Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: Asgari Ücret

Asgari Ücret 25 Ara 2018 15:05 #17

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Cem hocam bizim kurumda ortalama 3300.Fazlasına imkanımız yok.

Asgari ücret keşke daha da artsa.İnsanlar haftada en az 45 saat çalışıp ev geçindirmeye çalışıyor.Çocuk okutmaya çalışıyor.

Bizim bu ücretlere bu şartlar altında bu işi yapmamız artık olanaksız.(Özellikle büyükşehirler.)

Yazın veya sonrasında engeç kurumlar kapanır.

MEB içinde özellikle 2 bürokrat büyük bir zafer kazandı.Tebrik ederim.

Bizlerin bir olup,MEB den çıkmak için kampanya başlatmamız gerekiyor.

Kurum sahipleri lütfen artık konuşsun.Yoksa bizler yerine başkaları konuşuyor.Ve hep yanlış konuşuyor.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem, hayri_cetin

Asgari Ücret 25 Ara 2018 15:34 #18

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Arkadaşlar sorun asgari ücret değil. 2000TL zaten çok düşük bir rakam.

Sorun, kurum gelirlerinin artık giderleri karşılayamayacak noktaya gelmiş olması. Kim personeline daha tatminkar ücretler vermek istemez.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: obay35, ozal24, türkiyem

Asgari Ücret 25 Ara 2018 15:53 #19

• mavi760
  • mavi760 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 84
  • Teşekkür Sayısı: 6
  • Başarı: -8
Hangi kurum acaba ogretmenine 3.300 veriyormus? Cok merak ettim gercekten !!!!!!
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: bozkurt007

Asgari Ücret 25 Ara 2018 15:58 #20

• yetis
  • yetis Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 104
  • Teşekkür Sayısı: 43
  • Başarı: 0
Ben yine önerimi tekrar ediyorum. Tüm kurum sahipleri ve öğretmenler MEB'e dilekçeyle başvuru yapalım Reh.Merkezlerinin kapatılıp Meb'e devredilmesini isteyelim. Tüm öğretmenleri ve çalışanları devlet kendi bünyesinde kadrolu yapsın maaşları ödesin. Hem kurum sahipleri hem çalışanlar bu dertten kurtulsun. :)

Asgari Ücret 25 Ara 2018 16:00 #21

• yetis
  • yetis Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 104
  • Teşekkür Sayısı: 43
Acaba Meb bu öneriyi yir mi? Bence yimez :evil:

Asgari Ücret 25 Ara 2018 16:15 #22

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Sayım mavi.
Cidden öğretmen arıyorum hem de acil.
İstanbul dayım. Kabul edersen maaş yukarıda ki gibi.Ne dersin?

Asgari Ücret 25 Ara 2018 16:38 #23

• mavi760
  • mavi760 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 84
  • Teşekkür Sayısı: 6
  • Başarı: -8
Yok tesekkur ederim. İstanbulda degilim zaten. Ben ve benim gibi dusunen epey bir arkadas zaten bu batakliga donen sektoru birakip, ucretli ogretmenlige geciyoruz. Kurum sahipleri de kendilerine asgari ucretin altinda calisacak ogretmen bulurlar artik !!!

Asgari Ücret 25 Ara 2018 16:41 #24

• drnbrls
  • drnbrls Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 68
  • Teşekkür Sayısı: 15
manager1 yazan:
Arkadaşlar asgari ücret 1600 lira ikan biz öğretmen ile 1900e anlaşmışız 3 ay önce. Sözleşmemiz 1 yıllık fakat şimdi asgari ücret 2020 oldu bu personelin yeni maaşı ne olacak. Diğer asgari ücretle çalışan personelinkini 2020 lşra yapsak ee 1850 lira olanıda asgari ücret yapsak bu sefer arasında fiyat farkı kalmayacak. Nasıl yapmalıyız arkadaşlar her maaşı 400 lira artırsak bu da çok fazla bir maddi külfet getirecek.?
Çalışanın mevcut sözleşmesindeki bir günlük ücreti yeni yılda asgari ücretin (1 günlük karşılığı) altında kalırsa, bu durumda aradaki fark işverence tamamlanır, sözleşmeyi yenilemeye gerek kalmaz ve sözleşme süresince asgari ücretten ödenir. (eğer sözleşmede taraflarca bu hususta anlaşılmış bir madde yok ise, örneğin sözleşmede asgari ücret zammı oranında artış yapılır) Bu arada kurumların bir personel için maaşları dahil 2.460 TL (maaş+SGK+muhtasar) iken 3.109 TL ye çıkmıştır. 2.460 TL ödemek için en az 4,5 öğrenci gerekiyor. Yeni yılda özel eğitim seans ücretlerine (%26,62'nin altında zam yapılırsa 4,5 öğrenci oranı korunur.) zam yapılmadığı takdirde bir personelin maaşı için 5,7 öğrenci gerekir. Bu hesaba Gelir Vergisi dahil edilmemiştir. Birde %22 gelir vergisini düşerseniz gerekli öğrenci sayısı 6,8 e çıkar. Kurumların kira, stopaj, elektrik, yakıt, ısınma, su, servis giderleri, mazot vb. giderlerini de hesaplarsanız 5,9 öğrenciye karşılık gelir bir personelin üzerine düşen. (Her kurumda ortalama 5 öğretmen çalıştığını baz alırsak) YANİ bir öğretmen kendi maaşını çıkarabilmesi için 12,7 öğrencinin dersine girmesi gerekiyor. (Biz buna 13 öğrenci diyelim) Resmiyette bir öğretmen en fazla 20 öğrencinin dersine girebilir ama kamera sisteminden sonra bu oran gerçek uygulamada 15 öğrenciye düşmektedir. DOLAYISIYLA bir öğretmenin asgari ücretten maaşını ödeyebilmek için o öğretmenin en az 13 öğrencinin dersine giriyor olması gerekir. Geri kalan 2 öğrencide Kurumun karı. Yani her kurum öğretmeni başına aylık 1.090 TL kazanıyor. siz buradan birde kurum sahibinin bağkurunu hesaplayın. UNUTMAYIN yaptığımız bu hesap öğretmenlere asgari ücret öderseniz. Seanslara en az %30 zam yapılırsa durum sürdürülebilir olacaktır. Ama öğretmenler 3.500 TL - 4.000 TL maaş alsın bir de bunu SGK da tam gösterelim diyorsanız (ki bizim kurum tam gösteriyor şükürler olsun) seans zamlarının en az %40 olması gerekir.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.227 saniye
Sistem Kunena Forum