Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Sitemizden Duyurular

BAŞLIK: 160 saat altındaki öğretmenler

160 saat altındaki öğretmenler 13 Kas 2014 10:27 #185

• islamveilim
  • islamveilim Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 48
  • Teşekkür Sayısı: 11
  • Başarı: 1
Anladım hocam da.. şu an 160ların tamamınında 540 saate tamamlatılması konusu gündemde...bölüm mezunları davayı kazanınca bu sıkıntılar ortaya çıktı malesef 540 saat zorunluluğu burdan doğdu hayırlısı bakalım
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

160 saat altındaki öğretmenler 13 Kas 2014 12:10 #186

• yahya hoca
  • yahya hoca Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 43
  • Teşekkür Sayısı: 7
  • Başarı: 0
islamveilim Arkadaşım sizin durumunuzda olan öğretmenler şu anda sorunları çözülerek çalışmaya başladı. Hala işlerine geri dönemeyen 150 saat altında sertifikası olanlar çalışamıyor. Bakanlıktan alınan duyumlar pazartesiye kadar bu çalışamayan öğretmenler için Haziran 2015 tarihine kadar zaman verileceği, seminer tamamlama mahiyetinde bir hazırlık olduğu yönünde. Yazı henüz çıkmadı. Yani şu an elinde yazı olan birisi yok. Sabredin haftaya kadar. İnşallah bir aksilik olmaz ve beklenen yazı çıkar da mevcut mağduriyet giderilir.

160 saat altındaki öğretmenler 13 Kas 2014 12:11 #187

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
islamveilim yazan:
Anladım hocam da.. şu an 160ların tamamınında 540 saate tamamlatılması konusu gündemde...bölüm mezunları davayı kazanınca bu sıkıntılar ortaya çıktı malesef 540 saat zorunluluğu burdan doğdu hayırlısı bakalım

Hocam benim anladığım kadarıyla Özel Eğitim Öğretmeni ile Sertifikalı Öğretmen arasında bir ayrıma gitme gereğini bunun için hissettiler. Dolayısı ile "-Aynı statüde olmuyorlar ki kardeşim!" demek suretiyle (yani arkadan dolaşarak) işi çözmek için ayırdılar.

160 saat altındaki öğretmenler 13 Kas 2014 21:35 #188

• kemalhoca
  • kemalhoca Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 27
  • Teşekkür Sayısı: 2
Yarın kurumnetten gelen yazıyı paylaşacağım. 160 saatlik sertifikaların 540a mı tamamlanacağı yoksa 160ın altının mı tamamlanacağını yazıdan tam olarak çıkaramadığım için buraya danışmıştım. Kurumlarındaki öğretmenleri zihinsel engellilerin eğitimi yazısı doğrultusunda öğretmen isimlerini ilgili makama iletenler var mı ?

160 saat altındaki öğretmenler 13 Kas 2014 22:01 #189

• onder3535
  • onder3535 Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 11
  • Teşekkür Sayısı: 2
Sayın hocam ben yazıyı görmedim ama size şöyle bir tahminde bulunabilirim.2003 yılında alınan hizmetiçi sertifikalarda kursun adı"zihinsel engellilerin eğitimi"diye geçiyor.bu isimle yapılan kurslar 3 haftalık olduğundan ;pazar günlerini çıkardığımızda 136 saat ediyor.Daha sonraki yıllarda sertifikalarda"Zihinsel engelliler sınıf öğretmenliği"isimde değiştirildi ve kurslar 160 saate çıkarıldı.Eğer size gelen yazıda"zihinsel engellilerin eğitimi"diye yazıyorsa bu tamamlama kursu 160 saatin altındaki sertifikaların tamamlanmasına yönelik olduğunu düşünüyorum.Ama yazıyı görmek lazım tabiki de.

160 saat altındaki öğretmenler 15 Kas 2014 09:08 #190

• 007mac
  • 007mac Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 16
  • Teşekkür Sayısı: 4
kemalhoca yazan:
Yarın kurumnetten gelen yazıyı paylaşacağım. 160 saatlik sertifikaların 540a mı tamamlanacağı yoksa 160ın altının mı tamamlanacağını yazıdan tam olarak çıkaramadığım için buraya danışmıştım. Kurumlarındaki öğretmenleri zihinsel engellilerin eğitimi yazısı doğrultusunda öğretmen isimlerini ilgili makama iletenler var mı ?

Sayın Kemalhoca'm.

Kurumnetten gelen yazıyı merak ediyor ve buraya yüklemenizi bekliyoruz.

160 saat altındaki öğretmenler 16 Kas 2014 21:53 #191

• Deniz Özel Eğitim
  • Deniz Özel Eğitim Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 4
saygıdeğer büyüklerim değerli öğretmenlerim belki konuyu kaçırmış olabilirim ancak yinede sormak isterim kurumumuzda çok değerli bir öğretmenimizin sertifikası 88 saat olarak hesaplanıp ilişiği mem tarafından sonlandırıldı acaba bu durumdaki öğretmenlerimizin akıbeti ne olacak bir bilen varsa cevaplarsa sevinirim saygılar iyi çalışmalar.

160 saat altındaki öğretmenler 17 Kas 2014 09:12 #192

• mert07
  • mert07 Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 7
mahkemeye vereceğiz.ne yapaçagimizi bizde milli eğitimde bilmıyor kazanılmış haklar nolaçak düne kadar çalişabiliyordum birden çalışamaz oldum peki gerekçe ne onuda bilmiyorlar anlamadım gitti
Sayfa oluşturma zamanı: 0.235 saniye
Sistem Kunena Forum