Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Onaylandi diyorlar dogrumu

Onaylandi diyorlar dogrumu 22 Nis 2022 21:08 #49

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
Sayın TARTANC bahsettiğim kurum Adana'daki dernek toplantısındayız illagal iş yapan kurum çok keske herkes sizin gibi eğitimin hakkını verse saygılarımla
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Iyimserim

Onaylandi diyorlar dogrumu 22 Nis 2022 23:47 #50

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
esinti yazan:
çalışnda 2800 mecbur olduğundan çalışıyor

Tamam arkadaşım... işte kimse yolla o arkadaşı bana... ben 4000 vereceğim diyorum.
Bunda anlaşılmayacak ne var?
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem

Onaylandi diyorlar dogrumu 23 Nis 2022 11:27 #51

• Empati21
  • Empati21 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 74
  • Teşekkür Sayısı: 32
  • Başarı: -1
Bırakın artık bu kuru sıkı yalanları. Ocak ayından bu yana 6500 e çalışacak fizyoterapist, 5000 e çalışacak öğretmen asgari ücrete çalışacak şoför, yarı zamanlı 4 gün çalışma koşulu ( günde 2 kez al dağıt) ile servis başı 7500'e 2 servis aracı bulamıyordum. Şu an 3 fizyoterapist ihtiyacım var. 6500 teklif etmemize rağmen 4 aydır bulamadık. Bu platformda 2800'e öğretmen çalıştıran kurumlar var diyorsunuz. Hemde Adana gibi bir büyükşehirde. Sektörü karalamayı ve bu tür kuru sıkı yalanları bırakın artık. Daha önce başka arkadaşlar ile bu müfettiş raporları üzerine de tartışma içine girmiştik. Varsa eğer paylaşın burada bizde görelim diyoruz ama çamur at izi kalsın mantığı ile hareket ediyorsunuz. Varsa böyle bir rapor buradan paylaşın da bölgemizde bulunan böyle kurumlar varsa bizlerde takip edelim veya takip ettirelim ama paylaşılan bir belge yok. Mantık karalama mantığı. Çalıştığı Kurumdan nefret eden bir iki personel forumlarda sürekli Rehabilitasyon Merkezlerini karalama peşinde. Bırakın kardeşim bu sektörü madem anlattığınız gibiyse. En nefret ettiğim tipler hem çalıştığı yeri kötüleyen hem de kötüledikleri yerden ekmek yemeye devam edenler. Gündelik temizlik işinde çalışanların bile 300 350 tl den aşağı çalışmadığı bir yerde öğretmen 2800 e çalışacak değil mi? Bırakın artık bu masalları...

Onaylandi diyorlar dogrumu 23 Nis 2022 12:24 #52

• Kral06
  • Kral06 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 84
  • Teşekkür Sayısı: 49
  • Başarı: -1
esinti yazan:
Müfettiş raporları ortada denetleme zamanı çalınan kameralarda sizin gibi yüzünden iyi kurumlar hkedişlerini alamıyor 2800 e öğretmen çalıştıran krum hafta sonu adana da yapılan yemekteydi aynı zamanda personeliyle mahkemelik
ve mahkemede ayağını kaldrarak bir ayağını yemin eden biri
çalışnda 2800 mecbur olduğundan çalışıyor
HAMD OLSUN HAKSIZLIĞA KARŞI DİLİLSİZ ŞEYTANLARDAN OLMADIK....
Ayağını iyi kaldırmış mi ? Hangi ayağını kaldırmış?
Kac santim kaldırmış?
Ayagin kalktığını esinti nasıl görmüş?
Esintinin sanık tarafında ne işi varmış?
Saka bir yana bu tarz klavye kahramanları inanın her sektörde var. Atar savurur tehdit eder ama işin soru herzaman olduğu gibi fos. Buralarda bu esinti ayarında garip garip insanlar çok var. Şimdiye kadar öne sürdükleri tezlerin hiç birisi ama inanın hic birisi gerçek olmadı. Kurdukları tum cümlelerin öznesi kesinlikle belli değil, yuklemleri ise diyollar :)
Ama yapacak birsey yok madem aynı sektörde bu kişilerle iş yapıyoruz sabii sübyan özel çocuklarımızın hatırına bu tarz meczup kisiliklere mecbur katlanacagiz.
Son Düzenleme: 23 Nis 2022 12:26 yazan Kral06.

