Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: 2020 Eğitim ücretleri

2020 Eğitim ücretleri 26 Eki 2019 22:35 #1

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
Merhaba arkadaşlar, 2020 eğitim ücretleri konusundaki beklentilerimiz nedir?
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

2020 Eğitim ücretleri 27 Eki 2019 20:35 #2

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Benim tek beklentim MEB'in ödemeleri külliyen kesmesi... yoksa Nasreddin hoca misali tam alışacakken öleceğiz. Bari işkence çekmeyelim.

Bütçe açığı olmuş 125 milyar TL... Emekliye %3-4 zamdan bahsediliyor. Ne bekleyebiliriz ki?

Ben %30-40 olsun diye umuyorum. Belki tutar.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Son Düzenleme: 27 Eki 2019 20:35 yazan barisltd.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: sizgin

2020 Eğitim ücretleri 28 Eki 2019 10:29 #3

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
gerçekçi olmak gerekirse iyimser olasılık olarak yüzde 8-10 civarı ücretlere zam oranı olabilir.. kötümser olasılık yüzde 4-6 arası gelebilir.... mucize derseniz ama olması gereken zam oranı ise ( en azından kurumların toparlanması için) yüzde 15 civarı zamdır ama öyle bir ihtimal görmüyorum...
Son Düzenleme: 28 Eki 2019 10:30 yazan türkiyem.

2020 Eğitim ücretleri 28 Eki 2019 19:52 #4

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Öncelikle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

2020 nin her açıdan çok zor geçeceğini tahmin ediyorum.

FED in piyasaya 238 milyar dolar sürmesi bizim için de avantaj olabilir. Hepsi bu.

2020 Eğitim ücretleri 29 Eki 2019 12:44 #5

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
yeni yılda yüzde 5 mi gelecek, yüzde 15 mi falı bakma dönemi kapanmıştır sayelerinde. yeni yılda da arkasını ortak olduğu, kar payı ya da rüşvet verdiği bürokratlara dayayıp kamera denetimınden muaf olarak kazan-kazan yöntemiyle haksız ve haram kazanca devam edenler; biri ihbar edene kadar, reel anlamda karları yüzde 30 artı yüzde 5 zam eşittir yüzde 35 olur. yasa, yönetmelik ve vicdan çerçevesinde işini yapmaya çalışanların yeni yılda zararı yüzde 30 eksi yüzde 5 ortalama yüzde 25'lerde olur ve dükkanlar yavaş yavaş kapanır, herkes birbirini ihbar eder, fırtınalar kopar, bakanlığa, cimere şikayetler vs ... bunu gören meb de bu sistemden vazgeçip özel eğitim ödeneğini ailelere ödeme sistemine geçer.
iyi bayramlar...

2020 Eğitim ücretleri 30 Eki 2019 14:25 #6

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
garip yazan:
bunu gören meb de bu sistemden vazgeçip özel eğitim ödeneğini ailelere ödeme sistemine geçer.

Ağzından bal damlıyor... :) Duyduğun bir şey mi var?
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

2020 Eğitim ücretleri 30 Eki 2019 14:46 #7

• serkan198125
  • serkan198125 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 352
  • Teşekkür Sayısı: 77
  • Başarı: -8
Sayın garip bir açıklama bekleniyor.bu kadar iddali açıklama yaptıgan göre.

2020 Eğitim ücretleri 30 Eki 2019 18:21 #8

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
duyduğumuz bir çok şey var, ama artık gündem gündelik değiştiği için yarın ne olur kestiremiyoruz. örneğin bakanlığın en yetkili 2. ismi 5 yıl önce özel eğitim hizmeti belediyelere verilecek, konuyla ilgili yasa ve teşvik paketi hazırlanıyor demişti ve istanbul büyükşehir bld.sinin otizm merkezi projesini beklemeye almalarını söylemişti, arkadaşlar da beklemeye aldılar sonuç sıfır, hala bekliyorlar. aspb ve meb otizm eylem planını yürürlüğe koydu 4-5 yıl önce bizzat bakanların kendisi açıklama yaptı kamuoyu önünde , otizmli çocukların aileleri düğün-bayram yaptı, göreceksiniz hiç bir şey çıkmayacak dedim, ertesi yıl ankara'nın en güzel otellerinin birinde topladılar bizleri başlık otizm eylem planı 1 yılda ne yapıldı, sıfır! hatırladığım kadarıyla izmirden bir devlet otizm okulunun mehteran bölüğü küçücük salonda köslere vurdu, herkes krize girdi. 2.yıl toplantısına hollanda'dan otizmli diye türkiye'yi dolaşan bir genç kızı davet ettiler ki kız otizmli falan değil, olsa bile türkiye'de değil, hollandada eğitim almış bir başarı varsa hollanda eğitim sisteminin başarısıdır. o yıl da öyle geçti, sonra bir daha otizm eylem planı konuşulmadı. şimdi de bir çok şey konuşuluyor, ama ben milli eğitim bakanının bile ne kadar görevde kalacağı konusunda kuşkuluyum, bazı tarikatlar yemeye çalışıyor. kısacası yarın ne olacak belirsiz, sizler yarın özel eğitim desteği kalkacakmış gibi bugün için, hiç kalkmayacakmış gibi yarın için plan yapın; haydi öyleyse ne diyoruz "o zaman dans"! .
Son Düzenleme: 30 Eki 2019 22:11 yazan garip.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.330 saniye
Sistem Kunena Forum