Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: 2020 Eğitim ücretleri

2020 Eğitim ücretleri 06 Kas 2019 15:59 #33

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
Arkadaşlar biraz da garip beye teşekkür edin. Başkasına teşekkür edince adam sinirleniyor belli ki.

Sen. garip bazı ilçelerde aylik 300 kusur liraya asgari ücret gösterilebiliyor. bunu bi araştır derim bence. 250 öğrencisi olup 140 çalışanı olan kurum biliyorduk. tabi sgk yi isteğe bağlı değil o kurumdan gösterince isler her türlü yürüyormuş meğer.

ayrica güneş ülkesinde yaşadığım yok. Bırak yaşamayı güneşi gorsek bayram ilan edicek durumdayız artik
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

2020 Eğitim ücretleri 06 Kas 2019 16:52 #34

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
garip yazan:
yukarıda barışın güzel bir tespiti var, bu sektörü en güzel özetleyen cümle.

Konumuza dönecek olursak pıtırak gibi kurum açılmamış. Ciddiyim, sendika başkanı bana da gelsin. Bi şekilde anlaşırız. :)

Öğrenci sayılarını bilmediğim için güneydoğuda küçük yerlerdeki kurumlarla ilgili yorum yapmak istemiyorum. Ama bir tuhaflık olduğu da ortada. 150 bin rüfuslu şırnak/cizre de 12 tane, Şırnakda 27 tane kurum varken, 1 milyondan fazla nüfuslu Ankara/Çankaya'da sadece 39 kurum var. Bu sayı 6-7 yıl önce 70 küsürdü.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

2020 Eğitim ücretleri 06 Kas 2019 18:22 #35

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
war bey, garibin teşekküre falan ihtiyacı yok, tribünlere oynamayı da sevmez, her platformda gerçekleri dile getirdiği için 3-4 yıl öncesine kadar tüm kamu kurumları , stk'lar ve üniversitelerin kadrolu panelistiyken, bugün hiç bir yere çağrılmıyor, çünkü her platformda doğruları dile getiriyor. hiç bir yere de midesinden bağlı değil.
bak sana bir olay anlatayım: vatandaşın biri ipsala sınır kapısına gelmiş karşıdaki görevli passport soruyor, bizim uyanık ben şuyum ben buyum deyip,ona bir sürü kart gösteriyor, ehliyet, kredi kartı, kimlik, resmi görevli vs vs vs...karşıdaki görevli uyarıyor: "efendi ben senden plastik istemiyor, passport istiyor" diye. demem o ki, kimse bana hikaye anlatmasın yok şuymuş buymuş falan filan diye. kardeşim sen çalışanın maaşını tam bildirip, yalnızca gelen çocuğa fatura kesiyor musun? yanıtın evetse buyur geç!

2020 Eğitim ücretleri 06 Kas 2019 20:56 #36

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
burada bir 'onay verici' olarak kendinizi ilan ettiğiniz için haddimi bilip susuyorum ve 'geç' iyorum.

2020 Eğitim ücretleri 07 Kas 2019 09:33 #37

• garip
  • Platin Uye
"barış: Öğrenci sayılarını bilmediğim için güneydoğuda küçük yerlerdeki kurumlarla ilgili yorum yapmak istemiyorum. Ama bir tuhaflık olduğu da ortada. 150 bin rüfuslu şırnak/cizre de 12 tane, Şırnakda 27 tane kurum varken, 1 milyondan fazla nüfuslu Ankara/Çankaya'da sadece 39 kurum var. Bu sayı 6-7 yıl önce 70 küsürdü."

2018 nüfus sayımı: denizli 1,019,000 diyarbakır: 930,266
2019 kurum sayısı : denizli 32 diyarbakır: 111
gerçekten ilginç...

2020 Eğitim ücretleri 07 Kas 2019 11:35 #38

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
engelli bebek doğumlarında doğunun açık ara önde olduğu bilinen bir durum. net konuşabilmek için ortaya rakam koymak gerekir. çocukların yaşadığı sosyal ortam bile engelli olmamalarına rağmen testlerde engelli çıkmalarına neden olabiliyor. engellik oranı nüfusla alakası olan bir şey değil sadece.

2020 Eğitim ücretleri 07 Kas 2019 11:42 #39

• Ata99
  • Ata99 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 107
  • Teşekkür Sayısı: 54
  • Başarı: 1
Ortalama dil konusma terapisti maasi: 8000 tl
Tam sgk ile İsverene maliyeti yaklasik: 15 bin tl
Ortalama Aylik girebilecegi ders saati:160 saat
Ders saati ucreti kdv haric: 79 tl

Dil konusma terapisti saat maliyeti:15000/160=93,75 tl

Devletin odedigi 79 tl

Evet herkesi gercek maasindan sigortali gostermeliyiz.

2020 Eğitim ücretleri 07 Kas 2019 11:50 #40

• garip
  • Platin Uye
cemkilinc yazan:
engelli bebek doğumlarında doğunun açık ara önde olduğu bilinen bir durum. net konuşabilmek için ortaya rakam koymak gerekir. çocukların yaşadığı sosyal ortam bile engelli olmamalarına rağmen testlerde engelli çıkmalarına neden olabiliyor. engellik oranı nüfusla alakası olan bir şey değil sadece.
izmirde roman mahallesine yakın bir semtte özel eğt. kurumu açıp bir de ramla organik ilişkiye girersen onlarca çocuğa rapor alabilirsin bunun örnekleri var. bu etik midir? değil. bunun savunulacak bir tarafı var mı? yok. doğuda da çocukların türkçe ile ilgili sorunları olduğu bir gerçek ama o çocukların gitmesi gereken yerler rehabilitasyon merkezleri değil, normal okullardır. aynı nüfusa sahip biri doğuda diğeri batıda iki ilden doğudakinde öem sayısı 3 kat fazla ise sorgulanması gereken bir çok şey var sanırım...
Sayfa oluşturma zamanı: 0.374 saniye
Sistem Kunena Forum