Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Özel Eğitim Öğretmeni

BAŞLIK: özel eğitimde çözüm önerileri

özel eğitimde çözüm önerileri 05 Eyl 2014 12:34 #17

• gulen100
  • gulen100 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 151
  • Teşekkür Sayısı: 82
  • Başarı: -8
Sayın serdarEGER; bu sitedeki dolaşan tabirler, ifadeler, isnatların ve de yapılan seviyesiz yorumların yanında benimkisi FORUM ve SİTE SAKİNLERİNİ rahatsız ettiyse ÖZÜR DİLERİM. Ancak sözümün hala arkasındayım ve de ben bir aydır çok zevk alıyorum sizlere de tavsiye ederim, çok iyi bişeymiş...!
Gülen Yüz; Sevginin Anahtarıdır...! (Hz. Ali)
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

özel eğitimde çözüm önerileri 05 Eyl 2014 13:08 #18

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Sayın Gülen 100;

Kusura bakmayın ama özürünüz kabahatinizden büyük olmuş gibi geldi bana.Gene yanılıyorsun diyebilirsiniz elbette.

Şimdi benim anladığım; bir aydır tecavüze uğruyorsunuz.Ve çok zevk alıyorsunuz.Olmamış be hocam.Her açıdan olmamış.Yakışmamış.Siz böyle bir cümleyi kendinize nasıl yakıştırıyorsunuz?
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: egemenege

özel eğitimde çözüm önerileri 05 Eyl 2014 13:39 #19

• black25
  • black25 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 118
  • Teşekkür Sayısı: 68
  • Başarı: -1
Bu iş çok uzadı, gerek yok, herkes kendi işine baksın,

eylül ayı dahil sistem eskisi gibi girişlere izin verdiğinden bazıları zevk alıyor olabilir, tamamen damar izine bağlı devam başladığında zevk alan arkadaşlar birkaç aylık fatura toplamını buraya yazsın ondan sonra her şey ortaya çıkacaktır,

sistemden önce ve sonraki yatan para miktarlarını buraya yazacak babayiğitleri bekliyorum,

ortaya çıkan aksaklıklar şunlardır, varsa başka ekleyiniz,

01/08/2014 tarihinde engelli bireylerin ders devam takibinin sağlanması için uygulamaya geçen Damar izi doğrulama sistemi sırasında ortaya çıkan aksaklıklar:

Engelli bireyin elini sisteme uygun okutamaması(velisinin okutması),

Art arda yapılan derslerde ilk derse gelemeyen bireyin ikinci dersine onayın verilememesi veya ilk derse girip ikincisine girmeyen bireye onay vermemesi,

Personelin her ders başı ve bitiminde elini okutması zaman ve verimlilik açısından sorunlara yol açması,

Eğitim personeli dışındaki personelin sabah ve akşam elini okutması,

İş planına göre haftada 2 seanstan fazla verilmemesi, birey ayın ilk veya iki haftası devam etmeyip son iki haftada 8 seans talep ettiğinde bu mümkün olmamaktadır. Haftalık dağılım serbest bırakılmalıdır hali hazırda bir çok birey aynı gün ve saatte eğitim almaktadır, bunun için bir sonraki ayın iş planını sisteme girip sonra eğitim vermek eğitim hakkından yoksun bırakmaktadır.

Damar izi okunmayan bireyler sistemden silinip tekrar kaydı için online imkanların Rehberli Araştırma merkezine verilmesi,

İş planına göre saat başında sisteme giriş yapılması yerine, birey geldiğinde elini sisteme kaydedip ders saatini beklemeli, bireyin eğitim süresinden kayıplar olmaktadır, o saatte derse girecek bireyler aynı anda sisteme giriş yapılırken engelli birey ve ailesi için eziyete dönüşmektedir. 15 dk geç kalan birey eğitime alınmamaktadır, bu noktada iş planı girişleri elini sisteme okuttuğu saat baz alınabilir.

Grup eğitimi olan bireylerden o saatte biri gelmediğinde diğer bireyin eğitim onayı verilmemektedir.

Merkezimizde 4 adet grup odası olmasına rağmen bu odalar bireysel odalarda kontenjan dolduğunda sınıf olarak kullanılamamaktadır, oda girişleri serbest bırakılmalı o saatte hangi oda bireysel veya grup olsun kullanılabilmelidir.

Zorunlu personelin alması gereken 2 seans sonrası diğer eğitim personeline verilecek 6 seans bu 2 seans birey veya öğretmen gelmezse diğer 6 seans sisteme girilemiyor birey eğitim alsa bile ücreti alınamıyor veya birey eğitime alınmıyor, zorunlu personelin 2 seans girişi kaldırılmalıdır.

Ek-4 eğitim planına imzaların atılması kaldırılmalıdır, sistem damar izi üzerinden doğrulayıp online mebbis alt yapısı ile sisteme aktarıyor.

Rehberlik araştırma merkezleri ile mebbis entegre edilmeli bireylerin gelişim durumları sistem üzerinden girilmeli, raporlar yenilenirken sistemden takibi yapılmalı, böylece zaman ve sarf malzeme israfı önlenmiş olacaktır.

