Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: Asgari Ücret

Asgari Ücret 27 Ara 2018 13:12 #41

• Kilikya
  • Kilikya Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 121
  • Teşekkür Sayısı: 45
  • Başarı: -2
garip yazan:
tamam sahtekarın en büyüğü benim, rahatladın mı, okuduğunu anlama özürlü vatandaş!
orada yazıyor, 500-600 tl ile bu iş yapılmaz, biz yapamıyoruz, ömrümüz bankalara faiz ödemekle, sgk'ya, vergi dairesine ve bilumum devlet dairelerine gecikme faizi ödemekle ve ipotek vermekle geçiyor, her dönem yapılandırma yapmak zorundayız, her yapılandırmada patinaj yapıyoruz diye. ama tüm bunların nedeni bizim ekonomiden anlamamız ya da kötü yönetimimiz değil, sizin gibi bu işi bu ücretlerle ve her türlü katikullilerle yapanlarla aynı statüye, aynı kategoriye, aynı yasa ve yönetmeliğe tabi olmamız, anladın mı şimdi?
Sen benim kurumumun adını bile bilmeden bana yakıştırdığın şeylerle en hafif tabirle ahlaksızsın, hadsizsin. Senden kırk kat daha dürüstüm ve işyerimi nasıl idare ettiğim seni ilgilendirmez. Erdemden bahsedip hakkında hiçbir şey bilmediğin bir kuruma aslı astarı olmayan suçlamalar yapmak nasıl bir ruh hali? Allah yardımcın olsun aldığın nefeste ızdırap kokusu var gibi görünüyor. Senin gibiler yani her haltı yiyip başkalarına çamur atanlar bu sektörün en büyük sorunudur. Sen neye dayanarak benim ne yaptığımdan emin olabiliyorsun? Ben sana söyleyeyim neye dayandığını KİŞİ KENDİNDEN BİLİR İŞİ. Asgari ücret hakkında bir yorum yaptım resmen musallat oldun be. İşi gücü bıraktık sana laf yetiştiriyoruz yahu. Bundan sonra mümkünse muhatap olmayalım. Ne sen ne de saçma sapan lafların umrumda değilsiniz.Ben buraya aklı başında insanlarla sektör hakkında konuşmak için giriyorum, senin gibi bir aklıevvelin karalamalarıyla neden muhatap oluyorum?
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Asgari Ücret 27 Ara 2018 13:33 #42

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
sen kimsin parayonak! ruh hastası!
ben burada sektördeki sahtekarların sahtekarlıklarından dem vururken sen neden yırtık dondan pardon don kişot gibi her şeye atlıyorsun, neden alınganlık gösteriyorsun zavallı yaratık!
1603 liraya sömürdüğünü insanları şimdi 2020 liraya sömürmek zorunda mı kalman seni bu kadar saldırganlaştırdı, bir de neden bu kadar ikide bir dürüstlüğünden bahsetmek zorunda hissediyorsun kendini, bir şeyden fazla söz etmek ters durumun, bir şeyleri ört bas etmek zorunda kalmanın tezahürüdür, örneğin birisi sürekli vatanseverlik nidaları atıyorsa en büyük vatan haini o'dur! bilmiyorsan öğren...

Asgari Ücret 27 Ara 2018 14:19 #43

• selim80
  • selim80 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 106
  • Teşekkür Sayısı: 66
  • Başarı: 1
anladım sayın garip
daha eskiye dayanan bir borç olduğu içinmiş.

Asgari Ücret 27 Ara 2018 14:27 #44

• selim80
  • Tecrubeli Uye
arkadaşlar,birbirinizle polemiğe girmeyin bence
ikinizde aynı şeyi söylüyorsunuz ama yollarınız farklı
her ikinizde bu ücretlerle bu işin artık yapılamayacağını söylüyorsunuz
haklısınız da
ben bu sektörden umudumu 2010 yılında kesmiştim.hani 6 seanstan 8 seansa çıkartılıp 2 seansın ücretini ödeyeceğiz demişlerdi de ödememişler di ya( Ankara Kocatepe toplantı salonu ) ama bugüne kadar düşe kalka geldik.
Bu sektörde iş yapıp,memnun olan olduğunu düşünmüyorum.

