Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: 22 Ekim de Ankara da Buluşalım

22 Ekim de Ankara da Buluşalım 06 Eki 2014 01:35 #121

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
egemenege yazan:
yıllardır istediğiniz "zorunlu" olarak olmuş... niye yıllardır yoksunuz demek anlaşılır gibi değil...

Sanıyorum istediğimi tam anlatamadım.

Niye yıllardır yoktunuz diye sormak benim hakkımdır ama karşımdakinin elbette buna bir savunma yapma zorunluluğu yoktur. Ancak, yıllardır ortalıkta olmayanların, yıllardır ortalıkta olanlardan hesap sorar bir tarzı benimsemeleri kabul edilemez.
birilerinin artık itiraz etmesini "tarihsel bir gelişim" olarak görmektense; "günlük tartışma" refleksleri ile tartışmaya çalışmanızı anlamıyorum...

Tam tersine... bunu günlük tartışma haline sokmayın, esas konuya odaklanın diyorum. Sn. gulumse'yi savunmak veya arkasında durmak durumunda değilim. Her fikrine yüzde yüz katıldığımı da söyleyemem. Ancak baştan beri yaptığı -haklı veya haksız- yorumlara fazla tepki gösterildiği ve hak etmediği ithamlarda bulunulduğunu düşünüyorum. Açık konuşmak gerekirse kendisini de hiç tanımıyorum.
bu süreçle ilgili katkı sunmaya çalışan insanlar var...

Kusura bakmayın ama aynı kanıda değilim.
Şu ana kadar gördüğüm kadarıyla kurs2 arkadaşımız gibi bir ilde tüm kurumları organize eden ve tartanc arkadaşım gibi kendince inisiyatif kullanarak bir şeyler yapmaya çalışan bir kaç kişi var. Diğer çoğunluk "desteklerini" ifade ediyorlar elbette... ama destek oturduğun yerden olmaz. Katkı sağlayarak olur.

Katkı dediğiniz ise bir işin parçalara bölünmesi ve herkesin üstüne düşeni yapmasıdır. Ben hala ortada bir organizasyon ve görev dağılımı görebilmiş değilim.

Bu konularda deneyimsiz sayılmam. Bu sektörün kurumlarının kanlı bıçaklı olduğu dönemde ilk derneğini kuran kişiyim. Ama 22 Ekim'e 15 gün kalmışken hala ortada bir liste, organizasyon, bir iş planı, sorumluluk alan kişi(ler) görmüyorum.

Sevgili tartanc ve siz büyük bir sorumluluk altına girerek ve cesaret göstererek "biz en az 2 kişi orada olacağız" diyorsunuz. Takdirle karşılıyorum. Bu azmin heba olup gitmesini arzu etmem. Ama ayağınızı bastığınız zeminin ne kadar gevşek olduğunu, binayı yapmadan önce temel atmak gerektiğini görmenizi isterim. Sıklıkla yeni bir dernekten bahsediliyor. Ben bunu memnunlukla karşılarım. Hatta iyi performans göstereceğine aklım yatarsa üye bile olabilirim. Tüm bunlar kuru kalabalık değil, nitelikli karabalık ile mümkün olur. Böyle bir azmin önünde "o beceriksiz, veya bu dirayetsiz dernek(ler)" bahane olamaz.

Yazdıklarımı kışkırtıcı bulabilirsiniz. Ama bu sektörün zaten kışkırtılmaya ihtiyacı var. İyi ki MEB arada bir tokat atıyorda kış uykusundan gözümüzü açıyoruz.
bir kurum sahibi arkadaşım; belime "bomba" bağlasam MEB'e dalsam ne olur dedi ya

Söyleyin hiç denemesin:
1. Kendisi darbeyle yargılanır
2. Aleyhinde şahitlik yapacak kurumlar olur.
3. Gazeteler "rehabilitasyon merkezleri terörist yetiştiriyor" diye manşet atar.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Son Düzenleme: 06 Eki 2014 01:41 yazan barisltd.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

22 Ekim de Ankara da Buluşalım 06 Eki 2014 02:14 #122

• egemenege
  • egemenege Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 482
  • Teşekkür Sayısı: 380
  • Başarı: 4
bir kurum sahibi arkadaşım; belime "bomba" bağlasam MEB'e dalsam ne olur dedi ya

Söyleyin hiç denemesin:
1. Kendisi darbeyle yargılanır
2. Aleyhinde şahitlik yapacak kurumlar olur.
3. Gazeteler "rehabilitasyon merkezleri terörist yetiştiriyor" diye manşet at
ar.

sonuna iyi ki " :) " işaretini koymuşum....

