Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Onaylandi diyorlar dogrumu

Onaylandi diyorlar dogrumu 19 Nis 2022 22:38 #25

• fztmurat
  • fztmurat Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 85
  • Teşekkür Sayısı: 29
  • Başarı: -1
Burada 3 5 kişi böyle birşey yok diyor,hemen herkes onlara inanıyor.Bilmiyorum o kişiler Hamdi derneğe üye ve o dernek ne gibi çalışmalar yapıyor bilmiyorum.Ama bir federasyon başkanı canlı yayında üstüne basa basa zam yapıldı demez.Siz istiyorsunuz hemen zam olsun.Ocak ayında yapılan zam kaç kere değişti de yüzde 35 oldu bunu biliyormusunuz.Şu an sadece yüzde kaç zam olacak ve ne zaman başlıyacak o belli değil.
Eğer zam olursa bu söylediklerinize pişman olursunuz.Oturdugunuz yerden hiçbir şey yapmiyorsunuz,yapanlara saygi duyun.
Olmayacak olmayacak.O canlı yayinda sadece zam konuşulmadı,vasi hakkında bilgi verildi.Oldu mu oldu.Dil konuşmanin dil modülü ne öğretmenleri gireceği söylendi mi oldu.Birer birer oluyor.
Ama size kalsa herşey hemen olsun.Oyle olmuyor.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Onaylandi diyorlar dogrumu 19 Nis 2022 23:13 #26

• dfn
  • dfn Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 112
  • Teşekkür Sayısı: 19
  • Başarı: 0
Hocam bizde aksini iddia etmedik zaten sadece bilgi istedik.bu federasyon grubu neden bu kadar gergin anlamiyorum ki bende uyeyim sadece sorduk yok demedik olmasin demedik yada karalamadik hemen atar gider niye bu tavir...

Onaylandi diyorlar dogrumu 19 Nis 2022 23:25 #27

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Valla kim neyin kavgasını yapıyor ben anlayamadım?

Herkesin zorda olduğunu ve ek zam için çaba gösterdiğini biliyoruz.
Bir artış olursa hepimiz seviniriz. İyi de o öyle dedi, şu böyle yaptı vs. tartışmalarının anlamı nedir çözebilmiş değilim.

Sağda solda net olmayan pek çok şey konuşuluyor. Ancak unutmayalım ki pandemi kapanmasında da ne sözler verilmiş, alınmıştı ama hiç biri gerçekleşmedi. Umarım bu sefer beklentiler boş çıkmaz, gerçekleşir.

Herkes yarım ağızla konuştuğu için neyin ne olduğunu net bir şekilde bilemiyoruz.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

Onaylandi diyorlar dogrumu 20 Nis 2022 00:11 #28

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
Hocam net birşey kimse bilemez çünkü bence ek zam yapılacaksa bunu temmuzdan önce yapmayacaklar .,, zam yapılacaksa asgari ücrete Temmuz zammı yapılma oranı beklenir .. Temmuz da asgari ücrete ek bir zam olmazsa bizlere ek zam ya hayal derim yada olursa da yüzde 10 bandını geçmez derim.. ama temmuzda asgari ücrete ek zam olursa buna bağlı olarak bizlere De ek iyi bir oran gelebilir .. hepsi gerçek dışı tahmin ve ön görüdür .. ama en büyük ve tek gerçek bu hakedilen ödenekler gerçekten yetersiz kalmakta ..
Son Düzenleme: 20 Nis 2022 00:13 yazan türkiyem.

Onaylandi diyorlar dogrumu 20 Nis 2022 08:47 #29

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Size sunulan hapı hemen yutmayın. Yan etkileri var mı? Diğer ilaçlarla etkileşimi var mı? Öğrenin.
Öncelikle vasi kararı ve diğer bazı kararlar meb ile yapılan çalıştay sonucu olmuştur. Meb bu sefer hızlı hareket etmiştir.

Zam konusu,
Sayın Federasyon başkanı canlı yayında müjdeyi verip zam talebi imzalandı demedi mi? Bakanları tek tek hatta genel müdürleri alkışlatmadı mı?
Şimdi şayet imzalandı ise ilana kalır iş.
Yani ekstra bir Çalışma yapmaya kalmaz. Zaten imzadan çıkmış!

Şunu yazıyorum. Anlamayanlar için özellikle, Maliye Bakanlığında şu ana kadar böyle bir çalışma yokmuş.

Bütün kurumlar zorda iken iyileştirme olmaması çok kötü olur. Ayrıca benim beklentilerim ile kimse oynayamaz.

Gerçi bu ilk değil. İyi şeyler yapılırken alkışlarım. Yanlış şeyler özellikle popülist yaklaşımları da eleştiririm.

Bazı sorularınızın hatta şöyle olur böyle olur diye yazdıklarınızın yeri burası değil bence.

İnsanlar kurumlar için çalışıyor. Sadece bir grup değil. Emin olun. Hala artışın memur maaş katsayının 1000 çarpımı na endekslenmesi için çalışılıyor. Bu olursa yine canlı yayın olsun. Olsun. Ama yeter ki olsun.
Olmadan ilan etmek olmasın.

