Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: Asgari Ücret

Asgari Ücret 26 Ara 2018 09:34 #33

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
mavi arkadaş, sanırım bilgisayar başında nöbet tutuyorsun, 10 saniyede yanıtladın tebrikler.
baltayı taşa vuruyorsun, buralarda yeni olduğun belli, benim yönetici olduğum kurumda 15 günde özel eğitimci (!) yetiştiren kurslara öğretmen gönderilmez, aöf mezunu istihdam edilmez, emekli personel çalıştırılmaz, kurumda asgari ücret 2500 TL, öğretmenlerin maaş ortalaması 3000 TL civarında olup, maaşlar sgk'ya tam gösterilir, lütfen başka kapıya, aslında yukarıda atanamayan öğretmenler için bir destek yazısı ve türkiye gerçeği idi yazdıklarım ama anlayana tabi ki...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: rassmuss, drnbrls

Asgari Ücret 26 Ara 2018 09:57 #34

• mavi760
  • mavi760 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 84
  • Teşekkür Sayısı: 6
  • Başarı: -8
Sayin Garip , ben bu cevabi size degil, barisltd yasmistim. Lutfen ustunuze alinmayin
Son Düzenleme: 26 Ara 2018 09:59 yazan mavi760.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: rassmuss

Asgari Ücret 26 Ara 2018 10:19 #35

• Kilikya
  • Kilikya Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 121
  • Teşekkür Sayısı: 45
  • Başarı: -2
garip yazan:
sn kilikya, senin şahsında bir kurum yöneticisi olarak, bu sektörü bu hale getiren tüm kuruculara, patronlara, yöneticilere son sözümü söyleyeyim:
şimdi deniz tükendi, bağırmaya başladınız. bizim gibi baştan itibaren çalışan ücretlerini tam gösterip yalnızca devam eden öğrenciye fatura kesseydiniz, herşeyiniz yasal olsaydı, baştan beri bağırırdınız, isyan ederdiniz,
Sn Garip bizi nasıl da yakaladın elim ayağım titredi zekan karşısında. Ben de sana bir çıkarımımdan bahsedeyim; bu bahsettiğin sahtekarlıkları yapanın en alası sensin. Aksi olsaydı beni yargılayacak haddi kendinde görmezdin. Bu sektördeki sahtekarlar yüzünden ve bu sektördeki başkalarına çamur atmayı görev bilen sahtekarlar yüzünden "Bitse de gitsek" diye bir ruh haline bürünüyor insan.

Asgari Ücret 26 Ara 2018 10:35 #36

• garip
  • Platin Uye
bu kadar işte! yap bir çıkarım yırt her şeyden...
ben sahtekarlık yapmam, yapamam, yapılmasına izin de vermem, patron değilim, ücretli bir çalışanım. bizim kim olduğumuzu "bilmesi gereken prensibine göre" bilenler biliyor, bu forumun duayeni de bizi iyi tanıyor. o nedenle gönül rahatlığıyla, evirmeden, çevirmeden, kıvırmadan, kıvırtmadan yazıyorum, tanıkların huzurunda. sözün özü bugüne kadar ben düşünüyordum, bundan sonra senin gibiler düşünsün!!! kalın baş başa...
hadi bana eyvallah! 2019 ve sonrasında okullaşma sürecinde görüşürüz, tabi kalırsanız...
Son Düzenleme: 26 Ara 2018 10:36 yazan garip.

Asgari Ücret 27 Ara 2018 11:26 #37

• Kilikya
  • Kilikya Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 121
  • Teşekkür Sayısı: 45
  • Başarı: -2
500 - 600 gibi komik ücretlerle bu işin yapılamayacağını uzun uzun anlat sonra yargısız infazlar yap sonra da "Biz yapıyoruz tertemiziz" diye ahkam kes. "GARİP" bir yaklaşım. Sen beni neden hedef seçtin, neden karaladın hiçbir fikrim yok ama şu çok net: sahtekarın büyüğü sensin.

Asgari Ücret 27 Ara 2018 12:36 #38

• garip
  • Platin Uye
tamam sahtekarın en büyüğü benim, rahatladın mı, okuduğunu anlama özürlü vatandaş!
orada yazıyor, 500-600 tl ile bu iş yapılmaz, biz yapamıyoruz, ömrümüz bankalara faiz ödemekle, sgk'ya, vergi dairesine ve bilumum devlet dairelerine gecikme faizi ödemekle ve ipotek vermekle geçiyor, her dönem yapılandırma yapmak zorundayız, her yapılandırmada patinaj yapıyoruz diye. ama tüm bunların nedeni bizim ekonomiden anlamamız ya da kötü yönetimimiz değil, sizin gibi bu işi bu ücretlerle ve her türlü katikullilerle yapanlarla aynı statüye, aynı kategoriye, aynı yasa ve yönetmeliğe tabi olmamız, anladın mı şimdi?

Asgari Ücret 27 Ara 2018 12:55 #39

• selim80
  • selim80 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 106
  • Teşekkür Sayısı: 66
  • Başarı: 1
ömrümüz bankalara faiz ödemekle, sgk'ya, vergi dairesine ve bilumum devlet dairelerine gecikme faizi ödemekle ve ipotek vermekle geçiyor, her dönem yapılandırma yapmak zorundayız, her yapılandırmada patinaj yapıyoruz

yanlış anlamayın maksatım size sataşmak değil

nasıl yani sizin kuruma ödeme yapılıyorken borcu yoktur evrakı istenmiyor mu?
borcunuz nasıl oluyor o nu anlamadım?
borç baştan kesildiği için,maliyeye ya da sgk ya borcunuz olma ihtimali sıfır.
gerçekten,samimi olarak merak ettim bu nasıl oluyor?

Asgari Ücret 27 Ara 2018 13:02 #40

• garip
  • Platin Uye
selim80 yazan:
ömrümüz bankalara faiz ödemekle, sgk'ya, vergi dairesine ve bilumum devlet dairelerine gecikme faizi ödemekle ve ipotek vermekle geçiyor, her dönem yapılandırma yapmak zorundayız, her yapılandırmada patinaj yapıyoruz

yanlış anlamayın maksatım size sataşmak değil

nasıl yani sizin kuruma ödeme yapılıyorken borcu yoktur evrakı istenmiyor mu?
borcunuz nasıl oluyor o nu anlamadım?
borç baştan kesildiği için,maliyeye ya da sgk ya borcunuz olma ihtimali sıfır.
gerçekten,samimi olarak merak ettim bu nasıl oluyor?
selim kardeşim örneğin en son 7143'ten yapılandırma yaptın, yapılandırma taksitlerini aksatmadığın sürece sgk ve vergi dairesine borcun yok görünür geçmiş dönemle ilgili, yalnızca o aya ait yani cari ödemelerden sorumlusun, ödersen borcun yok görünür, ödemezsen vergi dairesinden borcu yokturu alırken bir önceki ayın borcu çıkar karşına meb de keser, aynı şey sgk için de geçerli. bu patinaj da yıllarca sürer gider...
Sayfa oluşturma zamanı: 0.288 saniye
Sistem Kunena Forum