İl dışından gelen okul eğitimi devam eden bireyler için okul saati dışında da eğitim bilgi girişlerine izin verilmelidir. Okul çıkışından sonra bireyin ilçeden transferi, eğitim alıp geri dönmesi akşam saatlerini bulabilir buda geri dönüşler için taşıt bulmayı güçleştirir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, egemenege

özel eğitimde çözüm önerileri 05 Eyl 2014 15:32 #20

• gulen100
  • Tecrubeli Uye
Eğitim Personeli haricindekileri neden okutturyorsunuz ki ?

özel eğitimde çözüm önerileri 05 Eyl 2014 15:35 #21

• gulen100
  • Tecrubeli Uye
Sayın TARTANC; tecavüzden kastım mebin yaptıkları; zevk almaktan kastım, yaptığım işten aldığım zevktir. Daha huzurluyum bilginiz olsun...

özel eğitimde çözüm önerileri 06 Eyl 2014 03:31 #22

• egemenege
  • egemenege Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 482
  • Teşekkür Sayısı: 380
  • Başarı: 4
şaka gibisiniz!

benim anlamadığım, neden sahte isimle yazdığınız...

madem herşeyi doğru yapıyorsunuz. madem sayın hüzün'ün dediği herşeyi kabul edip, tüm yanlışların dışında olduğunuza inanıyorsunuz, NEDEN SAHTE İSİMLE yazıyorsunuz...

madem korkacak birşeyiniz yok;

madem kendi kurumunuzda her eğitimciye tüm yasalara uyarak davranıyorsunuz,

madem kurumunuza gelen tüm engelliler ve velilere tüm yasalara uyarak hizmet veriyorsunuz,

madem tüm vergi sistemine uyumlu çalışıyorsunuz,

madem tüm MEB mevzuatına uyarak çalışıyorsunuz, vb. vb. vb.

neden KORKUYORSUNUZ da isminizi ve kurumunuzu sahte bir gülen100 isminin arkasına saklıyorsunuz...

daha önce sizden birkaç kişi yazdı bu sayfalarda, birileri isminin sonuna "x" koydu, birileri (nasıl bir ego ve özgüven anlamadım) "..... yazmıştı" diye, kendinden üçüncü şahıs olarak bahsetti...

maske düştüğünde, "bu sayfalara" ya isyan etti gitti, yada tehdit etti gitti...

ama gerçek şu; bu "sayfalar bağımlılık" yapmış sizde, "hiç ayrılamıyorsunuz!!!

hiç yazmayacağım diyen; bir "okul arkadaşı" bulduğunda hemen yazıyor... tehditler savuran "x" ler, çok değil dün gece tamda bir "konu" hakkında yazdığım sıralarda bu sitede sayfa karıştırıyordu...

"gerçek değilsiniz"; size ne kadar maaş veriyorlar bilmiyorum ama, bırakın kardeşim bizim işimiz gücümüz var...

bu "heyecanla, bu "hırsla", bu "doğruluk abideliğiyle" 2007 den beri takip edip, bugün yazmanızı da "manidar" buluyorum... nasıl "DAYANMIŞSINIZ" merak ediyorum hiç yazmadan...
Son Düzenleme: 06 Eyl 2014 03:42 yazan egemenege. Sebep: imla
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ares94, hancan, mutluluk

özel eğitimde çözüm önerileri 06 Eyl 2014 09:51 #23

• Ersoy
  • Ersoy Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 31
  • Teşekkür Sayısı: 19
  • Başarı: 0
Böyle zor zamanlar da nedense hiç ortalıkta olmayan bazıları çıkıyor, ortamı provoke ediyor. Asıl tartışılması gerekenler güme gidiyor. Burada merak ettiğim bunlar kim olabilir? İlk aklıma gelen bakanlık bürokratları, ama diğer taraftan da bu adamların bu kadar küçük oyunlar başvurmayacaklarına inanmak istiyorum, çünkü öyle ise vay halimize. Yanlızca bizim değil tüm ülkenin vay haline. Ama diğer tarafdan, bizim dışımızda bakanlığın yaptığı sınavlara, liseye yerleştirmelere baktığımda da yani neden olamasın diye de düşünüyorum. Birde bizlerin ailelerle burada örgütlenip bakanlık önüne yığılmamızı istemeyebilirler :)

özel eğitimde çözüm önerileri 06 Eyl 2014 11:39 #24

• black25
  • black25 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 118
  • Teşekkür Sayısı: 68
  • Başarı: -1
PARANOYA YA DÖNÜŞTÜRMEYELİM BUNLARIN HEPSİ KURUM SAHİBİ, KİM OLDUKLARINI SİSTEM ÇALIŞMAYA BAŞLAYINCA SÖYLERİM,

RAHAT OLUN, EKSİKLİK VEYA SINIRLILIK TESPİT EDİP TUTANAK HALİNE GETİRİN İLGİLİ YERLERE VERİRİZ.

KOLAY GELSİN,,
Sayfa oluşturma zamanı: 0.256 saniye
Sistem Kunena Forum