Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: 2020 Eğitim ücretleri

2020 Eğitim ücretleri 09 Kas 2019 03:13 #73

• ismail78
  • ismail78 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 84
  • Teşekkür Sayısı: 30
  • Başarı: -1
Bulut sistemlerini sordum, ekonomik olarak uygun değil. Acaba bir server kiralayıp buraya da depolasak görüntüleri? Bu konuda bilgisi olan var mı?
Son Düzenleme: 09 Kas 2019 03:14 yazan ismail78.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

2020 Eğitim ücretleri 09 Kas 2019 04:34 #74

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Bulutla başa çıkmaz ve çok fazla internet kotası yer. 1 saatlik video kaydı en az 100-150mb yer kaplıyor.

2 Alternatif önerebilirim. Birisi DVR cihazına 2. bir HDD takıp onu backup için ayarlamak. Çoğu cihazda bu özellik var. Bu en ekonomik ve en kolay çözüm. Kötü tarafı cihaz bozulursa 2 diskin birden uçma ihtimali var. Gerçi cihazlar genellikle birbirlerinin disklerini okuyabiliyor.

Diğer çözüm ise eski bir PC'yi bu işe ayırmak. O PC'de CMS izleme programını açıp görüntülerin PC'nin harddiskine de kaydedilmesini sağlamak.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

2020 Eğitim ücretleri 09 Kas 2019 09:00 #75

• boliboliembombo
  • boliboliembombo Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 18
  • Teşekkür Sayısı: 11
  • Başarı: 2
burdan ekmek yiyen 23 personel ailesinin ve eğitim gören 150 öğrencimin kaderi bir cihaza bağlıysa gelsinler kapatsınlar kurumu da biz de rahatlıyalım

2020 Eğitim ücretleri 09 Kas 2019 18:09 #76

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
bu sistemin saçmalığını, yanlışlığını, suiistimale açık olduğunu, ilçeden ya da ilden birilerini ayarlayanlar için kameralı sistemin fasa fiso olduğunu aylardır yazıyorum, kimsenin sesi çıkmıyor, sonra cihazınız arıza yapınca veryansın!
şu anda türkiye'de 2000 kurum varsa iddia ediyorum 1500'ünün cihazı dandik çin malı ucuz cihazlar, bu dandik cihazların hiçbirinin 120 gün saklama kapasitesi yok ve her an bozulma özelliğine sahip. sizleri temsil eden dernekler bunu neden dile getirmiyor (ben biliyorum nedenini, biraz düşünün siz de bulursunuz).
birileri hoyratça kamerasızlığın yani denetlenmemenin nimetlerinden yararlanırken neden diğer kurumlar sürekli tedirgin? böyle saçmalık mı olur? düzenli olarak denetim olsa bile 500 öğrencili bir kurumda rastgele seçilen 3 öğrenciyle 500 öğrencinin sağlaması mı yapılır ?
bu baştan sona yanlışlarla dolu sistemden çıkmanın iki yolu var:
1- kamera sistemi yerine acilen yüz tanıma gelmeli
2- ödenek kurumlara değil ailelere verilmeli...
bu ikisi uygulanmazsa tekrar söylüyorum daha kötü şeyler olacak, özel özel eğitim bitecek. kimse aksaray örneğini vermesin. aileler 100.000 kişiyle ankara'ya yürüse kamuoyunda bu etkiyi yaratamazdı. ama bu olayın ceremesini özel eğitim merkezleri de çekecek, devlet kötü, özel iyi diye düşünmüyor kimse, bakanından, gecekonduda yaşayan aileye kadar herkes özel özel eğitimin sıkıntılarını biliyor, dile getiriyor. sektör kendi safralarından en kısa zamanda arınmazsa sonu kanser bilesiniz...

2020 Eğitim ücretleri 14 Kas 2019 08:53 #77

• boliboliembombo
  • boliboliembombo Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 18
  • Teşekkür Sayısı: 11
  • Başarı: 2
değerli hocalarım kamera cihazımızı kriminale yollamıştık bugün görüntüler çıkarıldı ve elimize ulaştı. sizin de başınıza gelebilir diye bilmenizi istedim. yaklaşık 700 dolar alındı ama şimdilik kurumu kurtardık :)

2020 Eğitim ücretleri 14 Kas 2019 09:07 #78

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
geçmiş olsun günlük yedek almayı unutmayın

2020 Eğitim ücretleri 14 Kas 2019 15:18 #79

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
boliboliembombo yazan:
değerli hocalarım kamera cihazımızı kriminale yollamıştık bugün görüntüler çıkarıldı ve elimize ulaştı. sizin de başınıza gelebilir diye bilmenizi istedim. yaklaşık 700 dolar alındı ama şimdilik kurumu kurtardık :)

Geçmiş olsun. Kaybın yanında 700 dolar hiç bir şey değil.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.670 saniye
Sistem Kunena Forum