Asgari Ücret 27 Ara 2018 14:51 #45

• selim80
  • Tecrubeli Uye
bu sektörde çalışan öğretmenlerde haklı,kurum sahipleri de haklı
yıllardan beri uygulanan ücret politikası zulmüne kurum sahipleri ile birlikte dayandıkları için bütün öğretmen arkadaşlara teşekkür ederim.
bu ücretlerle bu kurumlarda çalışmaya devam ettiler.hala da ediyorlar.
ama şunu bilmeliler ki,bu durumun müsebbibi kurumlar değil,kurumlara bu ücretlerle bu işi yapacaksınız diye dayatanlardır.
nasıl ki,vakti zamanında kurumlar iyi ödenek alıyorlarken,resmi kurumlarda çalışanların katı katına ödüyorlardı. bu gün yine alsalar yine öderler.
ama dediğim gibi almadan vermek Allaha mahsustur.
dedikleri gibi,devlette yarım gün çalışarak 3500-4000 tl civarı ellerine geçecekse,burada durmalarının bir anlamı yok.
bir kurum sahibi olarak ben de aynısını yapardım.
canınızı sıkmayın.kalın sağlıcakla
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ozal24, empati_0732

Asgari Ücret 27 Ara 2018 15:45 #46

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
sektörde son 3-4 yıldır çalışan insanlar ezelden beri maaşların bu şekilde düşük olduğunu düşünüyor olabilir. 10-12 yıl önce alan öğretmenleri ve fizyoterapistler o günün şartlarına göre çok yüksek maaşlar alıyordu. kurum sahipleri ftr ve özel eğitim mezunları ile anlaşabilmek için üniversite yolları aşındırıyordu. insanların çoğu mezun olmadan işini ayarlamış oluyordu. rüzgar son 7-8 yıldır devamlı tersine esti. sadece özel eğitim çalışanları değil kurum sahipleri de bu fırtınadan nasibini aldı. ocak ayında belli olacak zam oranlarına göre sektörün kalemi ya hemen kırılacak ya da biraz daha ertelenecek. Bundan sadece kurum sahipleri mi zararlı çıkacak? 40000 kişiye istihdam sağlayan (öyle ya da böyle) bir alan yok olacak. kimse aç kalmaz tabi ama durum şu andan iyi olmayacak. ücretli öğretmenlik hayali kuran arkadaşlarımıza da hak veriyorum ama şu 1500 liraya çalışmak için 10 tane adam arayanlar artık bakanlık seviyesinde torpil bulmak zorunda kalacak. Maalesef durum bu. suçlu ne çalışanlar ne de kurumlar.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: selim80

Asgari Ücret 27 Ara 2018 18:24 #47

• Kilikya
  • Kilikya Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 121
  • Teşekkür Sayısı: 45
  • Başarı: -2
garip yazan:
sen kimsin parayonak! ruh hastası!
ben burada sektördeki sahtekarların sahtekarlıklarından dem vururken sen neden yırtık dondan pardon don kişot gibi her şeye atlıyorsun, neden alınganlık gösteriyorsun zavallı yaratık!
1603 liraya sömürdüğünü insanları şimdi 2020 liraya sömürmek zorunda mı kalman seni bu kadar saldırganlaştırdı, bir de neden bu kadar ikide bir dürüstlüğünden bahsetmek zorunda hissediyorsun kendini, bir şeyden fazla söz etmek ters durumun, bir şeyleri ört bas etmek zorunda kalmanın tezahürüdür, örneğin birisi sürekli vatanseverlik nidaları atıyorsa en büyük vatan haini o'dur! bilmiyorsan öğren...
Sen yazdıklarından haberi olmayan bir zavallısın bir de burada çok şey biliyormuş gibi ahkam kesiyorsun. Sen benim ilk yazımdan beri beni suçlama peşindesin ve kendince dürüstlüğünü anlatıyorsun. Yani yukardaki yazdıklarının hepsinin doğrudan muhatabı sensin. Sen ne yaşadın da böyle oldun la kıyamam sana. Allah önce yardım sonra da ıslah etsin. Mümkünse benden uzakta.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.364 saniye
Sistem Kunena Forum