Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: TEŞEKKÜRLER

TEŞEKKÜRLER 18 Mar 2015 10:41 #9

• samsunluuuu
  • samsunluuuu Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 4
  • Teşekkür Sayısı: 2
  • Başarı: 0
Dava sürecinde emeği geçen ve taraf olan sivil toplum kuruluşları ve başta 2 dernek başkanına çok teşekkür ederim.
Buradan şimdi yazacaklarım bazılarını rahatsız edecek bunu biliyorum. Aynı gemide olduğumuzu söylüyoruz.Danıştay 8. dairesinin vermiş olduğu karar umarım "HER İKİ DERNEK ÜYELERİ VE DAVAYA TARAF OLAN SİVİLTOPLUM KURULUŞU ÜYELERİNİ KAPSAR".Bizler dernek üyeleri olarak aidatlarımızı ödeyelim,siyasilere derdimizi anlatmaya çaışalım,kavga edelim,bütün sıkıntıları çekelim sonra elini taşın altına koymayan ve bide sürekli eleştiren NEREDE BU DERNEKLER diye yaygara basan kişiler ve kurumlar bu karardan faydalansın.Bu tamamen adaletsizlik.Bu kararın sadece her 2 kurum üyeleri davaya taraf olan kişi ve sivil toplum kuruluşlarını kapsarsa belki de derneklerimizin daha çok üyesi olur ve gelecek için daha da güçlü oluruz.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: mkirilmaz, anestezi

TEŞEKKÜRLER 18 Mar 2015 11:16 #10

• mkirilmaz
  • mkirilmaz Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Niyet hayır, akıbet hayır.
  • Gönderiler: 122
  • Teşekkür Sayısı: 88
  • Başarı: 1
Sitemizi takip eden değerli bürokrat arkadaşlar gördüğünüz gibi ben yaptım oldu mantığı ile bu işler yürümüyor. Şu andan itibaren sektörü temsil eden dernekler ile el ele vererek her iki tarafında kaygılarının giderildiği ortak bir sistem bulunmasını canı gönülden istiyoruz. Bundan sonraki süreçte uygulanabilir ve her iki tarafın kaygılarının da ortadan kalktığı bir sistem için ortak çalışma bekliyoruz.
Ben şahsen bürokratlarımızın istedikleri takdirde yıllardır taşıdıkları kaygıları ortadan kaldırabilecek aynı zamanda kurumların bu sistemi uygulamadan dolayı kayıp yaşamayacakları bir sistemi bulup çıkaracaklarından eminim.
Haydi hep beraber bu sistemi bulup çıkarmaya destek verelim.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

TEŞEKKÜRLER 18 Mar 2015 11:26 #11

• gunesli
  • gunesli Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 264
  • Teşekkür Sayısı: 34
  • Başarı: -3
MEB ne zaman resmi bir yazı yayınlar acaba ?

TEŞEKKÜRLER 18 Mar 2015 11:37 #12

• anestezi
  • anestezi Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • DENEYİMLİ ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON
  • Gönderiler: 198
  • Teşekkür Sayısı: 81
Temennimiz hafta sonuna kadar veya pazartesi salı günü inşallah açıklama yapılır düşüncesindeyim. MEB lığına danıştayın kararı tebliğ edilirse mutlaka resmi bir açıklama ile pilot iller ve sisteme geçecek iller hakkında açıklama gelecektir.
ÖZEL DENEYİMLİ ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ

TEŞEKKÜRLER 18 Mar 2015 12:18 #13

• tatvanpozitif
  • tatvanpozitif Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 382
  • Teşekkür Sayısı: 136
  • Başarı: 9
nedense ben hala bu konuda karamsarım. meb'in kararı tanıyacağına yani uygulamayı durduracağına ihtimal vermiyorum

TEŞEKKÜRLER 18 Mar 2015 12:41 #14

• ibrahimhan
  • ibrahimhan Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 153
  • Teşekkür Sayısı: 22
  • Başarı: 2
Danıştay, İdari mahkemelerce verilen ve kanunun başka bir idari yargı merciine bırakmadığı karar ve hükümlerin son inceleme merciidir. Kanunda gösterilen belli davalara da ilk ve son derece mahkemesi olarak bakar. yani demem o ki; bakanlık yargıtayın hükmünü yok sayamaz. ancak idari yolu açıktır yani kararın tekrar görüşülmesi talebinde ya da durdurmanın iptalini isteyebilir ki, o da şu seçim arefesinde irdelenmeyecek, seçmenleri küstürmeyecek bir konudur ;)

TEŞEKKÜRLER 18 Mar 2015 13:06 #15

• anestezi
  • anestezi Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • DENEYİMLİ ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON
  • Gönderiler: 198
  • Teşekkür Sayısı: 81
tatvanpozitif yazan:
nedense ben hala bu konuda karamsarım. meb'in kararı tanıyacağına yani uygulamayı durduracağına ihtimal vermiyorum
..Sayın Tatvanpozitif Bakanlığın böyle bir şey yapması söz konusu olamaz Dava sonucu neyse onu uygulamak ve esas almak zorunda. Lakin sizin dediğiniz gibi olsa o vakit bizim adalet olarak bildiğimiz kavramımız Olasılık olarak değişmesi lazım ve mahkemelere kimsenin gitmesi gerekmez diye düşünüyorum. Nitekim böyle bir uygulama usulen yanlışlığı mahkemece tescili yapılmış ve uygulamanın durdurulması kararı alınmıştır. Sonuç olarak sizin değiminize şu şekilde katılıyorum ''-BAKANLIĞIN İYİ NİYETLİ DAVRANMASI- VE BU KARARIN KENDİLERİNCE RESMİ Bİ YAZI İLE İVEDİLİK YÖNÜYLE KAMOYUNUYLA DUYURMASI AÇISINDAN ÖNEM ARZETMEKTEDİR''
ÖZEL DENEYİMLİ ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tatvanpozitif

TEŞEKKÜRLER 18 Mar 2015 13:24 #16

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Biraz sabırlı olalım. Taleplerimiz elbette bakanlığımıza iletilmiştir. Şu an da bakanlığın daha fazla mağduriyet yaratmamak için hızlı davranacağını umut etmekten başka seçeneğimiz yok.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: pinaru
Sayfa oluşturma zamanı: 0.248 saniye
Sistem Kunena Forum