Ek zam şayet olacaksa, ne tarihini ne oranını kimse bilmiyor. Alkışlamaya devam edelim.

Ben hapı yutmadan önce yan etkilerine bakıyorum.

Sorunlarımız İnşallah çözülür.
Son Düzenleme: 20 Nis 2022 09:25 yazan tartanc.

Onaylandi diyorlar dogrumu 20 Nis 2022 16:10 #30

• Lera
  • Lera Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 44
  • Teşekkür Sayısı: 16
Değerli İl Başkanları,
Kıymetli Kurucu Temsilcileri;

Bildiğiniz üzere 15 Nisan Cuma günü Çukurova Özel Eğitim Kurumları Derneğinin iftar programında, Hazine ve Maliye Bakanlığının kurumlarımıza verdiği ücret artışını onayladığını açıklamıştık.

Bu konuda bilgilendirme yapmak istiyorum.

Aynı tarihte Bakan bey Sn Nurettin NEBATİ, bir takım çalışmalar için Samsun’da ziyaretlerde bulunmuştur.
Genel Başkanlarımızdan ve Yüksek İstişare Kurulu üyesi Sn Ahmet YILMAZ bey Samsun Ticaret Odasında düzenlenen toplantıda kurumlarımızın yaşadığı mali krizi bakan beye aktarmıştır.

Samsun Valisi, Samsun Belediye Başkanı, Samsun Ticaret Odası Başkanı, Samsun milletvekilleri, Akparti Genel Başkan yardımcısı Sn Çiğdem KARAASLAN ve birçok siyasi parti mensubunun şahitlik ettiği toplantıda Sn Bakan Nurettin NEBATİ; Kurumlarımızın yaşadığı mali krizin farkında olduğunu, ek ücret artışı talebimize onay verilmesi yönünde talimat verdiği, bu konu hakkında Bakan yardımcısı Sn. Yunus ELİTAŞ aracılığıyla işimizi takip etmemizi ifade ederek bu müjdeli haberi üyelerimizle paylaşabileceğimizi iletmiştir.

Bu durumdan sonraki ilk mesai günü Genel Başkanımız ve ekibi Bakanlığa durumun takibi için gitmiş, Bakan yardımcısı Sn Yunus ELİTAŞ, bakım merkezleri ile ilgili çalışmanın olduğunu ,özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile ilgili bir çalışmanın olmadığını ve Bakan beyin Amerika’da olduğunu ifade etmiştir.
Ak parti Grup Başkan Vekili Sn Cahit ÖZKAN bey ziyaret edilerek durum paylaşılmış olup, Bakan beyin Amerika’dan dönmesiyle Genel Başkanımıza Maliye Bakanımızla görüştürmek suretiyle randevu verileceği bildirilmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığı da kurumlarımızda yaşanan mali krizi rapor halinde hazırlayarak, Hazine ve Maliye Bakanlığı’na artış yapılması yönünde talepte bulunmuş, bu bağlamda Pazartesi günü Genel Müdürümüz Sn Ömer İNAN ziyaret edilerek konun takipçisi olacaklarını ifade etmiştir.

Velhasıl Devletimiz kurumlarda ciddi anlamda hissedilen mali krizi en aza indirgemek için gereken tepkiyi vermiştir.

Bakan beyin Amerika’dan dönmesiyle bu konunun takipçisi olacağımızı, tüm gücümüzle mücadele etmeye devam edeceğimizi bilginize sunarım.

İyi çalışmalar diler, sağlık günler temenni ederim.

Yunus KILIÇ
GENEL BAŞKAN

Onaylandi diyorlar dogrumu 20 Nis 2022 16:18 #31

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Buyrun.
Üstü kapalı bizi suçlayanlar da buyursun.
Zam kesin olacak diyenler de buyursun.
Yanlış mı anladınız sorumuza sert cevap verenler buyursun lütfen.
Buyrun lütfen.
Umut tacirliği e bir son verilmeli.
Sektörün kılcal damarları ile oynanmamalı.
Olan olduğu gibi paylaşılmalı.

Sektörün acil iyileştirmeye ihtiyacı var. Hep birlikte sesimizi çıkaralım artık.
Sağlıklar dilerim.
Son Düzenleme: 20 Nis 2022 16:19 yazan tartanc.

Onaylandi diyorlar dogrumu 20 Nis 2022 16:28 #32

• Lera
  • Lera Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 44
  • Teşekkür Sayısı: 16
Tamam sn taranc bundan olumsuz birşey yok ki siz sırf karşınızdaki dernek bu faaliyetleri yapıyor diye karşıdaki insanları yıpratmak için muhalefet ediyorsunuz ortalığı velveleye vermenize gerek yok iyi çalışın en fazla kurum üyeliği sizde olsun siz gidin muhatap olun
Sayfa oluşturma zamanı: 0.319 saniye
Sistem Kunena Forum