Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: TEŞEKKÜRLER

TEŞEKKÜRLER 18 Mar 2015 13:51 #17

• songulmavi
  • songulmavi Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 94
  • Teşekkür Sayısı: 29
  • Başarı: 0
Tüm bunlar da dernekleri hiçe sayan gereksiz eleştiri yapan üyelikten ısrarla kaçınan kişi ve kurumlara kapak olsun.Bilesinis ki sivil toplum kuruluşlarının yaptığı veya yapacağı hiçbir kurum tek başına yapıp başarıya ulaştıramaz.Her iki derneği de başarılarından dolayı kutluyorum.Başkent güvenlik bugün ısrarla mahkemenin durdurma kararı yok cihazınızı monte etmeye ekip gelecek dese de umurumda değil gelip cihazı kursunlar.İptal olsa bile cihazın iadesinin olamayacığını söylüyorlar onada eyvallah verdiğim parayı kendilerince helal görüyorlarsa afiyet olsun yesinler.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: mkirilmaz, KOSOVALI

TEŞEKKÜRLER 18 Mar 2015 13:58 #18

• ares94
  • ares94 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 282
  • Teşekkür Sayısı: 192
  • Başarı: 1
sayın songülmmavi hanıma katılıyorum ek olarakta her iki dernekte olabilir farketmez, herkurumun bir derneğe üye olmasının bir zorunluluk ve bir borç olduğu kanısındayım, bugün derneklere üye olmayanlar, kendi illerinde ilçelerinde kurumlarla bir araya gelmeyenler, hala ayak oyunları peşinden koşanlar, yalnız kalmaya ve yok olmaya mahkumdurlar...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: mkirilmaz

TEŞEKKÜRLER 18 Mar 2015 14:09 #19

• tatvanpozitif
  • tatvanpozitif Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 382
  • Teşekkür Sayısı: 136
  • Başarı: 9
Dernekler birleşsin hepimiz üye olalım
Şimdi hangisi ne üye olalım söylermisiniz

TEŞEKKÜRLER 18 Mar 2015 14:17 #20

• ares94
  • ares94 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 282
  • Teşekkür Sayısı: 192
  • Başarı: 1
ben bir derneğe üyeyim hocam benim fikrim yanlı olur, önemli değil ikiside samimi ve çalışkan insanlardan oluşuyor, bencede birleşseler daha güzel olur, belkide ilerde oda olur kimbilir...

TEŞEKKÜRLER 18 Mar 2015 14:19 #21

• buggsbunny
  • buggsbunny Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 53
  • Teşekkür Sayısı: 11
  • Başarı: 0
Farketmez kime üye olduğumuz,biz önce üstümüze düşen sorumluluğu yerine getirip birine üye olalım,sonra dernek yönetimleri birleşmeyi yada birleşmemeyi değerlendirir.. İki ayrı dernek olmasının avantAjları da vardır dezavantajlarıda, ona dernek yönetimleri karar vermeli...ben özerkdere başvurumu yaptım, sizlerde herhangi birine üye olmalısınız

TEŞEKKÜRLER 18 Mar 2015 14:20 #22

• KOSOVALI
  • KOSOVALI Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 16
  • Teşekkür Sayısı: 7
  • Başarı: 2
Aslında evet iki derneğin tam evlilik zamanıdır.

TEŞEKKÜRLER 18 Mar 2015 14:26 #23

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Değerli arkadaşlar,

Evlilik mevlilik boşverin. Bunlar bir STK'ya üye olma eyleminizi etkilemez. Bir evlilik olursa zaten doğal olarak birleşen derneğin üyesi haline gelirsiniz. Yani bunlar bahane değildir.

Dernekler ister birleşsin, ister ayrı ayrı kalsın aynı hedef ve amaçlarla hareket eden oluşumlardır. Kişisel fikrim derneklerin ayrı kalması yönündedir. Ayrıca zaman zaman birden fazla derneğin yararlı olduğu durumlar ortaya çıkmaktadır. Kimi zaman bir derneğin belli bir kamu kuruluşu veya bürokratlarla daha yakın ilişkisi olabilmekte, diğer derneğin eksik kaldığı yeri kapatabilmektedir.

Daha önce de dile getirdiğim üzere alanımızda 1-2 değil, 8-10 dernek bile olsa zararı değil, faydası olacaktır.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse, mkirilmaz, songulmavi ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var

TEŞEKKÜRLER 18 Mar 2015 14:35 #24

• AliGalipDursen
  • AliGalipDursen Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 343
  • Teşekkür Sayısı: 655
  • Başarı: 16
Arkadaşlar,

Neden dernekler birleşsin diye bir talep ve hatta ön koşul var anlamakta güçlük çekiyorum. İki hatta daha çok sayıda derneğin olmasında ne mahzur var. Tahripkar bir rekabet nedeni ile ise inanın böyle bir rekabet aynı derneğin yönetimi içinde de sirayet edebilir. Esas olan herkesin kendi meşrebine göre uygun bulup katılacağı, destek verebileceği bir çatının var olmasıdır.

Ben önce bir derneğin üyesi idim, sonra ikincisine üye oldum, sonra ilkinden ayrıldım, şimdi tekrar ona da üye olabilirim, bunda ne var? Kimsenin hakkını yemeyelim diyorsak hepsine üye olalım. Ne mahzuru var? VPN için paşa paşa ödeyeceğimiz 480 TL'yı mesela bu dernek üyeliklerine aktarsak cebimiz mi delinir, gözümüz mü çıkar?

Üstelik son Danıştay süreci gösterdi ki birden çok derneğin olması ayrıca faydalı da olabilir; pek çok dava açıldı, bunlardan birisi, bizim açtığımız davada YD istemi reddolundu, aynı dairede açılmış ÖZEKURDER davasında ise YD kararı verdi.. Eee kötü mü oldu? İlerleyen süreçte, eğer bizim davamız karar sürecine diğerlerinden erken girerse belki bizim dosyamız üzerinden iptal kararı verecek! Bu kötü mü?

Mesela şimdi yerel dernekler kurulması yönünde bir çalışma var İstanbul'da.. Gaziantep'te zaten bir yerel dernek var (GÜNDER), diğer illerde de farklı yapılanmalar söz konusu olabilir. Bizlere düşen gereksinimlerimiz, erişebilirliklerimiz, katılım imkanlarımız, cüzdanımız nispetinde bu çatıların altında bir araya gelmek, ortak mücadeleye omuz vermek olmalıdır.

Bugün dünden daha iyi bir noktadayız, yarın biraz daha iyi bir yere gelebilmek için çaba, emek, gayret gerekiyor. Dernekler yapsın, biz bakalım, beğenirsek susarız, beğenmezsek söveriz kolaycılığıyla kimse hiç bir yere varamaz. Unutmayın, Brecht usta'nın dediği gibi "Kendi davası için dövüşmeyen / Dövüşecek düşmanının davası için"..

Daha iyi günleri beraberce görmek umuduyla,
Son Düzenleme: 18 Mar 2015 14:38 yazan AliGalipDursen.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse, barisltd, songulmavi ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var
Sayfa oluşturma zamanı: 0.277 saniye
Sistem Kunena Forum