Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: 2020 Eğitim ücretleri

2020 Eğitim ücretleri 08 Kas 2019 11:57 #57

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Öncelikle, kimse ile uğraştığımız yok.

Her kurum zaten kamera kayıt sistemine uymuyor mu?

Benim dediğim gibi bir denetim yapılsa bakın bakalım neler çıkacak?

Bu arada kimse merak etmesin. Kış yaklaşıyor.

Öfkeliyim aslında. Niçin biliyor musun 99?

Birileri göz göre göre ekmeğimizi çalıyor. Ona. Biz yönetmelik(05.09.2019) öncesi okul çocuklarına, okul saatlerinde seans göstermezsen doğal olarak. Burnumuzun dibinde ki ilçede okul çocuklarına okul saatlerinde seans gösteren uyanık kurumlar vardı. Çünkü o ilçede denetim yok. Sadece bu yüzden ayrılan velilerimiz oldu. Şimdi gel adaletten bahset biraz.

İstanbul da 39 ilçe var. Yönetmeliğe göre denetim yapan en fazla 5 6 ilçe var. Gerisi...

Bu sektör arınmalı. Temizlenmeli. Yoksa yapılan bütün güzel işler bu yüzden görülmüyor. Görülemiyor.

Bu sisteme uyan kurumlar gerçekten mağdur olduk. Uymayanların keyfi yerinde. Hak mı? Adalet mi?
Buna söyleyecek sözü olmayanların dedikleri aman birbirimize uğraşmayalım. Hayır beyler bayanlar. Tam aksi, ekmeğimize sahip çıkmak adına bu durumla sektör bileşenleri mücadele etmeli.
Tozları halının altına süpürme anlayışı bitmeli. Çünkü halının altında yer kalmadı.
Son Düzenleme: 08 Kas 2019 12:00 yazan tartanc.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem

2020 Eğitim ücretleri 08 Kas 2019 12:48 #58

• Ata99
  • Ata99 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 107
  • Teşekkür Sayısı: 54
  • Başarı: 1
Denetimler yapilsin bu konuda hicbir sikinti yok. Biz de sizin gibi sorunlar yasiyoruz cevremizdeki iki ilcede kamera denetimi yok ve kaybettigimiz ogrenciler oldu. Ama bizim asil sorunumuz bu degil. Bizim sorunumuz odeneklerle ve mevzuatlarla ilgili. Oncelikle bunlarin duzeltilmesi lazim. Uzerimizdeki stres ve is yuku makul seviyelere cekilince ve emeklerimizin karsiligini aldiktan sonra dediklerinizi yapabiliriz. O zaman diger kurumlara gidip kardesim bak biz butun kurallara uyuyoruz ve hakkimizi da aliyoruz daha fazla kazanmak icin kurallari bozamazsiniz diyebiliriz ve sikayet de ederiz. Ama su an bunun zamanin degil benim fikrimie gore.

2020 Eğitim ücretleri 08 Kas 2019 13:55 #59

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
Sayın tartanç tabiki herkes eşit olmalı her muamele herkese aynı olmalı kesinlikle katılıyorum... birileri göz göre göre ekmeğimizi çalıyor diyorsunuz ya , çalınan ekmek herkesin ekmeği , eğer işini hakkıyla yapan kurumlara hak ettiği ücret verilmiyorsa ve dürüst çalışan kurumlar mağdur ediliyorsa böyle bir sisteme tabi edildiysek sizce bu fırsatı sunan kimdir ... yönetmelikler, düşük ücretler değil midir bu duruma getirip kurumları zora sokan .... ve bu sistemle en büyük zarar işini iyi yapan ve hakkıyla önümüze getirilen sistemlere uyan kurumlar değil midir? ben en başından beri diyorum bir sistem getiriyorsan eğer kamera olur avuç içi okuma olur her ne olursa olsun öncelikle ücretler en az yüzde 25-30 artırılmalı en az... ve kimsenin en ufak bir suistimal etme lüksü olmamalı... ama eğer düzenli bir sistem getiremiyorsan kusura bakma ben sadece kurumları suçlamam en büyük suç bu sistemi bu hale getirenlerdir.. ekmeğimiz bu şekil çalınıyor işte... şimdi herkese uygulatsalar ne uygulatmasalar ne beni koruyamadıktan sonra başkasını denetleyip denetlememesi neyi ifade eder...
Son Düzenleme: 08 Kas 2019 13:57 yazan türkiyem.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Ata99