Katkı dediğiniz ise bir işin parçalara bölünmesi ve herkesin üstüne düşeni yapmasıdır. Ben hala ortada bir organizasyon ve görev dağılımı görebilmiş değilim.

burada örgütlü bir yapı yok; dert bir örgütlü yapı kurmakta değil anladığım kadarıyla... birince başlıkta yazdığım arkadaşımın tepkisi ile bu başlıkta yazdığım "şey" arasında bağlantı kurarsanız eğer; insanlar tepki veriyor...

Sevgili tartanc ve siz büyük bir sorumluluk altına girerek ve cesaret göstererek "biz en az 2 kişi orada olacağız" diyorsunuz.

sayın tartanç gelecek sanırım :) biz iki kişi derken "ortağımı" kastetmiştim... sayın tartanç ile hiçbir ilgisi yok...

yazdıklarınızı kışkırtıcı bulmuyorum, size "bu dönemin insanı" diyebilirim ancak...

bence kimse bir şey yapmasın! dernekler yapsın, aligalipdursen yapsın, barışltd yapsın...

herkes kendi işine baksın; stratejiler geliştirsin, ne kadar fazla ayakta kalacağına baksın...

anladığım kadarıyla sayın barışltd nin yazdıklarından, "zaten bir şey olmaz"...

valla helal olsun...

bundan sonra burada yazacakmısınız bilmem, bu yazdıklarınızdan sonra sizden ancak mevzuat bilgisi alırız...

kışkırtmak için yazmıyorum...

22 Ekim de Ankara da Buluşalım 06 Eki 2014 02:24 #123

• egemenege
  • Platin Uye
bakın bugün ASPB dan bir kaç kişi ile görüştüm...

diyorlar ki; "meb bizi dnilemiyor, ama aile danışmanlığı üzerine yaptığımız çalışmanın üzerine oturdular, ve bedava verdirecekler"

kolaylıklar dileğiyle....

22 Ekim de Ankara da Buluşalım 06 Eki 2014 02:55 #124

• egemenege
  • Platin Uye
daha ileri gitmek istemem; 3 yazı arka arkaya yazmak, bana kalırsa "yeteneksizliktir"...

ek olarak şunu söyleyeyim; planlanan yapıya göre "aile eğitimi" için; seans sayıları düşünülürse; hiç bir kuruma bir pdr ci, veya psikolog yetmeyecek...

dernek başkanı "üyelerini" nasıl kandırıyor... "biz görüştük, tek pdr ci veya psikolog derse girecek, bu konuda ttk nın olumlu haber vermesini bekliyoruz" ...

ama haklısınız aligalipdursen; önce örgüt!!! ama haklısınız sayın barışltd; önce geçmiş!!!

bu arada yazayım; kendi ipimizi, kendimiz keseceğiz... ""tuzu kurular, ciddi ciddi katılmayı" veya "derneklerinin alacakları kararları" düşünsünler...

kolaylıklar dileğiyle...

22 Ekim de Ankara da Buluşalım 06 Eki 2014 04:12 #125

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
:)

Ben böyle bir tartışma içine girmem.

Bu girişimin başından bu yana hiç bir sorumluluk talep etmediğim gibi, üstümüze bir görev düşecekse bunun şartları olacağını dile getirmiştim. Siz beni, Ali Galip beyi veya başka birisini nasıl konumlandırırsanız o sizin bileceğiniz bir şey. Hiç kimseyle bir göbek bağım yok. Hiç kimseye verecek bir hesabım da yok. Derneklerin nasıl bir tavır alacağını bilmediğim gibi, herhangi biriyle bu konuda görüş alışverişinde bulunmuşluğum da yok.

Ayrıca her ne kadar aksini iddia etseniz de yazdıklarınızı son derece kışkırtıcı buluyorum. Burada konu "siz" veya "biz" değiliz. Kişiler üstünden tartışma yürütülerek bir fikrin doğru olduğu gösterilemez. Buna felsefede safsata (fallacy) adı verilir.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Son Düzenleme: 06 Eki 2014 04:32 yazan barisltd.

22 Ekim de Ankara da Buluşalım 06 Eki 2014 12:03 #126

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3654
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Sayın Arkadaşlar;

22 Ekim e 16 gün kaldı. İlçelerimizde ki, ilimizde ki bütün kurumlara haber verelim.

SEKTÖRDEN EKMEK YİYEN HEPİMİZİN,BU SEKTÖRE GÖREVİDİR BU.

