Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Uzmanlar

BAŞLIK: DAMAR OKUMA İPTAL Mİ?

DAMAR OKUMA İPTAL Mİ? 15 Mar 2015 11:40 #9

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Hocam ya pilot iller ne yapsın ? :( :( :(

Ayrıca elbette haklısınız. :( :( :(
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ahmetali, Egelim17

DAMAR OKUMA İPTAL Mİ? 15 Mar 2015 12:17 #10

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
pilot illerdeki kurumların, tüm türkiye bu sisteme geçene kadar ödemelerini eski düzende alması gerekirdi.
sistemin aksaklıklarını tespit edene kadar zaten kaybettikleri paranın haddi hesabı yok. adı üzerine pilot olan bir uygulamada bu kurumların mağdur edilmesi yanlış. şimdi böyle bir durdurma kararı ile aylardır çektikleri, kaybettikleri yanlarına kar mı kalmış olacak? her koyun kendi bacağından asılır deyip yine işimize mi bakacağız?

bizde dahil şu an vpn aboneliği ne olacak cihaz paralarını geri alabilecek miyiz gibi küçük dertlerin peşindeyiz. herkes kendi penceresinden baktığında haklı olabilir fakat endişe etmemiz gereken şeyler inanın bunlar değil. keşke en büyük kaybımız 5-10000 lira ile kalsa.

sektörümüzü aklayacak ,çürükle sağlam kurumları ayıracak bir denetim mekanizması geliştiremezsek ve bunu uygulayamazsak sonumuz dershanelerden farklı olmayacak.

bilimsel, engelli birey odaklı, uygulanabilir bir sisteme ihtiyacımız var. bunu nasıl sağlayabiliriz bunu düşünmeli, örgütlenmeli ve bakanlığın yapması gereken işi biz yapmalıyız. çünkü bu işle uzaktan yakından alakaları yok.

daha ne kadar karışabilir ki işler?
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse, tartanc, barisltd ve bu kullanıcının diğerlerinden 6 teşekkürü var

DAMAR OKUMA İPTAL Mİ? 15 Mar 2015 13:04 #11

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Sayın Cem;

Yazdıklarınıza katılmaktayım.

''

bilimsel, engelli birey odaklı, uygulanabilir bir sisteme ihtiyacımız var. bunu nasıl sağlayabiliriz bunu düşünmeli, örgütlenmeli ve bakanlığın yapması gereken işi biz yapmalıyız.''

Kesinlikle hem fikirim. Çeşitli arkadaşlarımız da yazdılar. Bu konularla ilgili geniş katılımlı bir

çalıştay yapılmalı. Dernekler buna öncülük etmeli. Hiç birimiz denetimden kaçmıyoruz. Sadece her

açıdan uygulanabilir ve kesinlikle mağdur yaratmayacak bir sistem olmalı.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse

DAMAR OKUMA İPTAL Mİ? 15 Mar 2015 13:14 #12

• hbetli
  • hbetli Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 52
  • Teşekkür Sayısı: 13
  • Başarı: -1
Bu Dayatılan Sistem Sayesinde Kenetlendik Ilk Defa Bu Bile Bir Sonuçtur.

DAMAR OKUMA İPTAL Mİ? 15 Mar 2015 17:01 #13

• Egelim17
  • Egelim17 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 375
  • Teşekkür Sayısı: 197
  • Başarı: 5
hbetli yazan:
Bu Dayatılan Sistem Sayesinde Kenetlendik Ilk Defa Bu Bile Bir Sonuçtur.

%10 gibi bir kenetlenme sözkonusu bunada şükür hocam...

DAMAR OKUMA İPTAL Mİ? 15 Mar 2015 17:15 #14

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Egelim17 yazan:
Kimi arkadaşlar yazmış 2,3 ayı bulur gerekçeli karar diye.(kadim dostumuz barış yazmış :) )eee diyorum bu arkadaşlar biliyorda yazıyor.

Normal süreç bu... Tabi ki kimsenin işi oluruna bırakmak gibi bir niyeti yok. Hemen önümüzdeki pazartesi itibariye Özerkder'in bakanlık düzeyinde girişimleri başlayacak.

Umudumuz, bakanlık bürokratlarının ve sayın bakanımızın kurumların mağduriyetini önleyecek hızlı bir karar almaları. Sadece 4-5 ay erteleme kararı verseler bile yeterli olur. Bu arada hukuki süreç tamamlanır ve alternatif yöntemler üzerinde mutabık kalınabilir.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

DAMAR OKUMA İPTAL Mİ? 15 Mar 2015 17:26 #15

• Egelim17
  • Egelim17 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 375
  • Teşekkür Sayısı: 197
  • Başarı: 5
O zaman alternatif çözümler üretilmeye başlanmalı,Özerkder e yardımcı olunmalı.

Kendi çapımda kamera sistemlerinin kayıt altına alınmasını araştırdım. 2tb harici harddisk 12 kamerayı ne kadar kayıt altında tutabilir diye.Herkes ayrı bişey söylüyor. 1 gb harddisk var sistemimde o bile 21 gün kayıt saklıyor.2tb harici diske baktım adam 1 ay kayıt saklar yazmış.Çok kaliteli megapiksel kameralardan mı bahsediyor anlayamadım.

DAMAR OKUMA İPTAL Mİ? 15 Mar 2015 17:43 #16

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Ben yüksek çözünürlüklü HD sesli kameralar kullanıyorum. 2TB harddiske 960H kayıt cihazında 16 kamera sadece 10-15 gün kayıt yapabiliyor. Kamera başına saatte 100-400MB civarı alan harcanıyor.

Elbette bu süreyi arttırmak mümkün. Gece kayıdını kapatır, çözünürlüğü düşürürsünüz. Harekete duyarlı kayıt ayarlarsınız. Bir cihaza 16 kamera değil, 2 kamera takarsınız. Siyah beyaz kayıt yapabilirsiniz.

Yine de kamera işi pratik gelmiyor bana. Cihazlar sürekli ilgi istiyor. Tarih/saat bilgilerinde hata oluşabiliyor. Cihaz veya kamera arızalanıyor, sizin bir süre sonra haberiniz oluyor. Cihazda ne kadar uzun süreli kayıt yapsanız bile sürekli bunları yedeklemeniz gerekecek.

Bence girişte çıkışta fotoğraf çekip saklasanız daha kolay olur. :)

Zaten MEB'in kamera sistemine sıcak bakacağını da sanmıyorum. Onlar yüksek güvenlikli online çalışan bir sistem istiyorlar.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.239 saniye
Sistem Kunena Forum