Onaylandi diyorlar dogrumu 23 Nis 2022 15:01 #53

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
İyiler üzerine alınmasın dedikçe nasılda belli ediyorlar kendini 2800 çlşn mutlu olduğundan değil çaresizlikten çlşyr Br çoğunuz karın tokluğuna çlştrıyr kendini ha eğitm diyen kuru sayısı çok az yolsuzluk dz boyu

Onaylandi diyorlar dogrumu 23 Nis 2022 22:12 #54

• osmhlt
  • osmhlt Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 89
  • Teşekkür Sayısı: 29
  • Başarı: 0
4500 den sınırsınız öğretmen anlaşması yapılır. Sadece kendi çalıştığım kurum değil her yerde deli gibi öğretmen aranıyor. O yüzden sınırsız öğretmen anlaşmalarını sağlayabilirim. Bırakın şu asgari ücretten düşük alıyor ayaklarını artık. Alan yazsın istediği ilden 81 il hepsinden anlaşmasını kurum ile en az 4500 den sağlarım..

Onaylandi diyorlar dogrumu 24 Nis 2022 19:20 #55

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
4-5 gün uzak kalıp dönüyorum bakıyorum kayıkçı kavgasına devam. benim anlayamadığım konu, her sektörde sahtekarlık, yolsuzluk varken, suiistimale ve sahtekarlığa bu kadar uygun bir sektörün temiz olduğunu nasıl savunabiliyorsunuz? karşı çıkanları da anlayamıyorum, tüm kurumları suçlayanları da... evet yolsuzluk diz boyu, yüzde kaçlarda orasını bilemiyorum. olan işini gerçekten düzgün yapan ya da yapmaya çalışanlara oluyor.
iki zat sallamış, birisinin birkaç yıldır kuyruk acısı var GARİP bir şekilde. ben üfürüyormuşum falan. en son ne yazdım diye düşündüm haber olarak, izmir'de aile ve sosyal hizmetler bakanlığının denetimleri başlıyor dedim, barış bey denetleyemezler, yetkileri yok gibi bir şey dedi. geçen hafta bir kurum md. aradı çiğli'den ashb il müdürlüğünden denetime gelmişler, evet dedim forumda garip kod adlı birisi yazmıştı ordan biliyorum dedim. ama denetlenen hiç bir kurum burada paylaşmadı sanırım onlarda da garip tedirginliği var... o vatandaşa sözüm benimle değil de size müjde (!) verip 3000 kurumu heyecanlandıran dernek başkanınızla uğraş ya da neden bizi kandırıyorsun de! benimle derdin ne? yazdıklarımı okuma rahat et olur mu?
bir başkası benden raporları istiyor tek kullanımlık mail adresiyle, arkadaşım kurumunun adını ve adresini ver postalayayım. ya da aşağıda özetini paylaşacağım haberi yaptıran eğitim sendikasının kapısını çal, onlarda da var aynı rapor aç oku olur mu?

"Rüşvet havuzu"
4)Rehabilitasyon merkezleri ilimizin kanayan yarası olmuştur. Her ay düzenli miktarlarda rüşvetler ödenerek denetim dışı bırakılan veya haberli-ayarlı denetimlerle; eğitim verilmediği halde eğitim almış gibi gösterilen engelli bireyler üzerinden haksız kazanç elde edildiği iddiaları, telefon kayıtları bilgi ve belge taraması, aile görüşmeleri, özellikle kamera kayıtları ve ödeme emri belgeleri ayrıntılı inceleme ve soruşturmaya tabi tutulmalıdır. Açılan soruşturmaların, “rüşvet havuzu” oluşturularak elde edilen paralarla kapatıldığı iddiaları ve bu iddialarda adı geçen ilgili milli eğitim bürokratının kim olduğu araştırılmalıdır. Özel öğretim alanında muhakkiklerce kapatılmaları teklif edilen kurumların dosyalarının kişi ve kuruma özgü muamele gördüğü ilimizde bir hakikat halini almıştır. MTSK ve SRC kurs sahipleri ile özel görüşmeler yapan il milli eğitim bürokratının bu durumu neyle izah edilebilir. Kendi şahsi taleplerini reddeden kurumları denetleme ve soruşturmayla terbiye etmeye çalışmak nasıl açıklanabilir.

Rüşvet karşılığı rapor
5)Sayın Valimizin riyasetinde Engelli bireylere ve toplumun dezavantajlı kesimlerine yönelik çok kapsamlı ve faydalı çalışmalar yürütülürken Bağlar RAM Müdürlüğü’nde ayyuka çıkan yolsuzluk ve usulsüzlükler akıl alır gibi değil.  Sağlık Kurulu Raporlarında Bedensel ve Zihinsel Engeli olmayan kişilere Özel Eğitim Değerlendirme Kurulu tarafından Zihinsel ve Bedensel Destek Eğitim Raporları düzenlenerek çok miktarda yolsuzluk yapılmıştır.

