Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: 2020 Eğitim ücretleri

2020 Eğitim ücretleri 07 Kas 2019 11:51 #41

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
Ata99 yazan:
Ortalama dil konusma terapisti maasi: 8000 tl
Tam sgk ile İsverene maliyeti yaklasik: 15 bin tl
Ortalama Aylik girebilecegi ders saati:160 saat
Ders saati ucreti kdv haric: 79 tl

Dil konusma terapisti saat maliyeti:15000/160=93,75 tl

Devletin odedigi 79 tl

Evet herkesi gercek maasindan sigortali gostermeliyiz.
hiç bir gerekçe, yasal olmayan bir şeyi yapmana gerekçe değildir arkadaş!
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

2020 Eğitim ücretleri 07 Kas 2019 12:06 #42

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
herkes hem fikir sanırım bir konuda .. ücretler yetersiz zamlar yetersiz ve kurumların en ciddi sıkıntıları yetersiz ücretlerden kaynaklanmaktadır.. sapla samanı ayırayım derken olan nedense işini iyi yapanlara samimi olanlara , kurumlarını etiyle tırnağıyla yıllardır bu duruma getirip şimdi çaresizce zam oranını bekleyenlere olmuştur veya olmaktadır.. yani bilsem ki öyle bir sistem gelecek ki hiç kimse bu sistemi en ufak bir suistimal edemeyecek ve ücretlere en az yüzde 30-40 zam verilecek derim ki işte hakkı budur.. ama hiçbir inancım yok malesef bu şekliyle gider işini temiz yapan hakkaniyetli bir biçimde devam eden kurumlar hep zarar görmektedir... gerçekten bu maliyetlerle zor...

2020 Eğitim ücretleri 07 Kas 2019 12:26 #43

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
milli eğitim bakanlığı,sgk,maliye bu durumun farkında değil mi sizce ? hepsi farkında bunu da bizzat sgk müfettişleri kendileri söyledi.
Milli Eğitim diyor ki senin yaptığın işin ederi bu kardeşim. kurtarmıyorsa hizmet verme ,dil konuşma terapisti çalıştırma mesela , mecbur olmadığın halde öğrenci taşıma. garip haklı.

2020 Eğitim ücretleri 07 Kas 2019 16:40 #44

• cemkilinc
  • Platin Uye
.
Son Düzenleme: 07 Kas 2019 16:41 yazan cemkilinc.

2020 Eğitim ücretleri 07 Kas 2019 16:42 #45

• cemkilinc
  • Platin Uye
garip yazan:
cemkilinc yazan:
engelli bebek doğumlarında doğunun açık ara önde olduğu bilinen bir durum. net konuşabilmek için ortaya rakam koymak gerekir. çocukların yaşadığı sosyal ortam bile engelli olmamalarına rağmen testlerde engelli çıkmalarına neden olabiliyor. engellik oranı nüfusla alakası olan bir şey değil sadece.
izmirde roman mahallesine yakın bir semtte özel eğt. kurumu açıp bir de ramla organik ilişkiye girersen onlarca çocuğa rapor alabilirsin bunun örnekleri var. bu etik midir? değil. bunun savunulacak bir tarafı var mı? yok. doğuda da çocukların türkçe ile ilgili sorunları olduğu bir gerçek ama o çocukların gitmesi gereken yerler rehabilitasyon merkezleri değil, normal okullardır. aynı nüfusa sahip biri doğuda diğeri batıda iki ilden doğudakinde öem sayısı 3 kat fazla ise sorgulanması gereken bir çok şey var sanırım...
benim kimseyi savunduğum yok nüfusla sadece rehabilitasyon merkezi sayısının alakası yok diyorum. siz de aynı şeyi diyorsunuz
Son Düzenleme: 07 Kas 2019 16:42 yazan cemkilinc.

2020 Eğitim ücretleri 07 Kas 2019 16:46 #46

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
ailelerden aylık 18.000 TL talep eden vakıf (!) rehabilitasyon merkezleri bile kapısına kilit vururken, siz seans ücreti brüt 85 TL neti 45 TL'ye bu işten kar ediyorsanız gerçekten tüm ekonomi bilimi kurallarını tersine çeviriyorsunuz demektir. anladınız siz onu...

2020 Eğitim ücretleri 07 Kas 2019 19:17 #47

• Ata99
  • Ata99 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 107
  • Teşekkür Sayısı: 54
  • Başarı: 1
cemkilinc yazan:
milli eğitim bakanlığı,sgk,maliye bu durumun farkında değil mi sizce ? hepsi farkında bunu da bizzat sgk müfettişleri kendileri söyledi.
Milli Eğitim diyor ki senin yaptığın işin ederi bu kardeşim. kurtarmıyorsa hizmet verme ,dil konuşma terapisti çalıştırma mesela , mecbur olmadığın halde öğrenci taşıma. garip haklı.

Ne demek calistirma yapma egitim verme? Kac tane cocuk mezun oldu bizim kurumumuzdan bolgemizdeki hicbir kurum dil konusma terapisti calistirmiyor ailelerin gidebilecegi hicbir yer yok. Terapistim mutlu aileler mutlu geri kalani devletin ayibi. Sikayetci olan varsa da gitsin sikayet etsin. Sayin Tartanc bir kampanya daha baslatsin Cimere sikayet etsin.

2020 Eğitim ücretleri 07 Kas 2019 19:19 #48

• Ata99
  • Ata99 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 107
  • Teşekkür Sayısı: 54
  • Başarı: 1
cemkilinc yazan:

Ayni soruyu sana soruyorum. Meb sgk veya maliye durumun farkinda degil mi saniyorsun? Neden goz yumuyorlar? İsteseler Turkiyedeki kurumlarin yuzde 90 i kapanir. Neden kapatmiyorlar? Daha bugun gorduk devlet okullarindaki otizmli cocuklara yapilanlari. Devlet mi egitim verecek bu kadar cocuga? Kac paraya mal edecek bu egitimi?
Sayfa oluşturma zamanı: 0.237 saniye
Sistem Kunena Forum