Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: 2020 Eğitim ücretleri

2020 Eğitim ücretleri 07 Kas 2019 19:46 #49

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Ata99,

Öyle beylik laflara gerek yok.

Bizler cimere niçin yazdığımızı ayan beyan yazdık. Hiç bir şey gizlemedik.

Sıkıntınız varsa açık yazın lütfen. Öğrenelim.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

2020 Eğitim ücretleri 07 Kas 2019 21:36 #50

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Yeniden değerlendirme oranı %22,5.
Enflasyon %8,5

Yani vergi, harç, pul parası, cezalar vs için kafadan %14 içeri girdik bile...

Emekliye %5 zam gelecek diyorlar. Toplamda %9.

Kredileri uç uca ekledik... %13-14'den aşağı veren yok.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

2020 Eğitim ücretleri 07 Kas 2019 22:10 #51

• serkan198125
  • serkan198125 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 352
  • Teşekkür Sayısı: 77
  • Başarı: -8
Sayın barisltd pekii ne kadar daha surdürebilirligi vardır sektörün.. yıllardır sektörün içinde biri olarak bildiğim için sizi bu soruyu sormak istedim..(devlet yönünden de,ışletmeci yönünden de)..

2020 Eğitim ücretleri 07 Kas 2019 23:24 #52

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Bundan 4-5 yıl önce kurumların aslında battığını ama henüz bunun farkında olmadıklarını söylüyordum. Şimdi bazıları frk etmeye başladı.

Bazı arkadaşlar hala 100 çocukla ayda 5-10 binTL kar etmenin gerçekten "kar" olduğunu zannediyor. En basitinden bir idari para cezasının 13-14 bin, kıdem tazmınatlarının 10 binlerce lira tuttuğundan haberleri yok. Zaten şu anda 5-10 bin TL kar da yok.

Bana göre sektörün böyle sürdürülmesi mümkün değil. Sistem bir yerinden patlayacaktır. Ya devlet bu ödemeleri toptan durduracak, ya da ödeme şeklini değiştirecek.

Son bir kaç yıldır kurumunu kapatıp özel çalışmaya geçen pek çok bildiğim kişi var. Ya küçük bir yer tutup sadece özel çocuklara çalışıyor, ya da evlere gidiyorlar. Bizler hala ne fark ücreti alabiliyor, ne de özel çocuklara çalışabiliyoruz.

Servis denilen kangren bir durum var. Kurumlar ne servis ücreti alabiliyor, ne de servisten vazgeçebiliyor. Bildiğiniz ücretsiz servis hizmeti veren, 60km uzaktan çocuk getiren başka eğitim kurumları var mı?

Ben sayın Garip'e bir konuda katılıyorum. Devletin verdiği parayla ben bu işi dörtdörtlük yapıyorum, hatta biraz da para kazanıyorum diyen herkes ya yalan söylüyor, ya da kendisini kandırıyor. Oturup hesapladığımda minimum seans maliyeti 100TL üstünde çıkıyor. Kald ki nitelikli hizmet vermek isterseniz bunun en az 1,5 katını düşünmek lazım.

Ama niteliğin ne önemi var ki? Devlet benim 26 yıllık kurumumla, 15-20 yıllık personelimle 3 gün önce açılmış yeni mezun sertifikalı 5-10 personelli kurumu bir tutuyor. Bugün niteliğiniz değil, niceliğiniz, yani servise kaç çocuk doldurabildiğiniz daha önemli.

Sonuç olarak; bu sektörün geleceği falan yok. Sadece kendimizi kandırıyoruz. Bu yıl yüzde 5 zam mı olur, %25 zammı olur diye tartışmak bile artık bana anlamsız geliyor. Bana kalırsa devlet bu işi kendi üstlensin artık. Bize de ödeme falan yapmasın, bıraksın özel çalışalım. Ha, küçülürüz falan... ama hiç değilse doğru düzgün iş yaparız.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: obay35

2020 Eğitim ücretleri 08 Kas 2019 00:24 #53

• Ata99
  • Ata99 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 107
  • Teşekkür Sayısı: 54
  • Başarı: 1
tartanc yazan:
Ata99,

Öyle beylik laflara gerek yok.

Bizler cimere niçin yazdığımızı ayan beyan yazdık. Hiç bir şey gizlemedik.

Sıkıntınız varsa açık yazın lütfen. Öğrenelim.

Benim denetimle ilgili hicbir sikintim yok. Gecen sene eylul ayindan beri her ay iki personel tarafindan denetleniyoruz. Hatta yeni cikan uygulama ile hem kurumda denetleniyoruz hem de kayitlarimizi ilce milli egitime teslim ediyoruz. Benim sikintim asil problemleri konusmayip hala birbirimizle ugrasmamiz. Burda ucretlerle ilgili cimere yazalim seklinde bir kampanya gormedim. Sanki rehabilitasyonlar disinda butun sistem mukemmelmis gibi birbirimizi sikayet ediyoruz. Boyle olunca siyasetciler tabi ki gercek problemleri gormeyecek.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem

2020 Eğitim ücretleri 08 Kas 2019 09:21 #54

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
bir önceki yazısında tabi ki çalışanı düşük göstereceğim deyip, bir sonrakinde denetimle ilgili hiç bir sıkıntım yok diyene laf yetiştirmek için tanrı herkese tartanç sabrı ihsan eylesin!

2020 Eğitim ücretleri 08 Kas 2019 09:38 #55

• Ata99
  • Ata99 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 107
  • Teşekkür Sayısı: 54
  • Başarı: 1
garip yazan:
bir önceki yazısında tabi ki çalışanı düşük göstereceğim deyip, bir sonrakinde denetimle ilgili hiç bir sıkıntım yok diyene laf yetiştirmek için tanrı herkese tartanç sabrı ihsan eylesin!

Kamera denetiminden bahsediyorum sayin garip ilk cumleden sonrasini okusaydiniz anlardiniz. Ugruna cimere yazma kampanyalari baslatilan kamera denetimleri. Goruyorum ki kurumlara olan ofkeniz okudugunuzu anlama kapasitenizi koreltmis. Asil sabri turkiyenin en zor islerinden birini yapip da bu kadar ofkeyle karsilasan biz kurumlara versin.

2020 Eğitim ücretleri 08 Kas 2019 10:04 #56

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
gerçek sorun asil problemleri konusmayip hala birbirimizle ugrasmamiz.. kesinlikle hep bunu yaptık...
Son Düzenleme: 08 Kas 2019 10:08 yazan türkiyem.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.261 saniye
Sistem Kunena Forum