Özel eğitime ihtiyacı olan kimi bireylerin Destek Eğitimi Ram raporları kesilerek, ilçe Özel Eğitim Hizmetleri Kurulu’na itiraz ettirilip, rüşvet karşılığı bu raporların olumluya çevrildiği iddiaları bulunmaktadır. Kurumda yetkisi bulunmayan bazı şahısların müdür adına önemli evraklara imzalar attığı, bu işlemler eliyle düzenlenen sahte raporlardan devletin zarara uğratıldığı iddiası soruşturulmalıdır. Kasım ve Aralık 2021 tarihlerindeki ödemeye esas RAM raporları özellikle incelenmelidir.
ilkha.com/...lar-181960
Eğitm-Bir-Sen Diyarbakır Şubesi
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: hida, gezenti

Onaylandi diyorlar dogrumu 24 Nis 2022 22:45 #56

• gezenti
  • gezenti Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 236
  • Teşekkür Sayısı: 160
  • Başarı: 0
Eğitim sistemi ve mevcut düzen işleri bu hale getirmiştir dersek yanlış olmaz herhalde. Dün 23 Nisan di. Çocuklarımın okuluna gittim. Yaklaşık 800 ogrenci var okulda. 800 öğrencinin hepsi etkinlik yapar mı ya? ( sinif sinif grup seklinde) Çocuklar arkada sıralarını bekliyor. Veliler önde kendi çocuğunun çıkmasını bekliyor. Hesapta 23 Nisan çocuk bayramı. Konuştuğum bir kac öğretmen çocukların ozguveni gelişsin falan açıklamada bulunuyor. Ozguven yerine oz yeterliliği geliştirmek diyorum cevap yok. 20 yılda kaç bakan oldu ben unuttum . Ozel eğitimin kökenlerini arastrirdigimizda bilim olarak karşımıza psikoloji çıkar. Bugun ramlarin uygulamaları psikologlari tamamen sistemden çıkarmak üzerine. Modullere karşı ne derneklerin ne kimsenin bir itirazı yok.
Öğretmen kendi cephesinden bakıyor. Şu kadar maas isterim diye. İstediğin maaş Ok ama 160 a bölelim saat ücreti belirleyelim girdiğin ders sayısına göre ödeyelim dediniz mi olmaz.
Kar taili rüzgar tatili resmi bayram dini bayram.... nasil kalkacak kurumlar bunun altından düşünen yok.
Hicbir Sistem yürümüyor bakanlıkta . Bakanlık teftisinde gelen mufettis yarı zamanlı yardimci personel calistiramzsin diyor neden diye soruyorsun cevap yok. Mesela kurumun bahçesini süpürmek için haftada bir gün personel calistiramazsin yada sgk yapmadan calistir denk gelirse yapistirsinlar cezayı. Bu arada başka nufettisler olur mu öyle saçma sey diyor.
İzmir den arkadaşım kamera denetimi için gelenlerin personelin özlük dosyası sgk giriş evrakları maaş ödemeleri vb evrakları da istediğini söyledi. 1 ay önce bakanlık teftisinden geçmiş kurum bu.
Istanbulda bir ilce kurumları toplayıp kamera denetimleri için öğrencilerin kuruma giriş ve çıkış dakika ve saniyelerinin not alınması gerektiğini söylüyor denetimlerde buna göre zaman kaybı olmayacak mış. %20 öğrencinin 1 aylik tüm dersleri izlenecek. Teftise gelen md yardımcıları isyan halinde 200 ogrenicli kurumda 40 öğrencinin tüm dersleri giriş çıkış 40x8 320x2 640 seans .telafi varsa vay haline incelemecilerin
Kamera denetimlerinin kaydını tutacak personel, onun kaydını tutacak başka personel falan bu is uzar gider.

Diger taraftan tekrar söylüyorum, ocak zammı yapilmasaydi bile keyfi yerinde olan kurumlar var. Aylık 300 öğrenciye fatura kesen, bir şekilde devamsızlık sorunu-pandemi ve yaz tatili dahil - yaşamayan epey kurum var. Simdi ayni gemideyiz falan da hikaye. Herkes kendi aracinda kim filika da kimi tekne de kimi de bayağı bir gemi de. Ufak bir dalga da filika ya alabora oluyor yada epey bir su alıyor. Sonraki 3-5 ay o suyu tahliye ile uğraşıyor. Sonra bir dalga daha. Ne öldürüyor ne olduruyor.

Diger taraftan seans ücreti 500 tl yi aşmış denetimsiz merkezler son hızla çoğalıyor istanbul da. Vergi yok sgk yok kayıt yok kuyut yok. Oh ne ala memleket
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem, garip
Sayfa oluşturma zamanı: 0.404 saniye
Sistem Kunena Forum