2020 Eğitim ücretleri 08 Kas 2019 14:28 #60

• Sencer
  • Sencer Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 10
  • Teşekkür Sayısı: 2
biz burada bu kadar tartışırken benim anlamadım hala kurumlar açılıyor benim bulunduğum ilde 2 sene öncesine kadar 7-8 kurum varken şimdi 30'a yakın kurum var demek ki insanlar hala bu sektörün devletin mali Deniz yemeyen keriz mantığı ile hareket ettiğini göstergesidir. Yazışmalarda herkesin yazısını okuyorum bazılarına katılıyor bazılarına gülüyorum daha dün aksaraydaki özel alt sınıf olayı devletin bunu kendi imkanlarıyla yapamıyacağı bir kez daha kanıtlandı şimdi bizim bir noktada birleşip bu şuanki dernek ve federasyon değil yeni bir dernekle sıkıntıları anlatıp gerçek denetim isteyip sonra sıkı bir zam yapılmasını istememiş gerekiyor

2020 Eğitim ücretleri 08 Kas 2019 14:52 #61

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sistemin bizlere vermiş olduğu zararları bir grup rantçı yüzünden gösteremiyor. Anlatamıyoruz. Dile getiremiyoruz.

Sektör öncelikle kendini düzeltmeli. Sonra demeli ki, ben bu işi düzgün yapıyorum. Gel ister retina tarama, ister damar tanıma koyalım. Sıkıntı yok. Fakat bu ücret ve mevzuatla bu iş çok zor oluyor. Gel beraber düzeltelim.
Dernekler sayın bürokratlarla veya sayın bakanla görüşmelerinde bir yolsuzluk dosyası önlerine konulmuyor mu sanıyorsunuz?
Yıllık enflasyon %9 olursa bize verilecek zam %5 civarı olur ki...
Diyecek kelime yok.

2020 Eğitim ücretleri 08 Kas 2019 15:50 #62

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
kesinlikle öyle hocam yüzde 5 rakamı da işini hakkıyla yapan kurumları bitirir.. suistimal edenlere de hiçbirşey olmaz... işte yine aynı kapıya çıkıyoruz sorun yönetmeliklerde getirilen sistemlerde... çok şey istemiyoruz aslında bizim öğrencilere sahip çıktığımız gibi sizde iyi kurumlara sahip çıkın... bir diğer konuda devlet bu işi yapsa kesinlikle devletimize maliyeti en az iki kat artar... bununda farkındalar... Allah yardımcımız olsun... son çare kurumları sadece ticaret olarak bakacak helal haram gözetmeyecek birilerine devir etmek lazım :) sisteme ayak uydurup ayakta kalacak birileri olması açısından :) işin gerçeği bu arkadaşlar...

2020 Eğitim ücretleri 08 Kas 2019 17:02 #63

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Sencer yazan:
biz burada bu kadar tartışırken benim anlamadım hala kurumlar açılıyor benim bulunduğum ilde 2 sene öncesine kadar 7-8 kurum varken şimdi 30'a yakın kurum var

Şimdi olay şu: Dışarıdan (veya içeriden) bakınca şu kuruma 100 tane çocuk gidiyor. Bu çocuklara devlet çocuk başı 800-900TL para ödüyor. Çarp rakamı...

Uvvvvvv nereden baksan aylık 80-90.000TL kemiksiz para cepte... :)

Böyle gelir garantisi olan kaç iş var?

Sonuçta mitoz bölünme veya yapay döllenme ile kurum sayısı birben bire çoğalıyor. Eczacısı, şöförü, marketçisi, sürücü kursu sahibi vs. bu işe soyunuyor. 7-8 olan kurum sayısı bakmışsın 30'a çıkıyor. Ardından pis bir rekabet başlıyor. Ondan eğitimci, bundan çocuk koparmaya uğraşıyorlar.

Az bir zaman daha geçince iş kabak tadı vermeye başlıyor. Süreci yeterince hırslı ve kirli yönetemeyen ve işini iyi yapamayanlar ayakta duramıyor. Ya kapatıyor, ya devrediyor.

Yani biraz sabredin... bir kaç yıl içinde kurum sayısı bir denge haline ulaşır, sonra da bir miktar aşağı iner.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

2020 Eğitim ücretleri 08 Kas 2019 17:03 #64

• Sencer
  • Sencer Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 10
  • Teşekkür Sayısı: 2
Sayın tartaç ben derneklerin şahıslarla görüşme esnasında önlerine bir dosya koyduklarını düşünmüyorum çünkü dernek yönetiminde olan bazı şahısların kurumlarına denetleme olmadığını al gülüm ver gülüm şeklinde işlerin yönetildiğini şahit oldum bazı dönemlerde. Onun için biz bu sektörü ayakta tutmaya çalışacsksak başımızı önümüze koyup önce bir düşünüp sonra kesin çözümler bularak hareket etmeliyiz. Şuan dağınık koyun sürüsü gibi hareket ediyoruz. işi kameranın önünden yastık geçirenlerle düzgün yapmaya çalışanları aynı kefeye koyan bu sistemi değiştirmenin yolunu bulmamız gerekiyor sayğılarımla
Sayfa oluşturma zamanı: 0.344 saniye
Sistem Kunena Forum