Hep söyledik bir daha yazalım. Derneklerimiz öncülük etmeli diye. Büyük dernekten bir ses yok. Uludağ,kartalkaya...gibi kayak merkezlerinde kış toplantısı yapmayı planlıyorlar..

Özerkder den süreci YÖNETMESİ için bir açıklama bekliyoruz.

Bu birliktelik nitelik açısından sorgulanır oldu. Sebebini anlayamadım.

Organize değilmişiz. Evet değiliz. Gelin destekleyin. Sektörün bu haklı tepkisini organize edin.

Acele ediyormuşuz. Evet acele ediyoruz. Sanırım farkında değiller YOK oluyoruz.

Sayı sanalmış. Az olacakmış. Olabilir. Emeklemeden yürünmez.Büyük derneğin 80 kişi ile G.K yaptığını ne çabuk unuttular.(400 den fazla üyesi vardı)

Yok efendim sanal alemde yeni çıkmışız. 2007 den beridir bu formda yazıyorum. Tanıyan tanıyor. Diğer arkadaşlar da keza öyle.

Bir eleştiride daha önce nerdeydiniz? Geriye bakarak ileriye gidilmez. Ancak geçmişten ders alınır. Kaç yıldan beri biz vardık. İyi şimdi yeni arkadaşlar gelse kötü mü olur ?

Ankara buluşmamızdan sonra sanmayın ki sorunlarımız hemen bitecek. Hayır bitmeyecek. Fakat bizler organize olacağız. hep birlikte kırgınlık yok.Kızgınlık yok.

15 HAZİRANDA OLACAK GENEL SEÇİM BÜYÜK İHTİMALLE NİSAN AYINA ÇEKİLİYOR.BU FIRSATTIR.

BİZ OLMAZSAK YOK OLACAĞIZ. 22 EKİMDE ANKARA DA BULUŞALIM.

Herkese sağlıklar dilerim.
Son Düzenleme: 06 Eki 2014 12:06 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: egemenege

22 Ekim de Ankara da Buluşalım 06 Eki 2014 12:25 #127

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3654
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Sayın Barış;

Bu forma sanırım ya 2006 yada 2007 de üye oldum. Bu formda dikkatlice takip ettiğim değerli üyeler arasındasınız. Bilginiz ve düşüncelerinizi genelde çok doğru bulurum. Bu yüzden de bir açıklama yapmak zorundayım. Bu açıklama elbette beni bağlar.

Öncelikle kimseye haksızlık yapmadım. Eleştiri iyidir.Ama eleştireceğim diye alay etmeye kalkarsa,cacık gibi ifadeler kullanırsa. Gereken cevabı kendimce veririm. Bazen cevaplarda gittiği yere yakışır.

Seneler önce ki yazılarımda da Ankara küçük de olsa bir protesto yapmamız gerekeceğini yazmıştım. Kurs2 sağolsun bizleri bir komiteye layık görmüş. Ben sizlerden farklı düşündüm ve olur dedim. Sizler de bu konuda açıklamalar yaptınız.

Bu oluşum pek çok yönden eksik olabilir. Organize olmayabilir. Fakat artık bıçak kemiği kırıyor.

Derneklerimiz maalesef sahip çıkmıyor. Dernekler şayet bu sektörü temsil ediyorlarsa şayet orada olmaları gerekmez mi? Veya en azından gözlemci göndermezler
Örgütler yaptıkları eylemlerle saygınlık kazanırlar. Neler yapıldı ? En iyi yaptıkları yönetmelik için Danıştay da açılan dava. Başka işte şunlarla konuşuluyor, dilekçe ,tatil ısmarlama...başka ???

TTK kararı uygulanıyor. Yönetmelik ne oldu? Mahkeme yolu neden düşünülmez?

Bu sektöre güvenilmez. Kimileri numaracı. Doğrudur. Ben güvenmek,inanmak istiyorum. Bunun sektör adına bir adım olmasını umuyorum. Ondan sonra organizasyon varlığını korur veya korumaz bilemiyorum.
Bir şey yapılması gerekiyor. Yapmalıyız.

Kendi adıma ise,ne dernek kurmak ne yönetici olmak veya benzer bir düşüncem yok. Ne sağlığım,ne yaşım ne maddi durumum buna el vermez.

Sizinlede umarım 22 ekimde Ankara da tanışırız.

Sağlıcakla kalınız.
Son Düzenleme: 06 Eki 2014 12:28 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd, egemenege

22 Ekim de Ankara da Buluşalım 06 Eki 2014 14:24 #128

• egemenege
  • Platin Uye
:)
Sayfa oluşturma zamanı: 0.228 saniye
Sistem Kunena Forum