruş fazla kazanayım biri gider biri gelir diyenler de olacak ama ben onlardan değilim ve beni aynı kefeye koyamazsın. Bütün kurumlar aynı olmaz ama her kurum da bir değil. Varsa şikayetin çalışma veya şikayet et. Kapansın ki böyle insanlar sektorumuzden uzaklaşsin.

Şartlar saglansa ve ben devletle aynı maaşı versem de derste tiktok izleyecek olan da olacak, yaptığı işin kutsallığıni umursamayanlar da olacak, hatta benden ayrılıp benim karşıma kurum açmak isteyenler de olacak. Bunları gördüğüm an ilişiği keserim zaten. Ama hepsi aynı dersem ahlaksız biri olurum. Çünkü çocuk biseyler öğrensin diye resmen takla atan öğretmenim de var, rüzgar esiyor çocuk üşümesin diye montuna saran soforum de( genel söylüyorum) .

Benim sektorum kutsal bir is yapıyor. Benim personelim Benim egitimcim nasıl iyiyse, kötü olanı görüp hepsine kötü demek onlara yapılmış bir hakaret bir küfürdür. Ben bunu kabul etmem. Edeni de insan yerine koymam.

Daha da buna benzer yazılar yazan insanlara son yazım.

“nush ile yola gelmeyeni etmeli tekdir,
tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir”
Ziya Paşa
Son Düzenleme: 25 Ara 2021 09:25 yazan waramiral.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: smsnn, Fzt. Atak

Bu Dernekler var ya! 06 Oca 2022 22:14 #16

• tartanc
  • Platin Uye
Ah bu dernekler var ya!

Sallayan sallayana...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem
Sayfa oluşturma zamanı: 0.486 saniye
Sistem Kunena Forum